Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

OTO GAZ ALARMI BOSSE  NT00018 ARAÇ LPG ALARM SİSTEMİ 12 VOLT


 

Oto Gaz LPG Alarmı BOSSE NT00018

 

BOSSE GAZ ALARM CİHAZI, son teknoloji ile tasarlanmış olup tüm 12 volt güç kaynağı bulunan otomobil motorsiklet ve benzeri araçlarda kullanılabilir. Ürün, ortamda herhangi bir lpg ve doğalgaz tespit ettiğinde sesli ve ışıklı uyarı vermektedir. Cihaz çalışır durumda iken yeşil renkte, alarm durumunda iken kırmızı renkte, arıza durumunda sarı renkte yanan gösterge lambaları bulunmaktadır. 

SENSÖR : Yarı iletken tiptendir. Doğalgaz ve lpg yoğunluğu önceden ayarlanmış alarm seviyesinden yüksekse görsel – işitsel bir alarm sinyali verecektir. Her iki sinyalde ancak alan içerisindeki gaz yoğunluğu önceden belirlenmiş olan alarm seviyesinin altına indiğinde kesilecektir. 


UYGULAMA ALANI : tüm 12 volt güç kaynağı bulunan otomobil motorsiklet ve benzeri araçlarda kullanılabilir. 

UYGULAMA, KONTROL VE TEST : 

Gaz seviyesi tehlikeli bir seviyeye ulaştığında yani cihaz gaz algıladığında kırmızı led ışık (dedektör alarmı) yanıp söner ve aynı anda sesli alarm çalmaya başlar. 

Gaz kaçağı kaynağı belirlendikten ve gaz kaçağı giderildikten bir süre sonra ortam değerleri normale dönecek ve cihaz tekrar normal konumda çalışmaya devam edecektir.


GAZ KAÇAĞI DURUMUNDA YAPILMASI GEREKENLER

Aracınızda gaz kaçağı algılandığında ilk yapılması gereken aracı güvenli bir yere çekip motoru durdurmaktır. Araca kesinlike ateş ve benzeri yanan, kıvılcım üretebilen bir nesneyle yaklaşmayınız.

Tüm kapı ve pencereleri açınız.

Hemen yetkili mercilere haber veriniz.

Gaz kaçağı kaynağı belirlendikten ve gaz kaçağı giderildikten bir süre sonra ortam değerleri normale dönecek ve cihaz tekrar normal konumda çalışmaya devam edecektir.

 

MONTAJ VE BAĞLANTI: 

Cihazı aracınızın kapalı bölümüne monte ederseniz en iyi performansı alacaksınız. 

LPG gazının havadan ağır olması nedeniyle gaz sızıntısı durumunda gaz zemine çöker. Bu yüzden zeminden en fazla 10 – 20 cm yukarıya ve gaz kaynağına yakın bir alana monte edilmelidir.

 

İDEAL MONTAJ KONUMU : 

Araçların Bagaj bölümünde Lpg tankına yakın bir yere yada araç içerisinde konumlandımak isterseniz sürücü koltuğu alt bölümüne, torpido konsolunun alt bölümüne yerleştirebilirsiniz.

BAĞLANTI ŞEMASI:

Ürün Montajını tüm oto elektrikçilerde yaptırabilirsiniz.


 

TEKNİK DETAYLAR

                Malzeme            : ABS

                Ölçüm Aralığı   :  Doğal Gaz 10% - 25% LEL

                                                  LPG       10% - 25% LEL

                Güç Kaynağı      : 12 VDC

GARANTİ 

Ürünümüz satış tarihinden itibaren  2 yıl garantilidir.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Bu Kategoride En Çok Satılan Ürünler

Oto Gaz LPG Alarmı BOSSE NT00018

 
108,83 TL (KDV Dahil)
12,09 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT