Toplam 2 üründen, 1-2 arası gösteriliyor.

Tenteler


Tente Modelleri

Bahçe tentesi veya diğer adıyla branda; su, ışık, güneş, kar veya diğer birçok doğa olayından korunmak amacıyla polyesterden yapılan malzemelerin genel adıdır. Genellikle havuzlar, çay bahçeleri gibi alanlarda kullanılsa da ev bahçelerinde veya iç mekanlarda da rahatlıkla tercih edilebilirler. Tekzen bahçe gölgelikleri gibi ürün gruplarını hizmette sunmaktadır.

Tente Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Bahçe çardakları veya bahçe çardak tenteleri seçilirken ilk önce balkon, teras ya da bahçenizde gün ışığından ne kadar yararlanmak istediğinize karar verdikten sonra kurulumunu gerçekleştirin. Tentelerde en önemli parçalardan biri tentelerin hareketini sağlayan pistonlardır. Makasları pistonlu olan tenteler daha uzun ömürlü olmaktadır. Tentelerin önlerinde eğer güneşlikleri varsa onları mutlaka kullanmalısınız. Tente kumaşlarını seçerken su geçirmeyen solmayan kumaşlardan ve tentenin paslanmaz çelikten hazırlanmış olmasına dikkat edin.Tekzen'de 3X 3 metre, 4X 4 metre gibi farklı boyutlarda tente bulmanız mümkün. Tenteler genellikle monte edilmemiş olarak gönderilir. Kurulumu basittir. Tekzen'de bahçeniz veya teraslarınız dışında kapı üstleri için saçak modelleri de bulunur.

Tente Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahçe gölgelikleri veya tenteler temizliği basit olan ürünlerdir. Hatta uzun zaman kullansanız dahi pahalı olmayan yöntemlerle temizliğini sağlayabilirsiniz. İç kısımlarındaki kumaşı ve çerçeveleri senede bir defa yumuşak bir bez yardımıyla sabun ile su karışımıyla temizlemeniz yeterli olur. Dışarıda olan dış kısımlarını durulama işlemiyle yıkayabilirsiniz. Ancak yine tenteler dış mekan ürünleri olduğu için lekelenme durumları söz konusu olabilir. Böyle bir durumda ise hızlıca hazırlayacağınız sabun ile su karışımıyla temizleyebilirsiniz. Tente temizliklerinde sıcak su kullanmayınız. Ilık veya soğuk suyla yıkama yapın. Tenteleri çamaşır makinesinde yıkamayınız. Ayrılan parçaları ayırarak temizlik yapmanız daha uygun olacaktır. Ayırma işleminden sonra yıkama işlemi yapıp durulamadan sonra montajını yapın. Temizlikte çamaşır suyu gibi ağartıcılar kullanmayınız. Tekzen'den alacağınız tente temizleme şeması, dikkat etmeniz gereken konular, talimatlar kutuda yer alır.

Tekzen Çardak Nasıl Kurulur?

Bahçe tentesi uzun yıllar kullanımlarından dolayı yıpranabilirler. Bu durumda tenteyi atmak yerine kumaş kısımlarını değiştirebilirsiniz. Seçtiğin kumaşların su geçirmeyen tarzda olmasına dikkat edin. Çardak yapmaya başlamadan önce çardak yerini önceden mutlaka belirleyiniz. Çardak yerini seçerken güneş ışınlarının geliş açılarını, çardağı daha sıklıkla kullanacağınız saatleri göz önüne alın. Bahçenizde veya balkonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bahçe çardaklarını için zemin önemlidir. Çardak için karar verilen zemin toprak ise toprağın üst tabakasını kumun içine almanız gerekmektedir. Eğer böyle bir imkanınız yoksa tahtalardan düz bir zemin oluşturabilirsiniz. Bunların dışında tuğla veya levha da kullanabilirsiniz. Zemin oluştuktan sonra kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Tekzen alacağınız çardak modellerini demonte olarak gönderilir. Ancak kurulum şemaları açıkça okunabilecek şekilde ürünlerle paketlenir.

Çardak Nasıl Yenilenip Süslenir?

Yıllarca kullandığınız çardaklar eskimeye başlamışsa hemen atmayın. Kumaşlarını değiştirerek yeniden kullanabilirsiniz. Çardak için kumaşı desenli veya sade seçip sonrasında süsleyebilirsiniz. Seçtiğiniz kumaşı tenteden biraz daha büyük olacak şekilde kesmeniz yeterli olur. Kesilen fazladan kumaşı aşağıya doğru sarkıtacak şekilde tentenin üzerine gerdirerek yerleştirin. Daha sonra dikip fazlalıkları atın. Bahçe mobilyasıyla uyumlu tenteler iç ve dış mekanlarınıza ferahlık katar.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT