Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Sirkülasyon Pompaları


Sirkulasyon Pompası Modelleri


Herhangi bir yapının en önemli unsurlarından birisi tesisatıdır. Tesisatın kalbi olarak nitelendirilebilen sirkülasyon pompası ise gerekli olan suyun pompalanması görevini üstlenmektedir. Bu nedenle bir binanın veya yapının olmazsa olmazlardandır. Tekzen.com'da bahçe makinaları ana kategorisi altında, Duffmart gibi kaliteli markaların ürünlerini içeren birbirinden kullanışlı sirkülasyon pompası modellerini bulabilirsiniz.


Sirkülasyon Pompası Nedir, Ne İçin Kullanılır?


Sirkülasyon pompası veya su pompaları diye de tabir edilen pompalar, ısıtma ve soğutma sistemlerinde sıvı sirkülasyonunu sağlayarak kapalı devre çalışan cihazlardır. Kazan, kombi, boyler gibi yerlerde sıvı devirdaiminden sorumludurlar. 380 V, 220 V gibi tesisata uygun olarak bulunabilen motor gücüne sahiptirler. Ürünler flanşlı ve rekorlu olarak sınıflandırılabileceği gibi kuru sirkülasyon pompası, ıslak rotorlu sirkülasyon pompası gibi yeni teknoloji ile üretilen frekans sirkülasyon pompası olarak da gruplara ayrılırlar.


Su pompasının boyutu ise tesisatın yapısına bağlı olarak küçük boyutlardan devasa boyutlara kadar çıkabilir. Sirkülasyon pompasının gücünü, büyük veya küçük boyutlarda oluşunu tesisata uygun olacak şekilde özenle seçmek gerekir. Sikülasyon pomplarının kullanım alanları ise genelde radyatör hattı olarak bilinir ancak son teknolojik gelişmelerden sonra neredeyse tüm cihazlarda bu ürünleri görebilirsiniz.


Sirkülasyon Pompası Temizliği ve Bakımı


Sirkülasyon pompası temizliği ve bakımı yapılırken ürünün Maestro yada başka bir marka olması genel bakım kurallarını çok fazla değiştirmemektedir. Pompayı temizlemeden yada bakımını yapmadan önce ilk olarak ürünün kullanma talimatlarını okumalısınız. Talimatlarda bulunan ve bakım için gerekli ibarelere dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde ürün zarar görebilir. Ayrıca ürünün elektrik aksana sahip olması nedeniyle sizler için güvenli olmayabilir.


Pompanın bakımını kullanma kılavuzunda belirtilen kriterlere bağlı kalarak, belirli aralıklarla, düzenli olarak yapmalısınız. Bakımı kendiniz yapabiliyorsanız kendiniz yapmalı veya bir uzmana yaptırmalısınız. Temizleme hususunda da dikkat etmeniz gereken en önemli nokta pompanın elektrikli kısımlarını su ile temas ettirmemektir. Gerekirse nemli bir bezle pompanın gövde kısımlarını silebilirsiniz.


Sirkülasyon Pompası Nasıl Seçilir ?


Sirkülasyon pompaları seçiminde öncelikle ıslak rotorlu sirkülasyon pompası mı yoksa kuru rotorlu sirkülasyon pompası mı aradığınıza karar vermeniz gerekir. Bunun için tesisatta kullanacağınız kapasite ve güç özelliklerini belirlemelisiniz. Kapasiteyi belirledikten sonra kapasitenin büyüklüğüne bağlı olarak eğer ıslak rorotlu bir pompa almanız gerekiyorsa, tekzen.com'da bulunan seçenekler içerisinden uygun olan pompayı seçebilirsiniz.


Tesisat kapastesine uygun sirkülasyon pompasının kuru rotorlu pompa olması durumunda ise standart pompa mı yoksa başka bir pompa türü mü seçmeniz gerektiğini belirlemelisiniz. Bunun için tekzen.com'da bulunan pompalar içerisinden pompa türü yada gücü gibi seçenekleri filtreleme özelliğini kullanarak aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca pompanın flanşlı yada rekorlu olup olmadığını da kontrol etmeli, hangisi tesisata uyumlu ise onu almanız gereklidir.


Sirkulasyon Pompası Fiyatları Nasıldır?


Birbirinden kaliteli ve uzun ömürlü sirkülasyon pompaları cazip fiyatları sayesinde sık sık tercih ediliyor. Ürünler geniş fiyat aralıkları ile her kesime hitap etmektedir. Fiyatlar ürünlerin marka, model ve gücüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Pompa gücü arttıkça, ürün fiyatlarında da artış gözleniyor. Ayrıca pompalardaki kademe sayısı fiyatları etkiliyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT