Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Zenfidan Tamarindus indica Demirhindi Ağacı, 20-40 cm, Tüplü
20 metre boya ve 2 metre kalınlığa ulaşabilen, 150 yıl kadar yaşayan bir bitkidir.
Meyveleri7-20 cm uzunluğunda, 2.5-3.5 cm genişlikte ve koyu kahverengidir.
İyi, drenajlı ve hafif asitli topraklarda yetişir.
Kuraklığa son derece dayanıklıdır ve tropik, yarı tropik bütün iklimlere uygundur.
-2 derece soğuğa kadar dayanıklıdır.
Gönderilen demirhindi fidanı2 yaşlarındadır.
Gönderilen demirhindi fidanınınsaksıüzerinde kalan boyu 20-40 cm 'dir.
Demirhindi fidanısaksıiçinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.
Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler.
Budamalar yapılmış olarak gönderilmektedir.
Etiketli fidanlardır.
Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir.
Fidanlığımız Virüs ve Nematod Ari Üretim Sertifikalıdır.
Demirhindi Afrika kökenli bir bitki olup tüm tropikal ülkelerde yetişmektedir. Bitki boyu 15-20 metreye, gövde kalınlığı 2 metreye kadar ulaşabilikmektedir. Demirhindi meyvesi bu ağaçların çiçek kısmında, salkım şekde bulunur.
Halk arasında daha çok Hint hurması olarak isimlendirilir. Ağacının ortalama yaşam süresi 150 yıl olan demirhindi meyvesiantioksidan açısından zengin meyve türüdür. 7-20 cm uzunluğunda, 2.5-3.5 cm genişlikte, keçiboynuzu meyvelerine benzeyen, koyu kestane renginde meyveleri verir. Yetişkinbir ağaçtan yılda 225 kilograma kadar meyve alınabilir. Meyve bileşiminde protein, şeker, pektin, A, Bl, B2, B3, B5, B6 ,C vitaminleri potasyum, fosfor, magnezyum, kalsiyum, sodyum, demir, selenyum, bakır gibi mineraller bulunur.
Mar mayıs arası çiçeklenirler ve çiçek görseli albenilidir. Yaprakları ise soğuk nemli havada ve güneş battığı zaman kapanır. Her zaman yeşil olmakla birlikte soğuk iklimde yapraklarını dökebilirler.
Yarı kuru tropikal iklim şartlarında rahatlıkla yetişir. Yine de yağmurlu ve nemli tropikal alanlara da rahatlıkla uyum sağlar. Genç fidanlar soğuğa karşı çok hassastır ve -2 dereceden sonra ciddi hasar görürler. Her türlü toprakta yetişme özelliğine sahip olup en iyi, drenajlı ve hafif asitli topraklarda yetişir. Kuraklığa son derece dayanıklıdır ve tropik, yarı tropik bütün iklimlere uygundur.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Tamarindus indica Demirhindi Ağacı, 20-40 cm, Tüplü

 
198,90 TL (KDV Dahil)
22,10 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT