Toplam 312 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Ahşap Masalar


Ahşap Masa Modelleri

Doğal olması, ilham vermesi ve dekoratif zenginliği nedeniyle ahşap mutfak masası, yemek ve çalışma masaları son yılların gözde mobilya ürünleri olmuştur. Yaşam alanlarınıza ve çalıştığınız ortamlara elit, ağır ve tatlı bir dokunuş için ahşap masa modellerimizi incelemelisiniz.

Ahşap masa temizliği nasıl yapılır?

Ahşap masa sandalye temizliğinde az sabunlu hafif nemli bez veya özel ahşap bakım solüsyonları kullanılmalıdır. Özellikle sıvı dökülmeleri leke yapmasına karşın ilk yirmi saniye içinde temizlenmesi şarttır. Ahşap masalar su ile uzun süreli olarak temas etmemelidir. Masalara yapılan geçirimsiz solüsyon uygulamaları ancak kısa süreli su temaslarında fayda sağlamaktadır. Uzun süreli sıvı temaslarında ağaç gözeneklerinden masaya nüfuz edebilir. Su bardağı, yemek tabakları ve diğer mutfak gereçleri ahşap mutfak masasının üzerinde bırakılmamalıdır. Koruma amacıyla yemek esnasında masanızı şeffaf veya kumaş örtü ile kullanabilir ya da dekoratif ahşap bardak ve tabak altlıkları kullanabilirsiniz.

Ahşap masa bakımı nasıl yapılır?

Ahşap masa bakımları doğal yağ ve wax uygulaması yapılarak yılda iki kere uygulanmalıdır. Masaya az miktarda su dökerek bir bakım testi yapılabilir. Suyun yüzeyde iz bırakmaması ve boncuk şeklinde masa yüzeyinde kalması gerekir. Yirmi saniye sonra kuru bezle silindiğinde masada ıslaklık varsa bakım zamanı gelmiştir.

Ev ve mutfak dekorasyonlarında kullanılacak ürünler pratik ve diğer eşyalarla uyum içinde kullanılabilir olmalıdır. Özellikle ahşap yemek masası ve masa sandalye takımı gibi ürünler çok uzun yıllar kullanılacağı için konforlu vakit geçirilebilir olmalıdır. Hangi amaçlar için daha sık kullanılacağı değerlendirilerek seçilmelidir.

Ahşap masa tercihi nasıl yapılmalı?

Ahşap mutfak masası satın almadan önce mutfakta mı yoksa yemek odasında mı kullanılacağı belirlenmelidir. Evde kaç kişi yaşadığı, kaç kişilik misafir ağırlanacağı gibi sorularla sandalye sayısı ve masa boyutu belirlenmelidir. Kullanılan masa tipinin kullanım amacına uygun ve ahşabın renginin zemin ve mutfak döşemelerine uyumlu seçilmesi gerekir.

Ahşap mutfak masası eğer salonda kullanılacaksa cam kenarlı masa ve sandalyeler seçilebilir. Mutfakta kullanılacaksa hem yemek masası hem tezgah olarak kullanılabilen modeller avantajlı olacaktır. Mutfakta kullanılacak masa takımında masanın altına sığabilen sandalye ya da tabure tercihi mutfaktaki kullanım alanını büyütecektir. Katlanabilir tabureler daha küçük mutfaklar için çözüm olabilir.

Ahşap masalar evde nasıl konumlandırılmalıdır?

Ahşap mutfak masası konumlandırırken rahat servis yapabilmek ve masayı kullanacak kişilerin rahat oturup kalkmasını temin edebilmek amacına uygun hareket edilmelidir. Ahşap masa sandalye modeli salonda kullanılacaksa duvar, koltuk ve konsollara 60 cm mesafede yerleştirilmelidir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT