Ürün Kodu: 659849

Genel Maksat Çim Tohumu 1Kg

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Ürünümüz stoğa girdiğinde haberdar olmak için önce üye girişi yapmanız gerekmektedir

Ürün Özellikleri


Genel Maksat Çim Tohumu 1Kg

Her türlü yeşil alan için kullanabileceğiniz, çevre koşullarına yüksek uyum gösteren, ekonomik bir çim tohumudur.
Basılmaya, kısa biçilmeye, soğuğa ve sıcağa dayanıklı olup, homojen görüntüsüyle yıl boyunca yeşil kalır.
Kendini yenileme kabiliyeti ve soğuğa karşı mukavemeti yüksek olan bir karışım olup, üzerine yoğun basılan yeşil alanlar için çok uygundur.

1 kg

% 40 Lolium Perene LISABELLE

% 25 festuca Rubra Rubra LIVISION

% 20 Festuca Rubra Commutata LIFALLA

% 15 Poa Pratensis COMPACT

KULLANMA KLAVUZU

Çim Alanların Tesisi: Çim alanların uzun yıllar kullanmak amacıyla tesis edilir.Doğru tekniklerle bakımları periodik yapılırsa 10-15 yıl gibi uzun bir süre özelliklerini ve güzelliklerini korurlar. Çim alanların tesis edilmesinde en uygun zamanlar ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Uygulama yapılacak alanda, yabancı otların temizlenmesi, sıkışan toprağın sürülerek işlenmesi ve kaba tesviyesi tamamlanmalı, toprak mil organik gübre karışımı serilerek tırmıkla ince tesviye yapılmalıdır.

Alanın özelliklerine ve kullanım amacına göre seçilen çim tohumu karışım m2 ye 50-60 gr. isabet edecek şekilde serpilmelidir. Tohumların rüzgar etkisiyle uçmasını, kuşlar ve karıncalar tarafından taşınmasını önlemek için üzerine 1cm kalınlığında elenmiş toprak mil organik gübre veya torf karışımı serildikten sonra alan silindirlenmelidir. İnce fıskiye ile sulanarak ekim işlemi tamamlanmalıdır.

Sulama:
Çim alanlarında sulama, toprak yüzeyinin 2-3 cm?ye kadar nemini kaybettiği zamanlarda yapılır. Verilen su toprağın 15-30 cm derinine kadar işlenmelidir. Toprak yüzeyi tekrar 2-3 cm derinliğe kadar kurumadıkça sulama yapılmamalıdır. Bu nedenle sık sık ve azar azar sulama yapmak yanlıştır. Sulama, günün serin zamanlarında (sabah erken ve akşam geç saatlerde) yapılmalıdır.

Biçim:
 Bitki, 6-8 boylarında çim türünün özelliklerine ve kullanım amacına göre 1-4 cm derinlikte biçilmelidir. İlkbahardaki ilk biçimle, sonbahardaki son biçim derin yapılmalıdır.

Havalandırma:
 Ağır yağlı topraklarda 2-3 ayda bir, kumlu topraklarda ise yılda bir iki defa havalandırma yapılması uygundur. Serin iklim çimlerinde havalandırma sonbahar, sıcak iklim çimlerinde ilkbahar aylarında yapılmalıdır. Açılan deliklere kumlama uygulanır.

Silindirleme:
Çim bitkilerinin gelişimini yatay yöne çevirmek ve kardeşlenerek sıkılaşmalarını sağlamak için silindirleme yapılır.

Gübreleme:
Çim alanlar sürekli sulandığından ve biçildiğinden diğer bitkilere göre daha fazla besin maddesine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle ilkbahar ve sonbaharda azotlu, ortalarında potasyumlu gübreleme yapılmalı. Gübreleme yapıldıktan sonra bolca sulanmalıdır.

Yabancı otlarla mücadele:
Yabancı ot mücadelesi alanın büyüklüğüne ve yabancı ot durumuna göre mekanik ya da kimyasal metodla yapılmalıdır. Geniş yapraklı otları yok eden seçici herbisit kullanılmalıdır. Güneşli ve sıcak havalarda ilaçlama yapılmamalıdır.

Tırmıklama: Kışın verilen gübre artıkları ve ölü çim yaprakları ile çim alana karışan yabancı cisimler tırmıkla temizlenir.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

Genel Maksat Çim Tohumu 1Kg

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT