Ürün Kodu: 2855475

Kampa Turnusol Kağıdı 1-14 Ph Metre 80'li

En geç 22 Ocak Çarşamba günü kargoda. Bayram ve resmi tatillerde kargo firmaları hizmet vermediğinden siparişiniz tatil sonrasında sevk edilecektir.
22,90 TL  (KDV Dahil)
2,86 TL x 8 Ay

Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır


Turnusol Kağıdı Nedir?

Turnusol kağıdı sıvıların asit baz değerlerini ölçmeye yarar.


Turnusol Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Çözeltilerin asit veya alkaliliğini belirlemede kullanılan kimyasal bir madde olan turnusol, boya emdirilmiş kağıt şeritler sıvıya daldırılır.Sıvı asitse kağıt kırmızı, alkali ise mavi renk alır. Kar tela üstünde karşılaştırma için renk skalası  PH 1 den PH 14'e kadar net ölçüm yapabilirsiniz.

 

Turnusol Kağıdı Petek Temizlemede Neden Kullanılmalı?

Bildiğiniz gibi Radyatör, Petek Temizleme Kimyasalı kullanmadan sistem temizliği yapmak mümkün değildir.Kampa Tesisat Temizleme Kimyasalları İnhilibitör etken maddelidir. Yani 4-6 saat arası plastik ve metal aksamda koruma etkisi yaratarak, tesisat ve aksama zarar gelmesini engeller. Aynı zamanda durulanarak nötrleştirilebilir. Durulama işleminin yeterli olup olmadığını anlamak için turnusol kağıdı kullanılması önerilir.


Turnusol Kağıdı Petek Temizlemede Nasıl Kullanılır?

Kimyasallı yıkama işlemine geçtiğinizde depodaki suya turnusol kağıdını batırın. 1-3 arası bir değerle karşılaşacaksınız.

Durulama işlemine başladığınızda tekrar ölçüm yapın. Turnusol kağıdının rengi muhtemelen 3-4 arasında olacaktır.

Turnusol kağının rengi 6-7 seyiyelerine kadar durulama yapmaya devam edin.

Uzun uzun durulama yaptınız fakat turnusol kağıdının rengi 1-5 arası bir değer taşıyorsa, 6'nın üstüne çıkmıyorsa o kimyasal nitelikli değildir. Tesisata zarar verecektir. Derhal kimyasalınızı değiştirin.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Kampa Turnusol Kağıdı 1-14 Ph Metre 80'li
 
22,90 TL (KDV Dahil)
2,86 TL x 8 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT