Toplam 4 üründen, 1-4 arası gösteriliyor.

Ofis ve Çalışma Koltukları


Ofis ve Çalışma Koltuğu Modelleri

Çalışma hayatında önemli bir yer tutan ve günün önemli bir bölümünün geçirildiği ofisler için ofis sandalyesi ve çalışma koltuğu seçmenin püf noktaları vardır. Farklı kullanım özelliklerine sahip bu mobilyaların ergonomik olması, kas ve eklemlerde oluşan baskıyı azaltır.

Çalışma Koltuğu Nasıl Olmalı?

Uzun süre oturmak, bele, bacaklara ve eklemler üzerine baskı yapar. İyi bir çalışma masası sandalyesi bel desteğine sahip olmalıdır. Sırt yüksekliğinin ayarlanabilir özellikte olması ise koltuğun bedene tam uyum sağlaması için önemlidir. Omurga normalde ''S'' şeklinde bir uzantı çizer. Koltuğun bu çizgiyi destekleyerek devam ettirmesi gerekir. Sırt yüksekliğinin bedene göre ayarlanması, bacakların ve kolların da doğru pozisyon alması için önemlidir. Boyun desteği olan bilgisayar sandalyesi, boynu destekleyerek ağrı oluşumunu engeller.

Ofis Dekorasyonu İçin İpuçları

İyi bir ofis dekorasyonunda uyum ilk sırada gelir. Masa ve çalışma koltukları aynı tarzın devamlılığını sağlamazsa, dekorasyonun en önemli kuralı ihlal edilmiş olur. Yapılan işin ve şirketin ruhunu ofise yansıtmak da bir başka ayrıntıdır. Rahat ve üretken bir çalışma ortamı oluşturmak, ofis dekorasyonunun temel amacıdır.

Çalışanların konsantrasyonunun yüksek olması, işe maksimum verimle katılım sağlamalarında, içinde bulundukları atmosferin önemi büyüktür. Ofis koltukları ve çalışma koltuğu tercihi ise ofisin genel yapısına uygun olduğu gibi, çalışanlar ile misafirlerin konforu düşünülerek yapılır.

Çalışma Sandalyesinin Materyallerinin Önemi

Çalışma sandalyesi yapımında kullanılan materyallerin de önemi büyüktür. Bütün gün bedene temas eden bir üründe kullanılan malzemeler sağlığa zararlı kimyasallar içermemeli, sandalye bu konuda gerekli sertifikalara sahip olmalıdır. Ayrıca koltuğun boyasının akmaması ve kıyafetlere bulaşmaması, istenmeyen görüntülerin oluşmasının önüne geçer.

Çalışma masası sandalyesi hareket imkanı da vermelidir. Sandalyeden kalkma ihtiyacını ortadan kaldıran ve bütün vücudu hareket ettirmeden çevreye ulaşma imkanı tanıyan döner sandalye modelleri bu konuda avantaj sağlar. Tekerlekli sandalyeler ileri geri, sağa sola rahatça gidip geldiği için bu konuda en ideal çözümü sunar.

Ofis Sandalyesi Montajı

Ofis sandalyesi demonte temin edildiğinde, içeriğinde bulunan kılavuz kullanılarak kurulumu kolaylıkla yapılabilir. Montaj kılavuzundaki yönergeler sıralı olarak takip edildiğinde, kurulum aşaması sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Gerekli parçaların tamamı kutu içerisinde geldiği için ekstra montaj malzemesi ihtiyacı oluşmaz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT