Toplam 20 üründen, 1-20 arası gösteriliyor.

Toprak ve Torflar


Orkide Toprağı 5 LT Yaprak
Orkide Toprağı 5 LT Yaprak
Sadece Mağazada
13,99 TL
Sihirli Toprak 5 Lt
Sihirli Toprak 5 Lt
Temin Edilemiyor
Agromak Kaktüs Toprağı 1 Litre
Agromak Kaktüs Toprağı 1 Litre
Sadece Mağazada
14,99 TL
Hobisan Torf 5lt
Hobisan Torf 5lt
Temin Edilemiyor
Hobisan Genel Kullanım Torf 40 Litre
Hobisan Genel Kullanım Torf 40 Litre
Sadece Mağazada
79,99 TL
Yaprak Çiçekli Bitkiler Torf 5 lt
Yaprak Çiçekli Bitkiler Torf 5 lt
Sadece Mağazada
14,99 TL

En Doğal ve Uygun Fiyatlı Torf Topraklar Tekzen’de!

Bitki yetiştiriciliğinde özellikle tercih edilen topraklar, içerisinde bulunan yoğun mineral çeşitliklerine göre farklılık göstermektedir. Toprak çeşitleri arasında bulunan torf toprak, saksılı süs bitkileri ve fidan yetiştirmek için kullanılan topraklar arasında en başta gelir. Çiçek toprağı olarak da kullanılan torf toprak, hava ve nem dengesini düzenleyerek çiçeklerin daha ideal bir ortamda yetişmesini sağlar. Farklı çiçeklerin büyümesi için ihtiyacı olan farklı türlerde kullanılan bitki toprağı, bitkilerin cinsine ve ihtiyacı olan toprak tipine göre değişmektedir. çiçek bakımı ve bitki yetiştirme ürünleri arasında çiçeklerin beslenmesi için kullanılan torf toprak doğal bir bitki yakıtı olarak kullanılmaktadır.

Bahçe Toprağı ve Toprak Besinleri

Besin değeri bakımından oldukça zengin ve gübreli toprak olan bahçe toprağı, tarım ve rulo çim yapılmak istediğinde kullanılan topraktır. Bahçe toprağı, humus ve bitki besinleri değerleri açısından oldukça zengindir. Orta seviyede su tutma kapasitesine sahip olan bahçe toprağı, bitkilerin yaşayabilmesi için gerekli olan besin değerlerini de karşılamaktadır. çiçekli bodur bitkiler ve çiçek soğanları yetiştirilirken ideal olan Hobisan Genel Kullanım Torf 40 Litre ve bahçe toprağı bahar mevsiminde birbirinden güzel çiçeklerin yetişmesini sağlar. Park, ev ve bahçelerin eşsiz güzellikteki çiçeklerini yetiştirmek Tekzen kalitesi ile artık çok kolay!

Aromatik Bitkilerin Tıbbi Önemi

Aromaterapi ve fitoterapide kullanılan, eşsiz kokulara sahip olan tıbbi aromatik bitkiler yağ, baharat gibi hallere dönüştüğünde birçok derde deva olurlar. Hazır toprak ile de yetiştirilebilen tıbbi aromatik bitkiler uyku problemlerine, ciltte oluşan problemlere, stres, kaygı gibi durumlarda yardımcı olan birçok bitki türü Tekzen güvencesiyle kullanıcılarına sunuluyor. Dünyanın her yerinde kullanıldığı gibi Türkiye’de de tıbbi bitkilerden üretilen şifalı ürünler birçok hastalık yapan unsurlara karşı dayanıklı bir etkiye sahiptir. Tıbbi bitkilerin yaprak, tohum ve kökü gibi organlarının içerisinde bulunan bileşenlerin kullanılmasıyla tedavi edilen birçok hastalık bulunuyor. Her bitkide farklı bir etken maddenin farklı tedavi yöntemlerine faydası olduğu biliniyor. Her dönemde ayrı bir etkiye sahip olan bitkilerin özel toplanma zamanları vardır. Dönemsel olarak toplanan bitkiler uygun koşullarda kurutularak kullanıma uygun hale getirilmesi için muhafaza edilir. Aromatik tıbbi bitki yetiştirmek için toprak satın alıp bahar aylarında çiçek açan bitkilere Tekzen güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Dış Mekan Süs Bitkileri ile Gösterişli Mekanlar

Doğanın zengin bitki türleri arasında bulunan dış mekan süs bitkileri, balkon, park, bahçe, teras, yol ve daha birçok benzeri açık alanlarda kullanılan süs bitkileridir. Birçok yerde süs bitkisi olarak yetiştirilen bulunduğu ortama renk ve modern bir görünüm katan süs bitkileri, çeşitlerine göre farklı bakım özelliklerine sahiptir. Bitkilerin kalitesini arttıran bir besin olan azotlu gübre ve ince toprak karışımıyla yetiştirilen süs bitkileri daha hızlı ve güzel bir şekilde gelişir.

Saksı Bitkileri ve Çeşitleri

İç ve dış mekanlarda kolaylıkla yetiştirilebilen saksı çiçekleri arasında bulunan orkide, estetik ve güzel görüntüsüyle kolay yetiştirilen bir bitki çeşididir. Orkide Toprağı 5 LT Yaprak suyun çok rahat bir şekilde bitkiye geçirebilme özelliğine sahiptir. Balkonda, evin içerisinde, bahçede ve daha birçok mekanda yetiştirmek istediğiniz orkide ve benzeri tüm bitkiler için uygun olan saksı çeşitleri Tekzen kalitesiyle kullanıcılarına sunuluyor.

Aşılı Gül Yetiştiriciliği

Daha kısa sürede kesin sonuç almak için aşılanan güller sonucunda melez güller meydana gelir. Asıllarına benzer özellikleri olan aşılı güller, aşılanma öncesinde yaklaşık 10-15 günlük hazırlık sürecine girer. Her anaç fidanın gövdelerinden köreltilen gözler sonrasında bu zaman diliminde haftada iki kez bolca sulandırma işlemi yapılır. Aşılı gül yetiştirmek için kullanılması gereken torf toprak ve seramis toprak Tekzen ile karşınızda bulunuyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT