Toplam 226 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Hidrofor


Hidrofor Modelleri

Su basıncını arttırmaya yarayan hidroforlar, su ihtiyacınız konusunda farklı özellikleri bulunan modelleri ile çok sayıda seçenek sunuyor. Pedrollo, Einhell ve Sumak hidrofor gibi markaların elektrikli ya da benzinli hidrofor modellerine Tekzen.com.tr'deki bahçe makineleri kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hidrofor Nasıl Çalışır?

Hidrofor pompası çalışma prensibi oldukça basittir. Hidrofor tankında bulunan havaya su basıldığında içeride bulunan hava suyun yüzeyine bir basınç uygular. Uygulanan bu basınç ise suyun yükselmesini ve yüzeye çıkmasını sağlar. Sistemin çalıştığı esnada basıncın ayarlanması için ise hava kompresörü kullanılır.

Sistem çalışmaya başlarken depodaki hava basıncı gereken asgari basıncın yarısına kadar yükseltilir. Böylece istenilen basınçta daha fazla su elde edilmesi sağlanır. İşleme başlamadan önce tulumbanın hangi basınçlar arasında çalışacağı tespit edilmelidir.

Hidrofor Nasıl Bağlanır?

Hidrofor bağlarken montajının yapılacağı yerin derinliği 7 metreyi geçiyorsa, çift emişli olan hidroforların tercih edilmesi gerekir. Hidroforun uygun bir şekilde yerleştirilmesi için çevresinde bir boşluk bırakılmalı ve brülör ya da kazan gibi ısı kaynaklarından etkilenmeyecek bir biçimde yerleştirilmesine özen gösterilmelidir.

Hidrofor montajının dış etkenlerden korunacak şekilde ve zeminden en az 60 cm yükseklikte olması gerekir. Montaj aşamasında kullanılan çek valflerin ok yönü belirtilen yönde olmalı ve etrafının rahatça görülebileceği şekilde aydınlatılması gerekir.

Hidrofor Nasıl Ayarlanır?

Hidrofor pompasının ayarlanmasının değişik yolları bulunur yolları vardır. Sabit basınç seçeneği ile en yüksek hıza kadar aynı oranda basınç verilebilir. Doğrusal değişen basınç seçeceği ise önceden ayarlanmış olan en yüksek basıncı oluşturur. Tam değişken basınç modu ile ihtiyaç duyulan ideal basıncın verilmesini sağlar.

Elektronik kontrollü olan pompa modelleri ise ihtiyaç duyulan debinin oluşması için hızını otomatik olarak ayarlayabilen bir yapıdadır. Oldukça kullanışlı olan sirkülasyon pompa modelleri daha çok kat kaloriferleri, merkezi ısıtma sistemleri, ve endüstriyel alanda tercih edilen pompa modelleri arasında yer alır.

En Kullanışlı Hidrofor Modelleri

Fonksiyonel kullanımlarının yanı sıra uzun ömürlü hidrofor pompa modelleri Tekzen'de. Farklı derinlik ve uzunluğa sahip, yatay ya da dikey olarak kullanabileceğiniz, kirli ve temiz su drenaj pompa modelleri içinde sirkülasyon pompa gibi ihtiyacınıza yönelik çok sayıda ürüne Tekzen.com.tr üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT