Toplam 19 üründen, 1-19 arası gösteriliyor.

Bahçenizi Güzelleştirmek için İhtiyacınız Olan Çim Biçme Makineleri Tekzen'de!

Bahçe işleri ile uğraşmayı sevenler ve bu işin uzmanları için üretilen son teknoloji ürünü makineler Tekzen güvencesi ile tasarlanıyor. Kullanım kolaylığı ile dikkat çeken ürünlerin yanı sıra profesyonel kullanıma da olanak tanıyan modeller de farklı fiyat aralıklarıyla sunuluyor. Çeşitli teknik özellikleri ve çalışma sistemi bulunan çim biçme makinesi seçeneklerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Çim Biçmek Artık Çok Kolay!

Hemen hemen herkes bahçeli bir evi ya da çalışma ofisi olsun ister. Bunun nedeni bahçedeki çiçeklerin ve ağaçların eşsiz güzelliğinin insanı olumlu yönde etkilemesi olarak görülebilir. Çimlere çıplak ayakla basmanın verdiği huzur, çiçeklerin rengarenk olması ile hissedilen enerji ve bahçenin bir bölümünün hobi olarak kullanılması, istediğiniz meyve ve sebzenin ekilerek oradan ürün alınması kuşkusuz insana çok farklı duygular kazandırıyor. Bahçe bakımı oldukça kolay bir iş olmamakla beraber ayrı bir zaman ayrılması gereken ve büyük emek isteyen bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle bahçenin düzeni ve dekorasyonu için çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Bahçenin bakımını kolaylaştıran ve bahçenin güzel görünmesini sağlayan aletlerin başında çim biçme makinesi geliyor. Bunlar, bahçenizdeki çimleri büyüdükten sonra istediğiniz oranda kısaltmaya yarayan çok pratik aletler olarak sunuluyor. Bu alanda karşınıza çıkan Black+Decker BEMW451BH 1200Watt 32cm Elektrikli Çim Biçme Makinası gibi ürünler üstün işlevleriyle dikkat çekiyor.

Çim Biçme Makinesi Nasıl Seçilmelidir?

Bahçeniz için uygun olan çim biçme makinasını seçmek için öncelikle kullanacağınız alanın uygunluğu ve bu alanda sarf edilecek enerjinin bilinmesi gerekiyor. Örneğin; elektrikli çim biçme makinası bahçe ya da bahçeye yakın bir alanda elektrik tesisatının bulunduğu yerler için daha uygundur. Elektrik gücü olduğu sürece makinenin çalışması devam eder. Sessiz çalışma prensipleri ve taşınabilecek seviyede hafif olmaları nedeni ile kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih ediliyor. Farklı kesme ayarlarına sahip olan çim ve çit makası çimlerin istenilen uzunlukta kesilmesine olanak tanıyor. Özellikle bahçeli müstakil evlerde ya da villalarda oturanlar bu makineler ile bahçıvana ihtiyaç duymadan da çimlerini biçebilir. En kaliteli ve en iyi performansı gösteren çim biçme makineleri arasından Black & Decker ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Çim Biçme Makinesi Nasıl Kullanılır?

Bahçedeki çimlerin kesimi öncesinde mutlaka alandaki sert ve büyük parçalar, makineye zarar verme ihtimali olan çeşitli maddeler temizlenmelidir. Çim biçme makinesinde bulunan bıçakların deformasyona uğramaması ve zedelenmemesi açısından ön temizlik önem arz eder. Ayrıca bu şekilde, makinenin zorlanması kaynaklı motor hasarlarının da önüne geçilebilir. Gelişen teknoloji ile bu makinelerin de donanımlarının geliştiği ve kullanımının kolaylaştığı görülüyor. Yüksek performanslı sonuçların elde edildiği bu aletlerin kullanımı da son derece pratiktir. Genellikle tutma kollarında yer alan motoru çalıştırma mandalları makineyi kolay kontrol edebilmeye izin veriyor. Kullanım sırasında makinenin altından sıçrama ihtimali olan küçük taş parçalarına karşı da dikkatli olmak gerekiyor.

Çim Biçme Makinesi Modelleri

Teknolojik gelişmeler, kullanıcı ihtiyaçları ve çim alanlarının mevcut durumu incelendiğinde bu makinelerin pek çok çeşitlerine gereksinim duyulduğu ortaya çıkıyor. Bu nedenle çeşitli teknik özelliklere sahip çim biçme makinaları Tekzen kalitesiyle üretiliyor. Bu makineler, benzinli ve elektrikli çalışma sistemine göre iki kategoriye ayrılıyor. Benzinli çim biçme makinesi daha büyük alanlardaki temizlik için uygunken elektrikli makineler küçük alanlar için tercih ediliyor. Benzinli makineler herhangi bir elektrik gücüne ihtiyaç duymadıkları için istenilen alanda ve mesafede rahatlıkla kullanılabilir. Motorları da elektrikli olanlara göre daha güçlüdür. Elektrikli olan ürün tercih edilecek ise bu makinelerde misinalı ve bıçaklı olmak üzere ayrılıyor. Örneğin, bu ürünlerden biri olan misinalı çim biçme makinası diğer makine modellerinin ulaşamadığı ağaç, duvar ve bahçe dekorasyonlarının diplerindeki çimleri ya da otları kesmek için kullanılıyor. Black & Decker markasının GL310 ve GL360 SB modelleri kullanıcılar tarafından en çok satın alınan makinelerdir. Black & Decker A6226 GL310 ve GL360SB yedek misina tedariği de sağlanıyor. Ayrıca misinaların değiştirilmesi gerektiği durumlarda da Bıçaklı makineler ise ağaç, duvar, çit dipleri gibi alanlara ulaşamıyor. Hangi model seçilirse seçilsin mutlaka bitki sağlığının korunması açısından bıçakların ve tekerleklerin temizlenmesi tavsiye ediliyor.

Bahçe İçin Aranan Tüm Ürünler Uygun Fiyat Avantajları ile Tekzen’de!

Bahçe makineleri ve ot biçme makinesi modellerinin farklı teknik özellikleri, donanımları ve çalışma sistemlerine göre fiyatlarında değişkenlik görülebiliyor. Her cebe ve kullanıma uygun Tekzen çim biçme makineleri bahçenizin daha bakımlı ve bitkilerin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. İhtiyacınıza ve beklentinize yönelik her türlü teçhizat, dış mekan dekoratif ürünler, çiçek bakımı gibi yardımcı ürünlere Bahçe kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT