Toplam 5 üründen, 1-5 arası gösteriliyor.

Bahçe Budama Testereleri


Budama Testeresi YT304
Budama Testeresi YT304
Temin Edilemiyor

Bahçe Budama Testeresi Çeşitleri


Dış mekanlarınızı çevreleyen ve canlılık katan yeşil alanların bakımı için ilk adım bitkilerin budanmasıdır. Doğru bahçe budama testeresi seçmek, bitki sağlığı ve büyümesi için önemlidir. Meyilli testere, yay testere ve teleskopik testere gibi budama testeresi çeşitleri bahçe işlerinizi kolaylaştıran ürünler arasında yer alır. İhtiyaca uygun testere modellerini Tekzen'de bulabilirsiniz.


Testere Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Yeşil alanların bakımı en az iç mekanlar kadar önemlidir. O nedenle bahçe malzemeleri de özenle seçilmelidir. Her yıl budama sezonunda en iyi performansı alabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Yüksek performanslı bir ağaç budama testeresi için korozyona dayanıklı çelik yapı ve güçlü kesim özelliği olmazsa olmazlardan biridir. Spear and Jackson ve önde gelen birçok markanın modellerini Tekzen bahçe malzemeleri bölümünde bulabilirsiniz.

İster amatör olarak isterseniz profesyonel olarak bahçe ile uğraşın, bitki ve meyve ağaçlarınızdan en üst seviyede verim almak ve ağaçları gençleştirmek oldukça kolay. Pratik ve kaliteli bir ürün arıyorsanız, katlanabilir testere modellerini değerlendirebilirsiniz. Eğer daha güçlü performans ve sert kesim istiyorsanız ise 559 Pala testereleri tercih edebilirsiniz.


Bahçe Testeresinin Kullanım Alanları


Mevsime ve bitki türüne göre değişiklik gösteren budama işlemi için kullanılan testereler de farklı özelliklere sahip. Genç fidanları büyütmek üzere uygulanan terbiye budaması için budama makası kullanılabilir. Çeşitli meyve ağaçlarının bakımı için ise daha güçlü kesim özelliği ve pratikliği ile katlanır budama testeresi rahatlıkla tercih edilebilir. Yalnızca bahçede değil aynı zamanda doğal yakıt ihtiyacını karşılamak amacıyla odun kesme işlemi için de keskin ve dayanıklı bıçak yapısına sahip testereler kullanıma uygundur.

Süs bahçelerinde uygulanan şekillendirme budamaları da tercihe göre budama makası ile yapılabilir. Her türlü ziraat ve peyzaj işlerinde kullanılabilecek bahçe el aletlerinden olan budama testeresi birçok farkı çeşidiyle birbirinden ayrı alanlarda kullanılabilir. Worth Garden gibi sektörde lider markaların bahçe ürünleri Tekzen bahçe bölümünde yer alır.


Budama Testeresi Bakımı Nasıl Olmalı?


Bahçede yetiştirilen ürünlerin her sezon canlı olması için bir takım araç gereçler kullanılır. Dal makası, çapa, kürek ve budama testeresi bunlardan bazılarıdır. Sağlıklı üretim sürecinin devamlılığı açısından kullanılan malzemelerin temizliği ve bakımı ayrı önem arz eder. Yaygın kullanıma sahip budama testeresinin ise bakımı oldukça zahmetsizdir.

Düzenli aralıklarla bahçe işlerinde kullanılan malzemelerden olan budama testeresi aşınmaya dayanıklı çelik yapıya sahiptir. Kullanım sonrası su ile güzelce temizlenir ve iyice kurutulur. Temizleme sonrası direkt güneş ışığından uzak bir yerde kendi kılıfı içinde saklanması gerekir. Kullanıma bağlı olarak keskinliği arttırmak üzere bileyleme ihtiyacı görülebilir. Bu durumda bir bileyleme aletinden faydalanabilirsiniz. Tekzen bahçe malzemeleri bölümünde çeşitli testere ve budama araçlarını bulabilirsiniz.


Bahçe Budama Malzemelerine Tekzen Dokunuşu


Bakımlı ve verimli bir bahçe için kendi kendinizin peyzajcısı olabilirsiniz! Bunun için ihtiyacınız olan şeyler kaliteli bir bahçe donanımı ve doğa sevgisidir. Bu donanımların başında bahçe testeresi, sulama hortumu, el aletleri seti, bahçe eldiveni ve tırmık gelir. Tekzen bahçe malzemeleri kategorisinden ihtiyacınız olan tüm gereçleri edinebilir, uygun fiyat ve ürün seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT