Toplam 18 üründen, 1-18 arası gösteriliyor.

Bahçe Gereçleri ve Çeşitleri

Tekzen.com'da "Bahçe El Aletleri" başlıklı ana kategori altında bulabileceğiniz "Bahçe Gereçleri" başlıklı alt kategori içerisinde birbirinden kaliteli ve kullanışlı bahçe aksesuarları bulabilirsiniz. Bahçede ihtiyacınız olabilecek her türlü ürünü bulabileceğiniz bu koleksiyonda; Agromak, Bosch, Chef, Lider Pet, Vilmorin, Zenfidan ve daha birbirinden kaliteli markaların bahçe aletlerini görebilirsiniz.

Bahçe Gereçleri Hangi Ürünleri İçerir?

Tekzen bahçe kategorisi altında bulabileceğiniz çeşitli bahçe gereçleri bahçede işlerinizi oldukça kolaylaştıracak. Ürünler içerisinde bulabileceğiniz Botanika gibi kaliteli markaların ürettiği bitki destek çubukları farklı boylarda satışa sunuluyor. Bu ürünler bitkilerinizi destekleyerek kırılmadan sağlam bir şekilde yetişmesine olanak sağlar. Koleksiyonda bulunan toprak, nem ve pH ölçerler de bitkilerin uygun toprak nemliliği ve pH'da yetişmesine yardımcı olmaktadır.

Bahçe gereçleri içerisinde sulayacağınız çiçek türüne özel olarak üretilmiş, birbirinden canlı renklerle ve farklı hacimlerde tasarlanmış sulama kapları bulabilirsiniz. Ayrıca farklı amaçlara uygun aletleri içerisinde bulunduran el alet setleri de yine bu koleksiyonda mevcut.

Toprak pH ve Nem Ölçerin Önemi ve Kullanımı

Bahçe gereçleri içerisinde sık kullanılan ürünlerden birisi olan toprak pH ve nem ölçer oldukça önemli bir yere sahiptir. Tarım yapılacak olan toprağın neminin ve pH değerinin belirli bir değerde olması gerekir. Böylece dikimi yapılan ürünlerin gelişimi en iyi seviyede olacaktır. Tekzen.com'da sadece pH veya nem ölçerler bulabileceğiniz gibi tek cihaz alarak hem nem hem de pH ölçmeniz mümkündür. Ayrıca optimal pH ve nem seviyesi her bitki için farklıdır.

Toprak pH ve nem ölçerin kullanımı oldukça kolaydır. Ölçüm yapacağınız yüzeyde 5 cm lik bir kısmı temizlemelisiniz. Daha sonra temizlediğiniz bu kısmı 15 cm derinliğe kadar çöp, taş veya benzeri sert cisimlerden arındırmalısınız. Aksi takdirde ürünün metal probları zarar görebilir. Daha sonra toprağı hamur kıvamına gelecek şekilde ıslatıp ölçüm almalısınız. Yağmur suyu veya saf su kullanmanız daha doğru ölçüm sağlayacaktır.

Bahçe Gereçleri Nasıl Temizlenir?

Bahçe el aletleri temizliğinde dikkat etmeniz gerek nokta öncelikle temizleyeceğiniz ürünün türüdür. Örneğin bahçe nem ve pH ölçer gibi aletler oldukça hassas olduğundan bunları çok dikkatli temizlemeniz gerekmektedir. Bu tür aletleri ölçüm yaptıktan sonra nemli bir bezle silerek temizleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken kullanacağınız bezin yumuşak dokulu ve ürüne zarar vermemesidir.

Bahçe gereçlerinin temizliğinde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da ürünlerin yıkanabilir olup olmadığıdır. Tekzen bahçe malzemelerinden bazıları yıkamaya elverişli değildir. Bu tarz ürünleri sadece silerek temizlemelisiniz. Ayrıca metal gereçler ıslak kaldığında, üzerinde paslanmalar meydana gelebilir. Bu nedenle bu ürünler yıkandığı zaman hemen kurutulmalıdır. Yıkama sırasında ürünlere uyumlu deterjan ve bez kullanarak ürünün hasar görmemesine dikkat etmelisiniz.

Bahçe Gereçleri Fiyatları Nasıldır?

Tekzen.com'da bahçe el aletleri kategorisi altında bulabileceğiniz birbirinden kaliteli ve kullanışlı ürünler uygun fiyatları ile de çok beğeni kazanmaktadır. Ürünler sahip olduğu geniş fiyat skalası ile her kesimden tüketiciye hitap etmektedir. Ürün fiyatları marka ve ürün cinsine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Elektronik ve hassas aletlerde fiyatların arttığı gözlenmektedir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT