Toplam 4 üründen, 1-4 arası gösteriliyor.

Benzinli Ağaç Kesme Makinaları


Benzinli Ağaç Kesme Makinaları ve Modelleri

Benzinli, elektrikli, akülü ya da kablolu çeşitleri bulunan elektrikli testere modelleri kesim tipine göre seçilmelidir. Ağaç kesme motoru genellikle küçük kesimler için kullanılmaktadır. Ağaç kesim motorunu elektrikli çeşidinden seçerken prize olan uzaklığı da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Ağaç Kesme Makinasi Nasıl Çalıştırılır?

Benzinli testereler oldukça hızlı ve pürüzsüz kesimler yaparlar. Benzinle çalışan ağaç testeresi omuz seviyesinin üzerinde kesim yaparken daha güvenlidir. Elektrikli testere kullanırken prize sürekli yakın olmanız gerekmektedir. Akülü testere ise şarj olmuş pil gücüyle çalıştığı için kullanım öncesi şarjının dolu olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Benzinli testere diğerlerine göre daha kolay çalışır ancak daha gürültülüdür. Elektrikli testereler için ise elektrik kaynağı yakınında olmanız göz önünde bulundurmanız gereken etkendir. Akülü testeler ise şarj doldurmakla birazcık vakit kaybetmenize neden olabilecektir. En kaliteli markaların ürünlerini Tekzen ağaç kesme makinaları kategorisinde bulabilirsiniz.

Ağaç Kesme Makinası Nasıl Kullanılır?

Benzinli ağaç kesim motorları marş kordonundan bir kaç çekimle çalıştırılabilmektedir. Elektrikli testerenin çalıştırılması ise oldukça kolaydır. Fişi prize taktıktan sonra güç tuşuna bastığınızda elektrikli testerenizin çalışma işlemi başlamış olur. Hafif işler için kullanılması önerilen akülü testerelerin de kullanımı oldukça kolaydır.

Bosch, Maestro, Einhell gibi dünyaca ünlü ve kaliteli markaların modellerini bulabileceğiniz Tekzen'den ihtiyacınıza ve bahçenize en uygun olanını seçebilirsiniz. Oldukça hafif, kullanışlı ve uzun ömürlü olan markaların ürünlerinden siz de istediğiniz verimi bahçenizde elde edebilirsiniz.

Ağaç Kesme Makinası Özellikleri

Ağaç kesme işleminiz için öncelik olarak emniyet özelliklerine dikkat edilmelidir. Emniyeti sağlayan çeşitli unsurlar vardır. Ağaç kesme motorundaki azaltılmış geri tepme özelliği zincirin geri tepmesini engellerken zincir freni özelliği sayesinde testere durunca zincirin geri tepmesi engellenmiş olur.

Ağaç kesme makinasındaki zincir tutucu sayesinde atılan zincirin geri gelmesi önlenir. Tetik kilitleme özelliği de motorlarda aranan önemli emniyet özelliklerindendir. Testerelerde pala ve zincir için kullanılan kasa veya kılıflar testereyi taşırken ya da kazayla oluşabilecek kaza ve kesiklerin engellenmesini sağlar.

Ağaç Kesme Motoru Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ağaç motoru kullanırken oluşabilecek kaza riskini ortadan kaldırmak için dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. En önemli tedbirlerden birisi tehlike oluşturabilecek bir iş yaptığınızın farkında olmanızdır. İşe uygun giyinmek ve kesim yaparken ayağınızı yere sağlam basmak dikkat edilmesi gereken diğer unsurlardandır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT