Toplam 92 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Budama Makası ve Testereleri


Bahçe Budama Makası Modelleri

Tekzen.com'da "Bahçe El Aletleri" başlıklı ana kategori altında bulabileceğiniz budama makasları budama işlemini oldukça kolaylaştırıyor. Agromak, Betakut, Bosch, Fıskars, Raco Expert, Sonax, Spear and Jackson, Worth Garden, Zenfidan gibi birbirinden kaliteli ve çok tercih edilen markaların ürünlerini kategoride bulabilirsiniz. Ayrıca çim biçme makası da ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikte beğeninize sunuluyor.

Bahçe Budama Makası Ne İşe Yarar?

Bağ veya bahçelerde ağaçların budanması ağaçlara birçok yönden fayda sağlamaktadır. Bağ budama bıçağı veya ağaç budama makası kullanılarak yapılan budama işlemi ile meyve ağaçlarının kısa sürede ürün vermesi, ağacın güneş ışığından iyi bir şekilde faydalanması ve ağaçta meyve veriminin arttırılması amaçlanmaktadır. Ayrıca, kolay hasat yapılması, ağaç büyüklüğü ve dalların sıklığının ayarlanması gibi faydaları da bulunmaktadır.

Bahçe budama makası ağaç dallarını istediğiniz noktadan kolayca kesmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca makaslar ergonomik tasarımları sayesinde uzun süreli çalışmalarda bile ellerinizi acıtmayacak. Farklı boyutlardaki makaslar sayesinde ince dalları kolayca kesebilirsiniz.

Bahçe Budama Makası Çeşitleri

Bahçe budama makası çeşitleri farklı kullanım amacına uygun olarak tasarlanmış birbirinden farklı modeller içerir. Uzun saplı yüksek dal makasları sayesinde uzaktaki dallara kolayca ulaşabilirsiniz. Kalın dallara özel budama makasları sayesinde fazla güç harcamadan dalları kolayca kesebileceksiniz. Budama makası ve budama testeresini içeren ikili setlerden satın alabilirsiniz. Böylece ince dallar için budama makasından yararlanırken daha kalın dallar veya ana gövdeler için de budama testeresini kullanabilirsiniz.

Budama makasları içerisinde bulabileceğiniz çim biçme makasları sayesinde çimlerinizi belirli aralıklarla keserek çimlerin hem düzenli bir şekilde durmasını hem de sağlıkla büyümesini sağlayabilirsiniz. Yüksek dalları budama gereği duyarsanız uzun saplı olarak üretilmiş dal kesme makaslarından alabilirsiniz. Böylece ağaca çıkma ihtiyacı duymadan yukarıda kalan dalları budayabilirsiniz.

Bahçe Budama Makası Nasıl Temizlenir?

Ağaç budama ve bağ makası gibi makas türleri sık sık kullanıldığından üzerinde tozlanma ve kirlenmeler olacaktır. Bu nedenle ürünlerin belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Makaslar metal kısımlar içerdiğinden özenle temizlenmesi gerekir. Ürünleri temizlemeye başlamadan önce kullanma kılavuzunu okumanız ve temizlemeyle ilgili detaylar bulunup bulunmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Bağ budama makası ve bıçağı temizlenirlen tozlu kısımları nemli bir bezle silinmelidir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kullanacağınız bezin ürüne zarar vermeyecek yumuşaklıkta olmasıdır. Aksi takdirde ürün üzerinde çizilmeler meydana gelebilir. Eğer zorlu lekelerle karşı karşıyaysanız ürüne zarar vermeyecek bir deterjan kullanarak makasları temizleyebilirsiniz. Önemli olan bir diğer husus da makası temizledikten sonra tam olarak kurutmaktır.

Bahçe Budama Makası Fiyatları

Tekzen.com’da bahçe el aletleri kategorisi altında bulabileceğiniz bağ makası, bahçe makası gibi ürünler fiyatları ile de oldukça cazip. Ürünler geniş fiyat aralıkları sayesinde her kesime hitap etmektedir. Ürün fiyatları marka ve ürün çeşidine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Daha fazla fonksiyona sahip ürünlerde fiyatın değiştiğini görebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT