Toplam 87 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Bitki Besinleri ve Gübreler


Bitki Bakım Serumu 750 ml
Bitki Bakım Serumu 750 ml
Sadece Mağazada
24,99 TL
Bitki Besini Kaktüs 750 ml
Bitki Besini Kaktüs 750 ml
Sadece Mağazada
24,99 TL
Yaprak Gübresi 750 Gr.
Yaprak Gübresi 750 Gr.
Sadece Mağazada
29,99 TL
Genel Bakım Gübresi 750 ml
Genel Bakım Gübresi 750 ml
Sadece Mağazada
24,99 TL
Toprak Düzenleyici 750 ml
Toprak Düzenleyici 750 ml
Sadece Mağazada
24,99 TL
Bitki Besini Orkide 750 ml
Bitki Besini Orkide 750 ml
Sadece Mağazada
24,99 TL
Bitki Besini Sardunya 750 ml
Bitki Besini Sardunya 750 ml
Sadece Mağazada
24,99 TL
Bitki Besini Menekşe 750 ml
Bitki Besini Menekşe 750 ml
Sadece Mağazada
24,99 TL
Yaprak Bitki Besini Ortanca 750 ml
Yaprak Bitki Besini Ortanca 750 ml
Sadece Mağazada
24,99 TL
Yaprak Güçlendirici 750 ml
Yaprak Güçlendirici 750 ml
Sadece Mağazada
24,99 TL

En İyi Bitki Besini Çeşitleri Tekzen’de!

Yaşam alanlarında sizlere eşlik eden bitkiler, bakıma muhtaç olan canlı varlıklardır. Bitkilerin canlı ve sağlıklı bir şekilde varlıklarını sürdürebilmeleri için ihtiyaçları olan bu bakım içerisinde beslenme önemli bir role sahiptir. Bitki besin takviyesi çeşitleri, bitkinizin gelişmesi için alması gereken vitamin ve elementleri bitkiye kolayca verebilmenize yardımcı olan "çiçek bakım ürünleri" arasında yer alır. Farklı bitkiler için özel olarak üretilen ürünler arasında katı ürünlerin yanı sıra "Botanika 5070 Orkideler İçin Sıvı Besin ( Lila )" gibi sıvı modeller de yer alır. İster çiçekli ister yapraklı bitkiler için bitki besini çeşidi arıyor olun en iyi ürünler için doğru adresiniz Tekzen olur.

Bitkiler Bitki Besinine Neden İhtiyaç Duyar?

Çiçek besini olarak da karşınıza çıkan bitki besinine neden ihtiyaç duyulur sorusu sıklıkla merak edilen bir konuyu beraberinde getirir. İster profesyonel olarak bahçe işleri ile uğraşıyor olun ister sadece evinizde veya ofisinizde sevdiğiniz bitkilerle ilgileniyor olun her koşulda ihtiyacınız olacak "bahçe ürünleri" bitki bakımında ilk karşınıza çıkan yardımcılardır. "toprak ve torflar" gibi çeşitli destekleyicilerle kullanılan bu ürünler ideal birer bitki örtüsü yaratmanıza yardımcı olur. Bitkiler, uzun süre aynı toprakta kaldığında zamanla bulunduğu topraktaki besin miktarı yetersiz gelir. Dışarıdan besin takviyesi alması gerektiği zaman bitki vitamini ve besinleri kurtarıcınız olur. Güçlü ağaçlar için dahi doğru besin kullanımı büyük önem taşır. Örneğin, "Botanika 5320 Çam Ağacı İçin Katı Bitki Besini" bahçenizde yetiştireceğiniz ağaçlar için gerekli desteği sağlar. Kısaca bu ürünler, bitkilerin daha sağlıklı ve dayanıklı olması ve hızlı büyümesi için gereken içeriği bitkiye sağladığı için olmazsa olmaz bir yer teşkil eder.

Bitki Besini Çeşitleri İçeriğinde Neler Bulunur?

Bitki besini çeşitlerinin içerisinde bitkilerin sağlıklı bir şekilde büyümeleri için gerekli olan vitamin ve mineraller bulunur. B1, provitamin A, B2, C, omega-3 yağ asitleri ve B6 vitamini; zengin içeriğiyle göz dolduran bitki besini çeşitlerinde karşınıza çıkar. Özellikle "tıbbı bitkiler" ve hassas çiçeklerde azot, fosfor, potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, sülfür gibi elementler ile de hızlı bitki büyütme ilaçları ve besinleri içeriğinde sıklıkla karşılaşılır. Bitki besini çeşitleri içerisinde yer alan bu maddelerin oranları ürünlerin kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Sardunya, menekşe, yaprak bitki gibi farklı bitkilerin ihtiyaç duyduğu içerik oranlarına göre hazırlanan çeşitli ürünler doğru kararı vermenize yardımcı olur. Tekzen kalitesiyle ulaşabileceğiniz "tohumlar" arasında bunların yanı sıra pek çok farklı bitki de yer alır.

Her İsteğe Uygun Bitki Besini Çeşitleri

Bitkilerin ihtiyacı olan besin takviyesinin yetiştirildiği yerin koşullarına uygun olarak yapılması gerekir. Her isteğe uygun bitki besini çeşidini geniş ürün yelpazesi içerisinde bulmanız mümkündür. Sıvı bitki gübresi çeşidi hem çiçekli hem de çiçeksiz tüm bitkiler için besleyici bir içeriğe sahiptir. Meyve gübresi ve besin çeşitleri ise "meyve fidanları" için özel olarak hazırlanan bir karışımı beğenilerinize sunar. Her istek ve ihtiyaca uygun bitki besini çeşitleri; 500 ml, 750 ml, 850 gram gibi farklı hacim seçenekleri ile gözler önüne serilir.

Bitki Besini Çeşitleri Nasıl Kullanılır?

Bitki besini ve çiçek gübresi takviyelerinin nasıl kullanıldığı bilinmesi gereken konular arasında yer alır. Bitki besininin formu ve özelliklerine göre değişkenlik gösteren kullanım şekli, mutlaka ambalaj üzerinde yazılı olan şekilde gerçekleştirilmelidir. Sıvı formda olan bitki besinleri genellikle belirli oranlarda su ile karıştırılarak kullanılır. Katı formda olan bitki besinlerinin kullanımı ise çapalama veya tırmıklama yaparken toprak içerisine karıştırma şeklinde olur. İster sarmaşık büyüten ilaç ister yaprak gübre besini kullanacak olun bu ürünlerin kullanma talimatlarını göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Aradığınız Bitki Besini Ürünleri Uygun Fiyatlarla Tekzen’de!

Günlük hayatta birçok yaşam alanında karşılaştığınız bitkilerin sağlıklı büyümesi ve gelişmez için gerekli olan bitki besinleri, uygun fiyatlar ile Tekzen’de sizleri bekler. Çiçeklenme gübresi, genel bakım gübresi, yaprak gübresi, yeşil yapraklar için bitki besini ve daha birçok seçeneği ile her kullanıma uygun çeşide sahip olan bu ürünler geniş seçenekler ile sizlere sunulur. Bunların yanı sıra "aşı macunları" gibi destekleyiciler de bahçe işleriyle uğraşanlar için önerilir. Dahası, ev bitkilerinde de kullanılan bu ürünler, "saksı çeşitleri" ile de desteklenebilir. Hemen şimdi ürünleri yakından inceleyerek Tekzen kalitesi ve bütçe dostu fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT