Toplam 5 üründen, 1-5 arası gösteriliyor.

Çit Kesme Makina ve Aletleri


Çit Kesme Makina ve Aletleri


Çit budama makinesi yardımı ile bahçe işlerinizi artık kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Çit kesme makinası, akülü ve benzinli seçenekleri sayesinde farklı talepleri karşılayabiliyor. Dilerseniz elektrikli modelleri de değerlendirebilirsiniz. Farklı markaların ürünleri farklı özellikleri ile talebinize cevap veriyor. Siz de ihtiyacınız olan ürünü Tekzen "Bahçe" kategorisinden inceleyerek hemen sipariş edebilirsiniz.


Çit Kesme Makinası Nasıl Çalıştırılır?


Uzun ve kesici bir bıçağa sahip şarjlı çit budama makinasını çalıştırırken öncelikle kullanma talimatlarını dikkate almalısınız. Çünkü her bir modelin çalışma biçimi farklılık gösterir. Akülü çit budama makinelerinde hız ayarları bulunuyor. Özellikle ilk kez çit budama işlemi yapacak olanlar cihazı daha düşük kademede çalıştırabilir. Akülü çit budama makinası, farklı motor gücü sayesinde zorlu işlemleri de kolaylıkla yapar.

Yapılacak işlemin zorluk derecesine bağlı olarak ürünlerin hız gücü de ayarlanmalıdır. Şarjlı bir çit kesme makinesi yerine elektrikli ürünler kullanıyorsanız, ürünü çalıştırmadan önce prize takmanız gerekir. Sonrasında makinenin çalışma tuşuna basarak budama işlemine başlayabilirsiniz.


Çit Budama Makinesinin Özellikleri


Elektrikli çit budama makinelerini incelediğinizde 700 W ile 420 W arasında değişen motor gücüne sahip ürünleri bulabilirsiniz. Akülü modellerde ise 18 V'a kadar çit kesme makinesi mevcut. Her iki ürün tipinde de ürünlerin tork momenti ve kıyıcı aralığı çeşitlilik gösterir. Haliyle ürün seçimi yaparken makineyi hangi amaçla kullanmak istediğinizi doğru belirlemelisiniz. Bıçak aralığı ve bıçak uzunluğuna da aynı hassasiyet gösterilmeli.

Çit kesme makinelerinde güçlü kesim fonksiyonuna sahip tasarım bıçaklardır. Bıçağın uzunluğu fazla olursa bahçe duvarı boyunca yerleştirilen ağaçların düzenli bir görüntüye kavuşması için dahi rahatlıkla kullanılabilir. Dişli aralığı düşük olan modeller ile budama işlemini de yapabilirsiniz. Ayrıca ürünlerde koruyucu duvar bulunduğundan taban boyunca da kesme işlemine devam edebilirsiniz.


Doğru Çit Kesme Makinesi Nasıl Seçilir?


Çit budama makinesi arayışında olanların öncelikle çit yüksekliği, güç kaynağı ve dal kalınlığı gibi kavramlara hakim olması gerekir. Bu üç kavram aslında sizi doğru ürüne götürecek kavramlardır. Örneğin çit yüksekliği fazlaysa ve ürünü kullanacak bahçıvanın boyu uzun değilse mutlaka pala uzunluğu fazla olan modellere yönelmeniz gerekir.

Dal kalınlığı ise doğru bıçak mesafesine sahip ürünü bulmanızda yardımcı olur. Akülü ya da benzinli çit budama makinası alırken dal kalınlığını dikkate almanız gerekir. Makinedeki bıçak aralığına dalların sığması verimli bir kullanımın en önemli şartları arasında yer alır. Dalların çapı fazlaysa bıçak aralığı da geniş tutulmalı. Güç kaynağının ise elektrikli ya da akülü olması ise kullanım rahatlığınızı belirler. Şarjlı bir cihaz ile daha rahat hareket imkanı sağlarsınız.


Çit Budama Makinesinin Fiyatları


Bahçe makinaları, özellikleri bakımından çeşitlilik gösterir. Ürünlerin benzinli, akülü, elektrikli ya da şarjlı olması fiyatlarının da değişmesine neden olur. Ayrıca dişli aralığı ve motor gücü de ürünlerdeki fiyat listesini etkileyen kriterler arasında yer alır. Fakat geniz bir ürün skalasına sahip Tekzen'de aradığınız ürünü uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT