Toplam 51 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Çim Biçme Makinaları


Çim Biçme

Bakımlı bahçelerin insana verdiği pozitif enerji inkar edilemez. Bahçe bakımını kolaylaştıran aletler arasında bulunan çim kesme makinası ile peyzaj uygulamaları artık daha kolay. Bahçede çıkan istenmeyen otlar içinse, ot biçme makinası kullanımı daha pratiktir.

Çim Biçme Makinası Nasıl Seçilir?

Çim biçme makinelerinin seçimi kullanılacak alana ve alanda bulunan enerji biçimine göre yapılır. Elektrikli çim biçme makinası, elektrik sistemlerine ulaşımın olduğu bahçeler için daha uygundur. Elektrik bağlantısı olduğu sürece makinenin kullanımı devam eder. Sessiz çalışmaları ve hafif olmaları ise bu makinelerin diğer artıları arasında bulunur. Farklı kademelerdeki kesim ayarı sayesinde çimler istenilen uzunlukta biçilebilir. Çim düzenlemesi konusundaki ihtiyaçlarınızı, Bosch çim biçme makinası veya Einhell çim biçme makinası ürünleri arasından seçebilirsiniz.

Çim Biçme Makinası Nasıl Kullanılır?

Çim biçme makinesini kullanmadan önce, uyulama yapılacak alanın makineye zarar verme ihtimali olan sert maddelerden temizlenmesi gerekir. Makine üzerindeki bıçakların zedelenmesi ve zorlanmadan dolayı motorun bozulması, bu şekilde önlenir. Çim biçme makinası markaları, sıçrayan taşlardan parçalardan yaralanmalar oluşabileceği ihtimaline karşı da kullanıcıları uyarır.

Çim biçme makinelerinin bir çeşidi olan misinalı çim biçme makinası, diğer makinelerin ulaşamadığı ağaç ve duvar tiplerindeki otları kesmek için kullanılır. Bahçedeki bitkilerin sağlığını korumak ve bitki hastalıklarını bulaştırmamak için her kesim sonrası bıçakların ve tekerleklerin temizlenmesi gerekir.

Çim Biçme Makinesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Çim biçme makineleri benzinli ve elektrikli olarak ikiye ayrılır. Benzinli çim biçme makinası büyük alanlarda daha iyi performans gösterir. Bağımsız olarak hareket edebilmesi ise bir başka avantajdır. Bu makinelerin enerji hattına bağlanma ihtiyacı olmaması nedeniyle, istenilen yerde kullanılabilirler. Elektrikli makinelere göre motorları daha güçlüdür.

Çim biçme makinası elektrikli olanlar arasından satın alınacaksa, burada da iki farklı seçenek ile karşılaşılır. Misinalı ve bıçaklı elektrikli makinelerin kullanım amacı birbirinden farklıdır. Misinalı modeller daha hafiftir ancak elektrikli olanlar geniş alanlar için idealdir. Bıçaklı makineler ise çit diplerine, bitki altlarına ulaşamaz.

Elektrikli ve Benzinli Makinelerin Farkı

Elektrikli çim biçme makinası ve benzinli çim biçme makinası arasında budama alanı farkı vardır. Benzinli olanların çalışma metrekaresi ve hareket imkanı daha fazladır. Elektrikli olanlarsa, benzinli olanlara göre daha çevreci bir yaklaşım sergiler.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT