}
Toplam 451 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Aşılı Meyve Fidanları


Aşılı Meyve Fidan Çeşitleri

Bahçenizde hatta balkonunuzda yetiştirebileceğiniz meyve fidanı çeşitleri Tekzen'de. Yeterli toprak ve uygun ebatlarda bir saksı ile balkonlarınızın bir köşesine koyabileceğiniz meyve ağacı çeşitlerinden bahçelerinizi güzelleştirecek ağaçlara hem de aşılı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Aşılı Meyve FidanIı Nedir?

Bitki yetiştirme zevkli olduğu kadar uğraş gerektiren bir hobidir. Aşılı meyve fidanları sizi bu anlamda büyük bir yükten kurtaracaktır. Ağaçların aşı zamanını kaçırmak istemeyenler için en uygun seçenek aşılanmış fidanlardır. Fidanlar aşılanmadığı zaman meyve vermezler, aşılı meyve fidanlarında ise böyle bir sorun yaşamazsınız.

Her türlü ağaç dikim yapıldıktan bir süre sonra uygun bir şekilde meyve verecek hale gelmesi için aşılanır. Anaç ağaçlar aşılanmadıkları zaman büyürler ancak istenilen verimi vermezler. Aşı ağaçlardan daha iyi yararlanmak, türe yönelik üretim sağlamak için yapılır.

Aşılı Meyve Fidanın Diğer Fidanlardan Farkı Nedir?

Aşılı meyve fidanları yeterli büyüklüğe eriştiklerinde meyve vermeye başlarlar. Aşılı olmayan ağaç fidanı ise aşılama yapılmadan meyve vermez. Aşılı fidanlar sizleri aşılama zamanını kaçırma, doğru aşıyı bulma gibi uğraşlardan kurtarır. Tek yapmanız gereken fidan için uygun koşulları sağlamak ve meyve vereceği günü beklemektedir.

Aşılı meyve fidanı çeşitlerine bakıldığı zaman birçok seçenek karşınıza çıkacaktır. Bilinen meyvelerin dışında dünyanın farklı bölgelerinden gelen meyveler, bahçelerinizde bu sayede yer alabilir. Armuttan böğürtlene, bademden altın çileğe dilediğiniz meyveyi kendi şartlarınızda yetiştirebilirsiniz.

Aşılı Meyve Fidanı Nasıl Dikilir?

Her fidanın dikim zamanı birbirinden farklıdır. Aşılı meyve fidanlarının dikim dönemleri fidan üzerinde yer alan bilgilendirmelerde belirtilir. Buna göre fidanın uygun zamanda bitkinin sevdiği bir toprağa dikilmesi gerekir. Zamanından önce ya da zamanından sonra dikilen fidanların tutmama ihtimali yüksektir.

Meyve fidanlarının dikimi için fidanın köklerinin içinde kalacağı şekilde çukurlar açılır. Ortalama her bir fidan için 80 cm'e kadar açılacak derinlik yeterlidir. Birden fazla fidan dikimi yapılacak ise her bir fidanın arasında yeterli mesafe bırakılmasına dikkat edilmelidir. Dikimden sonra ise fidanlara uygun miktarda can suyu verilmelidir.

Dalından Sofranıza Gelsin

Aşılı fidanlar ile dilediğiniz meyveyi dalından kopararak yemenin farkını yaşayın. Ağaçların çiçekleri bahçelerinize, balkonlarınıza güzellik ve renk katsın, dilediğiniz meyveyi yetiştirmenin keyfine varın. Tekzen'in "Bahçe" kategorisinde bulabileceğiniz meyve ağaçları ile tazeliğin tadını çıkarın.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT