Toplam 401 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Bilgisayar Masaları


Bilgisayar Masaları ve Modelleri

Bilgisayarın gündelik yaşamdaki rolü nedeniyle pc masası, günümüzde her evin olmazsa olmaz eşyaları arasında sayılıyor. Kullanım sıklığı nedeniyle ideal masa çeşitlerinin birçok özelliğe sahip olmaları isteniyor. Tekzen güvencesiyle siz de beklentilerinizi karşılayacak modellere kolayca sahip olabilirsiniz.

Bilgisayar Masası Nasıl Seçilir?

Bilgisayar masası seçiminde ilk olarak kullanım amacının göz önünde bulundurulması gerekiyor. Oyuncu masası alınacaksa kasa, birden fazla ekran ve ses sistemi gibi cihazların rahatça konumlandırılabileceği bir modelin seçimi daha fazla fayda sağlıyor. Eğer iş amaçlı kullanacaksanız ve üzerine notebook tarzı taşınabilir cihazlar koyacaksanız fonksiyonel tasarıma sahip küçük bilgisayar masası modellerine odaklanabilirsiniz. Seçeceğiniz modelin kırtasiye malzemesi gibi çalışırken ihtiyaç duyulabilecek diğer eşyaları da alabilecek kapasiteye sahip olması da fayda sağlayacak özelliklerden.

İdeal Bilgisayar Masası Nasıl Olmalı?

İster iş isterse de eğlence amaçlı bilgisayar kullanımı için düşünülsün, bilgisayar masası seçiminde masanın bütçenize uygunluğu ve hangi malzemeden yapıldığı önem taşıyor. Uzun saatler geçirilecek masanın üzerine herhangi bir şey döküldüğünde niteliğini kaybetmemesi ve kolay temizlenebilmesi, kullanıcı deneyimini artırıyor. Masa seçimi yapılırken her malzemenin farklı bir temizlik şekli gerektireceğini de unutmamak gerekiyor.

İdeal masa sandalye takımının seçiminde göz önünde tutulması gereken diğer konuysa ergonomidir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken ana kriter masayı kullanacak bireyin yaşı ve fiziksel özellikleridir. Kambur duruşa neden olmayacak ve yeterli derinliğe sahip masalar genelde ideal kabul ediliyor.

Verimli Bir Çalışma Ortamı İçin İdeal Masa Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Masa takımı aracılığıyla ideal bir çalışma ortamı yaratabilmenin anahtarı, öncelikle göze hoş gelen tasarımdan geçiyor. Ardındansa modelin fiziksel yapıyı destekleyecek durumda olup olmadığına bakmak gerekiyor. Bu kapsamda masa ölçülerinin, ayakların yere sağlam basmasına ve kolların desteklenmesine izin verecek oranlarda olması verimliliği artırıyor.

Yerleştirileceği odanın boyutlarına uygun masa seçimi de verimliliğin artmasına katkı sağlıyor. Masaüstü bilgisayar masası yerleştirilen bir odada birey oturduktan sonra arka tarafta en az 3,5 metre boşluk kalması, hatalı hareket edildiğinde oluşabilecek zararların önüne geçiyor. Metrekaresi düşük bir odada ise bu koşullar, küçük bilgisayar masaları aracılığıyla kolayca oluşturulabiliyor.

Bilgisayar Masası Temizliği Nasıl Yapılır?

Pc masasını üzerinde oluşan tozdan arındırmak için hafif nemli bez kullanabilirsiniz. Sildikten sonra kuru bir bezle tekrar yüzeyi silerek biriken nemin masa yüzeyine zarar vermesini engelleyebilirsiniz. Hijyen seviyesini yükseltmek için çekmecelere ve raflara sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT