Toplam 493 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Saksılar


Saksılar ve Saksı Modelleri

Şehrin koyu renginden, apartmanların tek düzeliğinden kaçıp, kendinize ait küçük ve huzurlu bir cennet yaratmak istediğinizde balkon saksısı en büyük yardımcınız olacak. Birbirinden canlı renkleri ile seramik saksı ve plastik saksı çeşitleri Tekzen güvencesi ile sizi bekliyor.

Saksı Seçimi Nasıl Olmalı?

Seçeceğiniz saksı modelleri yetiştireceğiniz bitkinin türüne ve gelişimine uygun olmalı. Bitkinizi dikerken köklerin rahatça yerleşebileceği ebatta bir saksı, bitkinizin daha sağlıklı büyümesini sağlayacak. Bitkinizin büyüme hızına ve türüne uygun olarak, en az senede bir kez toprağını yenilemek ve saksısını büyütmek gerekeceğini unutmayın. Sarmaşık çiçekler gibi sarıcı bitkiler için askılı saksı tercih edebilirsiniz. Böylece hem bitkinize daha uygun bir büyüme ortamı sağlamış, hem de yukarıdan aşağı doğru sarkacak rengarenk çiçekler ile evinize şık bir dokunuş eklemiş olursunuz.

Bitkiye Uygun Saksı Seçimi Nasıl Yapılır?

Her bitkinin gelişim için farklı ihtiyaçları vardır. Hızlı büyüyenler ve çok besin tüketenler için daha derin ve geniş, bol toprak alabilecek saksılar tercih edilmeli. Kaktüsler gibi bakımı kolay, ihtiyaçları az bitkiler ise daha küçük saksılarda yıllarca sorunsuz biçimde yetiştirilebilir. Dekoratif saksılar sadece bitkinize iyi bakmakla kalmaz, evinize de tasarım unsuru olarak değer katar.

Saksılarınızı seçerken tabanlarında fazla suyun tahliye edilebilmesi için delik olmasına dikkat edin. Büyük saksı içinde birikecek fazla su bitkinizin köklerini çürütebilir. Menekşeler gibi tabandan sulama gerektiren bitkiler için ise altında uygun bir su haznesi olan saksılar tercih ederek, kolayca sulayabilirsiniz.

Saksı Nasıl Süslenir?

Çiçek bakımı ve bitki yetiştirme kategorisi sadece saksı çeşitleri değil, severek yetiştirdiğiniz bitkilerinizin tüm ihtiyaçlarını Tekzen güvencesi ile sunuyor. Saksılarınıza farklı bir dokunuş eklemek isterseniz, onları boyayabilir veya kuru dallar, kurutulmuş çicekler ile kaplayabilirsiniz. Kaktüs türü bitkilere ise yapay çiçekler ekleyerek canlı ve renkli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Duvar saksısı ile duvarlarınızı koyu renkli ve soğuk havasından arındırıp, canlı ve renkli birer tasarım unsuruna dönüştürebilirsiniz. Kademeli olarak düzenleyebileceğiniz bir yerleşim planı ile, cıvıl cıvıl duvarlara sahip olabilirsiniz. İster renkli çiçekler tercih edebilir isterseniz maydanoz, nane, fesleğen gibi aromatik otları yetiştirip yemeklerinize taze lezzetler ekleyebilirsiniz.

Balkon Saksısı Çeşitleri

Balkonunuzu küçük bir seraya dönüştürmek mi istiyorsunuz? Tekzen balkon saksısı modelleri ile yanınızda. Rengarenk çiçekler, yeşil bitkiler ve aromatik otlar ile balkonunuz size huzur verirken, yemeklerinize de lezzet katacak mini bir bahçeye dönüşecek.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT