Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

​Dazer Iı Köpeklerden Korunma Cihazı (Köpek Kovucu)


DAZER II; ultrasonik teknolojisi kullanarak, zarar vermeyen fakat rahatsız edici ve yüksek güçte ses çıkartır. Bu ses insanlar tarafından duyulamaz fakat hayvanlar tarafından duyulur. 7 metreye kadar ulaşan, sadece köpekler tarafından duyulan 27000hz. yüksek frekans sesiyle köpekleri yaralamadan sizden uzaklaştırır. Kedi, kurt, tilki, çakal, sansar gibi ultrasonik dalga frekansını algılayan tüm hayvanlarda etkili olacaktır. Dağcılar, avcılar, köpek sahipleri ve saldırgan köpeklerden korunmak isteyen herkes bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. Köpeği yaralamadan ve hiçbir zarar vermeden sizden uzaklaştıracaktır. Kanada, İngiltere, İrlanda posta idareleri tarafından resmen kullanılması uygun görülmüştür. Amerikan menşeilidir. 1993 Yılında Amerika da yılın ürünü seçilmiştir. Saldırgan olmayan, istirahat halindeki köpeklerde denemeyiniz. Dazer’in bilinen, pasif, evcil köpeklerde kullanılması önemli bir tepki meydana getirmeyebilir. Dazer’in etkisi sesin yayılmasına dayalıdır ve performansına pek çok faktör etki edebilir. Köpeğe olan mesafe yaşı, mizacı ve eğitimi hayvanın tepkisine etki eder.


​Ürün Özellikleri:

7 metre uzaklıktaki saldırgan köpeklerin yaklaşmalarını engellemeye yardımcı olur.

Köpek eğitimlerinde yardımcı olabilecek bir üründür.

Hafif ve yüksek dirençli plastik malzemeden üretilmiştir.

Kolay taşımanız için kemer tokası vardır.

Düşük pil durumu göstergesi vardır.

9 Volt pil ile çalışır.

Alkalin pil dahildir.

Amerikan menşeilidir.

120 gr ağırlığa sahip olan hafif bir üründür.

1993 Yılında Amerika da yılın ürünü seçilmiştir.

Kanada, İngiltere, İrlanda posta idareleri tarafından resmen kullanılması uygun görülmüştür.

Saldırgan olmayan, istirahat halindeki köpeklerde denemeyiniz.


​Kullanımı:

Saldırgan bir köpeği uzaklaştırmak için 1-2 saniye süreyle düğmeye basıp bırakmanız yeterli olacaktır. İhtiyaç duyulduğu hallerde bu işlem tekrarlanmalıdır. 1-2 saniyeden uzun süreli düğmesine basılması Dazer'in devresine zarar vermektedir. Bu tip arızalanmalar garanti dışıdır.


​Kovucu Olarak Kullanımı:

Dazeri yaklaşmakta olan kedi veya köpeğe doğrultun.

Düğmeye basıp Dazeri 1-2 saniye çalıştırın. Daha uzun süre basılı tutmayınız.

Kedi köpeği uzaklaştırmak veya durdurmak gerektikçe bunu tekrarlayın.

En iyi netice için Dazer’in önündeki gümüş renkli levhayı kedi veya köpeğe doğrultun. Dazer'in yaygısı yöne bağlıdır, bu yüzden açıyla kullanıldığında etkisi azalır.

Sürekli çalıştırmak yerine 1-2 saniyelik tekrarlanan kullanımlar daha etkili olmaktadır.

Hayvan yüksek frekanslı sesi 7 metre ve daha fazla mesafede duyabilse bile 2-5 metreden kullanımı daha etkili ve daha rahatsız edicidir.

Uzmanların çoğu istenmeyen köpeklerle teması önlemek için en iyi yolun, yaklaşan hayvanla yüzleşmek dönüp koşmamak olduğunda hem fikirlerdir. Köpeğe sabit bakmamak konusunda da insanları uyarmışlardır.

Dazer kullanıcıya güvenli bir saha sağlayıp istenmeyen hayvanların uzaklaştırılmasına yardımcı olur.


​Eğitim Aracı Olarak Kullanımı:

Dazer; havlamayı susturmak, evde beslenen kedi köpekleri mobilyadan uzak tutmak, emirleri kuvvetlendirmek gibi eğitme ve şartlandırma amacıyla da kullanılabilir. En iyi netice için Dazer, 2 metre ya da daha fazla mesafede kullanılmalıdır. Takviye ya da kötü davranışı engellemek için dazer, normal sözlü komutlar veya el komutlarıyla birlikte kullanılmalıdır. Tüm eğitimlerde olduğu gibi standart tekrarlama turları ve olumlu takviye uygulamalarını takip edin.

NOT: İlk kullanımda köpeğiniz alandan tamamen uzaklaşabilir. Bu tepki anormal değildir ve hayvanın sesi ve sesin şiddetini tanımasının bir sunucudur. Ses hayvana fiziksel bir zarar vermez.


​DAZER'in Denenmesi:

Düğme basılıyken, Dazer’in çalıştığını ve pilin iyi durumda olduğunu gösterir. Kırmızı LED parlak ve sürekli şekilde yanacaktır. Eğer LED yanmıyorsa pili yeni bir 9 Volt Alkalin pille değiştirin.


Uyarılar:

Dazer’in önündeki gümüş renkli yuvarlak yüzeye dokunmayın. Bu yüzeyin çökertilmesi veya zarar görmesi Dazer’in bozulmasına sebep olabilir.

Dazer köpeklerden korunma ve onları eğitme amacıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İnsanlara doğrultulmamalı ve belirtilen tasarımı dışında kullanılmamalıdır.

Dazer; sağır hayvanlar üzerinde etkisizdir ve potansiyel tehlikeli kedi ve köpeklere karşı kullanılırken her zaman ihtiyatlı davranılmalıdır.

Çocuklar Dazer’i bir büyük gözetimi olmaksızın kullanmamalıdırlar.

Dazer yalnızca sorumlu yetişkinler tarafından, uyarılar, ikazlar ve talimatlar göz önüne alınarak kullanılmalıdır.

Dazer kesinlikle insanlara doğrultulmamalıdır.

Alet çalışırken kırmızı pil ışığının yandığını her zaman kontrol edin.

Dazer üreticileri ya da satıcıları ya da tedarikçileri Dazer’in yanlış kullanımı veya verilen talimatlara uyulmaması neticesinde oluşan zarar ve zedelenmelerden sorumlu tutulmazlar.

Garanti Süresi 12 aydır

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Dazer Iı Köpeklerden Korunma Cihazı (Köpek Kovucu)

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT