Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Sarmaşık Çiçekler - Dış Mekan


En Güzel ve Büyüyen Sarmaşık Çiçekler Tekzen'de!

Sarmaşık bitkileri, bahçelerinizde çok yönlülük sunan yaprak dökmeyen bitkilerdir. İklime ve sarmaşık bitkinizden ne istediğinize bağlı olarak seçebileceğiniz birçok sarmaşık türü vardır. Bahçelerinizi güzelleştirmek için geniş ürün yelpazesi sunan sarmaşık çeşitleri arasından beğendiğiniz bir türü tercih edebilirsiniz. Sarmaşıklar tipik olarak az bakım gerektiren bir bitkidir ve yeni başlayan bahçıvanlar veya bahçelerine bakmak için çok fazla zaman harcamak istemeyenler için idealdir. Bununla birlikte bu bitkiler, kuvvetli şekilde büyüme eğilimindedir ve bahçesini kısa bir süre içinde dönüştürmek isteyen herkes için hızlı sonuçlar sunar. Dilerseniz ürün kategorisini inceleyerek sarmaşık fiyatları ve bahçe için sarmaşık bitkilerinin özelliklerini yakından keşfedebilirsiniz.

Dış Mekân Sarmaşık Bitki Çeşitleri

Sarmaşık, yapılara tırmanma özelliğine sahip olarak büyüyen bir grup yapraklı bitkidir. Dış mekânlarda hızlı bir şekilde büyüyen sarmaşık çeşitlerini, bahçenizdeki duvarlara, çardaklara veya başka herhangi bir yapıya tırmanmak için ekebilirsiniz. Dış mekân sarmaşık bitkileri çeşitleri arasında Cezayir sarmaşık, İngiliz sarmaşık, İrlanda sarmaşık bitkisi, Japon sarmaşık asma, Himalaya sarmaşık ve İran sarmaşık çiçek çeşitleri yer alır. Hızlı büyüyen Zenfidan Wisteria floribunda-mor salkım fidanı ve Zenfidan 3 yaş mor salkım fidanı, saksıda çabuk geliştiği için kısa sürede sonuç almak isteyenler için idealdir. Kokusuz özelliğe sahip olan bu bitkinin bol çiçekli bir yapısı vardır. Bununla birlikte bu bitkiler uzun ömürlüdür.

Sarmaşık Bitkilerinin Özellikleri

Sarmaşıklar yapıları gereği parklarda, ofis binalarının çevresinde, ön bahçe gibi neredeyse her yerde büyür. Sarmaşık çiçeği bir dış duvara tırmanırken güzel görünürken, bu güçlü bitkinin aynı zamanda iç mekânlarda yetiştirilebilen birçok türü vardır. Sarmaşık bitkileri çok dayanıklıdır, tam güneşe, kısmi gölgeye ve hatta tam gölgeye bile dayanıklıdır. Sulamalar arasında kurumayı seven dış mekân sarmaşık çeşitleri kuraklığa karşı dirençlidir. Bunun yanı sıra birçok sarmaşık da yaprak dökmez, yemyeşil bitki örtüsünü yıl boyunca korur. İç mekânlar için bakımı kolay bir bitki arıyorsanız, bu sarmaşık çeşitlerini saksılar kullanarak hızlı bir şekilde büyütebilir ve bakımını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sarmaşık Bitkilerinin Fiyatları

Dış mekân sarmaşık süs bitkileri, bahçeleri ve parkları renklendirmeye ve canlandırmaya yardımcı olur. Bu bitkiler, hoş kokuları ve estetik görüntüleri ile bahçenizi güzelleştirir. Balkon, teras ve bahçe çiçekleri ile hızlı bir şekilde bulunduğunuz ortamı renklendirebilirsiniz. Sarmaşık bitkilerinin türleri yaprak şekline göre belirlenir. Sarmaşıklar, tırmanan veya takip eden sarmaşıklar boyunca dönüşümlü olarak büyüyen yapraklara sahiptir. Yaprakların büyüklüğü, şekli ve rengi sarmaşık bitkisinin çeşidine bağlıdır. Kullanım alanınıza uygun bitkiler seçerek daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Özelliğine göre farklılık gösteren sarmaşık fiyatları arasından bütçenize uygun ürünü bulabilirsiniz. Bitki yetiştirme ve çiçek bakımı kategorimizi inceleyerek, kullanım alanınıza ve zevkinize uygun bitkiyi hemen satın alabilirsiniz.

Sarmaşık Bitkileri ile Bahçelerinizi Renklendirin!

Bahçenizi yaprak dökmeyen sarmaşık ve arsız sarmaşık çeşitleri kullanarak dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Sarmaşıklar, bahçelerinizi, terasınızı ve balkonunuzu hızlı ve pratik bir şekilde renklendirmenize olanak sağlar. Bununla birlikte Tekzen kalitesi ile sunulan ağaç ve ağaç fidanları ve çiçek soğanları kullanarak bahçenize istediğiniz bitkileri pratik bir şekilde ekebilirsiniz. Zengin ürün seçeneklerine sahip olan dış mekân bitkilerinin özellikleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilir, kullanacağınız alanı güzelleştirebilirsiniz.

Sarmaşık Bitkilerinin Avantajları

Duvarlarda ince bir yalıtım tabakası oluşturan sarmaşıklar, kış aylarında ısının korunmasına yardımcı olur ve yazın duvarları daha serin tutar. Bu da evin ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltmaya destek olur. Bunun yanı sıra sarmaşık bitkileri estetik olarak da güzel bir görüntü sunar. Duvarları örtmek için ideal olan bu bitkiler, yağmur suyunu döken ve duvarlarla temas eden nem miktarını azaltan ve sağlam duvarların ömrünü uzatmaya yardımcı olan mumsu yapraklara sahiptir. Aynı zamanda dış ve iç mekan bitkileri arasında yer alan sarmaşıklar, diğer bitkilerin büyümekte zorlandığı karanlık ve gölgeli yerlerde büyür. Hem çiçekli hem de çiçeksiz bütün bitkiler için uygun olan bitki besinleri bitkilerinizin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT