Toplam 93 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Uyku Tulumları


Uyku Tulumu Modelleri

Uyku tulumu kamp kurma sırasında olmazsa olmazlar arasında bulunuyor. Tekzen uyku tulumu çeşitleri içerisinde sizi farklı iklim koşullarında, özellikle de soğuk hava şartlarından koruyacak pek çok seçenek bulunuyor. Siz de tüm ürünleri aynı anda görerek en uygun modeli bulabilirsiniz.

Uyku Tulumu Seçimi Nasıl Olmalı?

Kamp malzemeleri arasında farklı standartlara sahip olan uyku tulumu modelleri bulunuyor. Peki bu kadar zengin seçenek içerisinden uygun tulumu nasıl seçebilirsiniz. Öncelikle tek kişilik tulum mu yoksa çift kişilik tulum mu almak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Böylece seçenekleri daraltmış olursunuz.

Tulum modellerinin alt limit, üst limit, konfor ve ekstrem gibi alternatiflerini ürün grubunda görebilirsiniz. Bunlar ürünün farklı sıcaklıklardaki koruyuculuk özelliğini ifade etmektedir. Örneğin ekstren limite sahip bir tulum ile vücut ısısı 35 derecenin altına düşmüyor.

Uyku Tulumu Nasıl Kullanılır?

Uyku tulumu doğru seçilmiş ise kış aylarında dahi oldukça koruyucu bir araç olarak kurtarıcı niteliğini fark edebilirsiniz. Bu durumda hava şartları zorlu olsa da kat kat kıyafet ile uyku tulumuna girmemek gerekiyor. iki kişilik uyku tulumu kullanıyor olsanız da tuluma girdikten sonra fermuarı sonuna kadar çekmeniz gerekiyor.

Ufak bir detay olarak görülse de hayati önemi olan konulardan biri de tulum içindeyken ağız kısmının boyunlukla kapatılmamasıdır. Ayrıca başınızın da tulumun içerisinde olmamasına özen göstermeniz doğru bir kullanım için olmazsa olmazlardan biridir.

Uyku Tulumu Giydirilir?

Kamp uyku tulumunu kullanmadan önce tulumun fermuarını tam olarak açmalısınız. Böylece daha rahat yerleşme imkanı elde etmiş olursunuz. Tulumlarda çift fermuar sistemi bulunuyor. Çift fermuar sistemi sayesinde tulumun içine girdikten sonra dahi rahat hareket edebilirsiniz.

Tuluma girdikten sonra tekrar fermuarı kapatmalısınız. Gerek tek kişilik tulumlarda gerekse de çift kişilik tulumlarda soğuktan korunmak için ayak torbası bulunuyor. İhtiyaç duymanız halinde ayak torbasını da takabilirsiniz. Son olarak tulumun başlığını da kafanıza çekerek tüm vücudunuzu koruma altına alabilirsiniz.

Uyku Tulumu Nasıl Yıkanır?

Zorlu bir kamp dönüşünden sonra bir sonraki kamp için uyku tulumunun temizlenmiş olması gerekir. Fakat uyku tulumlarının bakımına oldukça özen göstermek gerekir. Aksi halde kamp uyku tulumu özelliklerini kaybetmeye başlayabilir. Uyku tulumunu makineye atarken sıkma ve kurutma işlemini devre dışı bırakmalısınız.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT