Toplam 248 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Tohumlar


Yaprak Semizotu Sebze Tohumu 10 Gram
Yaprak Semizotu Sebze Tohumu 10 Gram
Sadece Mağazada
11,99 TL
Yaprak Çiçek Tohumu Karagöz
Yaprak Çiçek Tohumu Karagöz
Sadece Mağazada
8,99 TL
Yaprak Çiçek Tohumu Zinna
Yaprak Çiçek Tohumu Zinna
Sadece Mağazada
8,99 TL

Bahçe ve Balkonlarınız İçin Çeşit Çeşit Tohumlar Tekzen'de!

Çiçekler bahçenin güzelliğini ve doğanın renklerini gözler önüne serer. Bitkiler, farklı türleriyle yeşilin en güzel halini sizlere sunar. Balkonda ve bahçede doğanın güzelliğini yansıtan bitkiler yetiştirerek huzurlu ve göz alıcı bir ortam oluşturabilirsiniz. Evinizde veya bahçenizde sizi mutlu edecek ve dinlendirecek bir alan ruhunuza iyi gelecektir. Çiçek tohumu ekerek bu değişimi başlatabilirsiniz. Birbirinden güzel renkleri bulunan çiçekler ile bu alanı süsleyebilirsiniz. Çiçeklere bakım yapmak toprakla ilgilenmek, bir hobi olarak değerlendirilebilir. Evinizin içinde veya kapalı balkonunuzda en kolay yetiştirilebilecek çiçekli bitkiler arasında kaktüs ve sukulentler geliyor. Zenfidan +-100 adet kaktüs çiçeği tohumu paketli ürünü bahçenizde veya balkonunuzda yetiştirebileceğiniz kaktüs tohumları içeriyor.

Evinize Doğadan Bir Esinti

Doğanın renkleri ve yeşillik, dinlendirici ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Doğanın tacı çiçekler, evinizi güzelleştiriyor ve size doğadan bir parça sunuyor. Farklı bitkilerle dinlendirici ve iyileştirici bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Yeşilin huzurlu ve doğal yanı, her yeri güzelleştiriyor. Bahçeler, balkonlar ve pencereler bitkilerin ve çiçeklerin yetiştirilmesi için uygun alanlardır. Bu alanlarda hem ev bitkilerini hem de sebze veya meyveleri yetiştirebilirsiniz. Tekzen tohum kategorisinde yüzlerce bitki ve sebze tohum bulunuyor. Ayrıca Tekzen aracılığıyla bitkiler, meyveler ve çiçekler ile ilgili birçok ürüne de ulaşabilirsiniz. Aşılı meyve ve gül fidanlarından sebze fidelerine kadar zengin ürün çeşitliliği arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Tohum çeşitleri birbirinden güzel renklerde çiçekler ve sebzeler yetiştirebilmeniz için seçenekler sunuyor. En yaygın ve en dayanıklı ev bitkileri arasında bulunan menekşe ve Hüsnü Yusuf çiçekleri pencerelerinizde ve balkonlarınızda gönül rahatlığıyla yetiştirebileceğiniz çiçeklerdir. Bahçelerde ekim yapılan alanı kaplayan ve kolay tutunan menekşe türleri arasında olan Yaprak çiçek tohumu hercai menekşe ürünü sarı renkli ve tek yıllık bir bitkidir. Bu çiçeğin tohumunu yaz ve ilkbahar aylarında ekebilirsiniz. Hercai menekşenin tohumları sık ekilerek toprağın üzerini sarması sağlanabilir. Bahçeniz ve balkonunuz için aradığınız her şey Tekzen’de sizleri bekliyor.

Bitki Yetiştirme Tüyoları

Bitkiler, özenli bir bakım ister. Her bitkinin ömrü, bakımı ve sulama şekli farklıdır. Ekeceğiniz bitkilerin özelliklerini iyi araştırarak doğru sulama ve bakım gerçekleştirebilirsiniz. Bitkilerin topraktan mineral alması gerekir ve ihtiyaç duyduğu kadar sulanması önemlidir. İhtiyacından fazla veya az su vermeniz bitkiye zarar verir. Çiçek bakımı ve bitki yetiştirmek hakkında bilmeniz gereken temel konular; her çiçeğin kendine özgü bakım, sulama ve güneşlenme gibi ihtiyaçları olduğudur. Bazı bitkiler fazla güneş almamalıdır. Kaktüs gibi bitkiler ise yoğun güneş ışığına ihtiyaç duyar. Tekzen bitki besini ve gübreler bitkilerin gelişimi ve büyümesi için kullanmanız gereken maddelerdir. Saksıdaki toprak zaman zaman değiştirilmeli ve gübredeki mineraller ile zenginleştirilmelidir. Bahçede veya saksıda fark etmeksizin sebze ve meyve fidanlarını geliştirmek için gübre kullanmalı, bitki besinleriyle çiçek ve meyvelerini desteklemelisiniz. Böylece bitkilerinizin daha canlı renklerde meyve ve çiçek verdiğini görebilirsiniz. Ayrıca besin ve gübre ile destekleyerek daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamanız mümkün oluyor. Bahçenize renk katmak ve doğal bir ortam oluşturmak için Tekzen bitki tohumlarını inceleyebilirsiniz. Böyle bir alanınız olmasa da balkonunuzda veya pencerenizde bitkiler ve sebzeler yetiştirebilirsiniz. Maydanoz, marul, soğan, biber, domates gibi bitkilerin evde ve balkonda rahatlıkla bakımı yapılabilmektedir.

Tekzen ile Toprak ve Saksı Seçimi

Bitki yetiştirme için toprak ve toprak kalitesi önemlidir. Saksı bitkilerinde iyi bir toprak kullanmak gelişim açısından çok önemlidir. Bahçede ise toprağın zamanla kaybettiği mineralleri geri kazandırmak adına gübre, toprak ve torf çeşitleri ile destek sağlanmalıdır. Bu sayede bitkilerin yeterli bir beslenme sağlaması mümkün olur. Çiçeklenme veya meyve verme için bu besinlerin topraktan yeterince alınabilmesi gerekiyor. Toprakta eksik olan mineraller bitkilerin yaprak, çiçek veya meyvelerinde oluşacak problemler ve hastalıklar ile net bir şekilde görülür. Hastalıklara karşı korumak içinse potasyum, magnezyum ve azot içeren üre gübreler kullanılabilir. Ayrıca torflu toprak ile toprağı zenginleştirilebilir, bitkilerin büyümesini ve gelişmesini destekleyebilirsiniz. Saksıda yetiştirilen çiçek ve sebzeler için saksı seçimi de en az toprak kadar önemlidir. Saksı modelleri farklı boyutlarda ve hacimlerde alternatiflerle bulunuyor. Saksının boyutu çiçeğin ve köklerinin büyümesine oranla artırılmalıdır. Köklerinin sığmadığı bir saksıyı kullanmak, çiçeğin yeterli besin ve su alamamasına sebep olur. Bu sebeple saksı boyutunun zaman zaman değiştirilmesi gerekiyor. Saksılar hem bahçenin hem de evin çiçeklerle süslenebilmesi için tercih edilebilir. Büyük boyutlardaki ahşap tasarımlı saksılar dekoratif bir görünüm sunuyor. Tekzen’de bahçeniz ve eviniz için saksı, toprak, gübre ve sebze tohumları en kaliteli seçenekleriyle sizleri bekliyor.

Ofislerin ve Evlerin Canlı Süsleri Tekzen’de!

Ofislere ve evlere yeşil bir dokunuş için süs bitkileri tercih ediliyor. Çiçekleri ve renkli yaprakları ile ortama canlılık katan bu bitkiler Tekzen’de sizleri bekliyor. Her bir süs bitkisi farklı gövde, dal, yaprak ve çiçek özelliği taşıyor. Bu çiçekler hem dekorasyona hem de ruhunuza iyi gelir. İç mekan süs bitkileri ulaşabildikleri boyut ve bakım ihtiyaçları açısından farklı seçeneklerle bulunuyor. Sarmaşık cinsi bitkilerin yanı sıra boyu çok fazla uzamayan çiçekler de ofisler ve evler için tercih edilebilir. Pencere kenarlarında kısa olanlar daha uygun olacaktır. Duvarlar için sarmaşık türde olanlar uygun bir seçim olabilir. Sarmaşık bitkiler için ip veya tel asılması gerekiyor. Bu sayede bitki daha iyi gelişebiliyor. Budama, sulama, güneşlenme gibi konularda sahip olduğunuz bitkinin özelliklerini dikkate almalısınız. Kaktüs, aloe vera ve sukulentler su isteyen bitkiler değildir. Bu bitkilerin sulanması diğerlerine nazaran çok daha seyrek aralıklarla yapılmalıdır. Çiçekleri, tohum ekerek de yetiştirebilirsiniz. Hem bahçe hem de balkon için çiçekler ekilebiliyor. Tohum nereden alınır sorusunun cevabı ise elbette Tekzen’den. Tohumlar çoklu sayıda satıldıklarından uzun süre boyunca veya geniş alanlarda ekim yapabilmeniz mümkün oluyor. Evlerin ve ofislerin canlı süsleri ve tohumları Tekzen’de uygun fiyatlarla bulunuyor.

Bahçenizi Tekzen Ürünleriyle Canlandırın

Bahçenizi çiçekler ve çimlerle yeşil ve renkli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca Tekzen bahçe ürünleri ile düzenli, temiz ve keyifli bir alan oluşturabilmeniz mümkün. Mangal, piknik masası, hamak gibi eğlenebileceğiniz ve iyi zaman geçirebileceğiniz eşyalar ile bu alan dinlenme ve eğlence alanı haline getirilebilir. Çiçek ve çim tohumu ekerek doğayı ve doğanın renklerini bu alanda yaşatabilirsiniz. Çimenlerin gelişmesi ve büyümesi üzerine oturabileceğiniz hale gelmesiyle burada güneşlenmek ve dinlenmek en büyük zevkiniz haline gelecektir. Çimenlerin uzamasını kontrol etmek için çim biçme makinesi kullanabilirsiniz. Böylece bahçe düzeni sağlanabilir. Salıncak ve hamak kurarak en keyifli, en eğlenceli anları ve hatta sakinleşeceğiniz zamanları güzelleştirebilmeniz mümkün olur. Masa ve sandalye takımları ile yemeği dışarıda yemek için imkan sağlayabilirsiniz. Bahçeniz birçok zirai faaliyeti de gerçekleştirebileceğiniz alandır. Meyve fideleri, sebzeler, çiçekler ve hatta mantarlar yetiştirebilirsiniz. Ancak mantarlar için uygun ortam koşullarını sağlamaya özen göstermeniz gerekir. Mantarlar için küçük bir sera yaparak bu ortam oluşturulabilir. Mantar, torf toprağıyla ve nemli ortamda gelişir. Mantar tohumları farklı cinslerde mantarlar sunuyor. En yaygın mantar türü kültür mantarıdır. Bununla beraber yenilebilir birçok mantar türü ve tohumu bulunuyor. Bahçenizde yetiştireceğiniz mantar, sebze, meyve ve çiçekler için Tekzen ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT