Toplam 5 üründen, 1-5 arası gösteriliyor.

Su Pompaları


Dalgıç Pompa Temız Su S401
Dalgıç Pompa Temız Su S401
Sadece Mağazada
999,90 TL

En İyi Su Pompaları Tekzen'de!

Bahçe makineleri aksesuarları arasında yer alan su pompası suyu yükseltmek ve sıvıları taşımak amacıyla kullanılır. Genel olarak sıvıyı düşük basınçtan yüksek basınca doğru hareket ettirmek için su pompası bu görevi üstlenir. Birçok farklı marka ve kategoride su pompası bulunmaktadır. Duffmart MVM60 Vibrasyonlu Temiz Su Dalgıç Pompa yüksek irtifa su basma gereksinimine mükemmel bir çözüm sunma niteliğine sahiptir. Uzun ömürlü kullanım imkanı sağlamaktadır. Temiz su yerlerinde kullanım için tasarlanmıştır. 40 dereceye kadar sularda kullanılır. Bu su pompası 8 metreye kadar derin kuyulara dalabilir. Havuz, endüstriyel alanlar, depo tahliyelerinde, konut ve çiftlikler gibi farklı kullanım alanlarında su pompası çeşitleri önemli bir yere sahiptir.

Su Pompası Özellikleri

Su pompaları kirli sular, foseptik atıklar ve yoğunluk derecesi az olan sıvılar için son derece ideal olan mekanizmalardır. Birçok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Kullanılan alanın ve pompanın teknik özelliğine göre su pompalarının farklı çeşitleri kullanılabilir. Santrifüj pompa sahip olduğu özelliği sayesinde sürekli bir sıvı akışı sağlamaktadır. Akışı, pompaya zarar vermeden kısmak mümkündür. Genel olarak bu ürünler yüksek bir verime sahiptir. Temiz sıvıların taşınmasına uygundur. Atık su gibi saf olmayan sıvıları taşıyan pompalar, atıkların ya da maddelerin pompa içerisinde birikmesini önleyen çarklara sahiptir. Duffmart FSP750C Temiz Su Dalgıç Pompası Tekzen kalitesi ile sizlere sunulmaktadır. İnşaat, atölye gibi temiz su olan alanlarda suyun başka alana aktarılmasını ya da atılmasını sağlar. Otomatik start - stop özelliğine sahiptir. Kendi çalışma düzenini ayarlayabilir. Dayanıklı bir gövde yapısı ve kolay kullanım ayrıcalığı bulunur.

Su Pompası Kullanım Alanları

Sıvıları taşımak için kullanılan su pompaları, düşük basınçtan daha yüksek bir basınca doğru sıvıları hareket ettirmektedir. Foseptik atık alanları, kirli sular, su içerisinde yumuşak parçacıkların bulunduğu sular ya da yoğunluğu az olan sıvılar için kullanılan otomatik su pompası kullanım alanlarının temelinde temiz su elde etmek bulunmaktadır. Bununla birlikte tarımsal alanların sulanmasında, gıda ve içecek sanayinde, klima üretim tesislerinde, kağıt sanayisinde ve kimya ve petrol tesislerinde kullanılmaktadır. Su pompaları kendi içerisinde farklı gruplara ayrılır. Dalgıç pompaları ve drenaj su pompaları, atık su ve kirli su pompaları, ağır tip ya da foseptik dalgıç pompalar, çamurlu su, temiz su pompalar gibi çeşitlerde su pompaları bulunmaktadır.

Su Pompası Nasıl Çalışır ?

Su pompası çalışma prensibinde temel görevi elektrik motoru üstlenmektedir. Elektrikli su motoru ile doğrudan bağlantılı olarak çalışan su pompaları, elektrik enerjisinin mekanik enerjiye dönüştürdüğü mekanizmalar sayesinde çalışmaktadır. Su pompasının günlük kullanımdaki faydası çok fazladır. Özellikle kullanılmak istenilen suyun temiz olması açısından oldukça önemlidir. Su pompasını istenilen performansta çalıştırmak için küçük su motoru kullanılabilir. Bunun yanı sıra elektrik su motoru alanına hız değiştirici takılabilir. Bu sayede motorun istenilen hızda çalışması sağlanır. Çalışma şartlarına göre pompa tipinin de seçimi değişiklik göstermektedir.

Pompa Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pompalar, mekanik kuvvetin fiziksel kaldırma ve sıkıştırma kuvveti ile maddeyi iter. Bu sayede pompa çalışır. Pompanın çalışabilmesi ve verimli olabilmesi için montajı sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle montaj öncesi aşamada taşıma ve depoalama sürecine dikkat edilmelidir. Ekipmanlar korozyona karşı koruma sağlayan malzemeler ile kaplanmalıdır. Kullanımı ve monte edilmesi sonra yapılacaksa içine paslanmayı engelleyen maddelerden sıkılmalıdır. Montaj yeri dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Ağır ve iri bir motora sahip pompanız varsa monte sırasında gezer vinç ve diğer ekipmanlar kullanılmalıdır. Pompanın yeri, havalandırması iyi olan, nemsiz bir alanda ve patlama ve donma riski olmayan yerde olmalıdır. Mini su pompası küçük derin su kuyularından su alıp basmak maksadıyla kullanılır.

Su Pompası Fiyatları

Piyasada çok sayıda su pompası modeli bulunmaktadır. Bu nedenle su pompası satın almadan önce kullanım alanınızı belirlemeli ve buna uygun su pompa modellerini tercih etmelisiniz. Örneğin sistemde dolaşan suyun ilerlemesi için kullanılan cihazlar, sirkülasyon pompaları olarak adlandırılmaktadır. Isıtma sistemleri açısından oldukça önemli olan bu pompalar, kombi, boyler, kazan ve benzeri kapalı devre çalışan ısıtma ve soğutma sistemlerinde sıvının sirkülasyonu için gerekli bir cihazdır. Su pompası ve su motoru fiyatları sahip olduğu teknik özelliklere göre farklılık göstermektedir. İhtiyacınız olan su pompaları için Tekzen su pompa modellerini inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT