Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Zenfidan LİKAPA YABAN MERSİNİ FidanıTüplü


• Blueverry olarak da bilinen likapa saksıda yetiştirilebilir bir meyve fidanıdır.

• Çalı formludur ve yaprak döken bir bitkidir.

• pH'sı düşük toprak karışımında sulama suyu ile bakımı yapılır.

• Meyveleri yuvarlak ve küçük, meyve rengi koyu mavi-mor renktedir.

• Yabanmersini, kuvvetli bir anti - oksidandir.

• DARROW, TORO, ELLIOT, PATRIOT, BRIGITTA, DENİSE BLUE VE NELSON Çeşitleri mevcuttur.

• Yabanmersini, kuvvetli bir anti - oksidandir.


PATRIOT, TORO, DARROW VE ELLIOT Çeşitleri gönderilmektedir.

Seçiminizi sipariş açıklama kısmına yazabilirsiniz.

Blueberry olarak da bilinen likapa saksıda yetiştirilebilir.

pH'sı düşük toprak karışımında asiditesi yüksek sulama suyu ile bakımı yapılır.

Yaban Mersini 9'luk üretim saksılarına dikilmiştir.

Yaban Mersini Kök sistemi çok kuvvetlendirilmiştir.

Yaban Mersini antosiyanidler içerir, kuvvetli bir anti - oksidandir.

 

Kuzey Anadoluda 2700 m yüksekliklere kadar yetismektedir. Sürekli islak çayirlarda, çam ormanlari bosluklarinda gölge yerlerde, batakliklarda toplu halde görülür.


Gövdesi yesil, köseli ve çok dallidir. Yapraklar yumurta seklinde ve kenarlari dislidir. Mayis - temmuz arasi yesilimsi ve üzerleri soluk kirmizi renkli çizgili çiçekler açar. Olgunlasmis meyvalari bezelye iriliginde olup mavi - siyah renktedirler.


Yaban mersini ve Ayiüzümü kisin yapraklarini döker, kirmizi meyvali ayiüzümü ise kisin yapraklarini dökmez.


Kokusu - Tadi

Taze meyvasi eksimsi tatlidir. Kuru meyvenin tadi daha bir keskindir. Kokusu çok azdir.

Faydalari :  

Yabanmersini, gözlere olan mikrosirkülasyonu korumak için yardim eden antosiyanidler içerir.Antosiyanidler, gözün isigi alismasina yardim eden retinal pigmenti yeniden canlandirmaya yardim edebilir.


Yabanmersini suyu, agrili idrar, idrarda kan ya da iltihap, ates, bel agrisi veya kramplarla karakterize edilen idrar yolu enfeksiyonlarini olmadan önlemeye yardim eder. Genelde bu enfeksiyonlara escherichia coli bakterisi sebep olur ve idrar yolu cidarlarina yapisir. Iste yabanmersini suyu onun endotel hücrelere yapismasini engelleyerek idrarla akip gitmesini saglayarak tedaviye yardimci olur. Yabanmersini, kuvvetli bir anti - oksidandir. Görüsü korumaya yardim edebilen az sayidaki bitkiden biridir. Yas ilerledikçe göze perde inmesi(katarakt) - görüs alaninda bulaniklik ya da kör nokta(göz bebeginin dejenerasyonu) - TV ve bilgisayarlardan dolayi göz yorgunlugu hep olabilecek hasarlardir.Gece görüsünü arttirir, bunun için gerekli olan optik mor(retinol moru) üretimini arttirir, parlak isiktan karanliga geçisteki adaptasyonu çabuklastirir, kilcal damarlari güçlendirerek kirilganliklarini engeller. Diyabetlilerde sirkülasyon problemlerine sebep olan damar hastaliklarini önleyebilir.Yapraklar mikrop öldürücü, büzücü, idrar söktürücü ve dezenfektan olup mesane için faydalidir. Ayrica bakteri olusumunu engelleyebilir ve anti - iltihapsal özelliginin yaninda anti - kanserojen etkilere de sahiptir.

Tibbi Bakis Tarzi :  

Anti - toksikligi

Yabanmersinicollagenase enzimini engeller.

Yabanmersinielastase enziminin toksik etkisine karsi koyar. Anthocyanoside'ler elastine yapisarak onun elastase enzimi tarafindan bozulmasini engellerler.


Deri

Yabanmersinioral olarak alindiginda veya ekstrakti cilde sürüldügünde yaralarin iyilesmesini hizlandirir. Yabanmersini ayrica bursitlerin iyilesmesini de hizlandirir.


Gözler - görüs

Yabanmersinigöz çevresindeki kapiler damarlari saglamlastirarak ve göze kan akimini gelistirerek birçok göz rahatsizliginin azaltilmasinda yardimci olur.


Yabanmersini kataraktin ilerlemesini geciktirir.

Yabanmersiniokuma, araba sürme, bilgisayar kullanimi gibi seylerden kaynaklanan göz yorgunlugudahil her çesit göz yorulmalarini azaltir.


Yabanmersinigöz iltihaplanmalarina sebep olabilen kapiler sizintilarini azaltarak ve kapilerleristabilize ederek göz iltihaplanmalarini azaltir.

Yabanmersiniparlak isiklara karsi olan hassasiyeti iyilestirir.

Yabanmersinigündüz körlügünü azaltir.

Yabanmersiniglaucoma nin ilerlemesini önler ve muhtemelen de iyilestirir.

Yabanmersininight blindness(gece körlügü) den etkilenmis insanlarda gece görüsünü arttirir.

Yabanmersinİ retinitis pigmentosayi azaltir.

Yabanmersini görme araligini genisletir ve retinopati hastalarinda karanliga adaptasyonu güçlendirir.

Yabanmersini rodopsin pigmentinin yenilenmesini hizlandirir.

Yabanmersini miyopu azaltir.

Yabanmersinikaranliga uyumu çabuklastirir, görme keskinligini ve los isiklarda görüsü gelistirir.

Bu anlatilanlar saglam gözler için de geçerlidir.


Immün sistem

Yabanmersini kansere neden olan kimyasallari önlemeye yardim eder. Bunu vücudun ürettigi bir kanser önleyici enzim olan Quinone Reductase in aktivitesini uyararak ve bir ön - kanserojen olan Ornithine Decarboxylase enzimini engelleyerek gerçeklestirir.

Yabanmersini polifenoller içermesi nedeniyle çesitli ön - iltihapsal enzimleri engelleyerek iltihaplanmalari azaltir.

Yabanmersini fagositleri uyarir.

Yabanmersini Tick - Borne Encephalitis e sebep olan virüslere karsi vücuda direnç saglar.

Iskelet - kas sistemi

Yabanmersini smooth muscle hücrelerinin büyümelerini uyarir.

Kalp - damar sistemi

Yabanmersini kan damarlarini kuvvetlendirerek ve kan dolasimini gelistirerek atherosclerosis i önlemeye yardim eder.

Yabanmersini anthocyanoside içeriginden dolayi kapilerleri stabilize eder ve geçirgenliklerini azaltir. Yabanmersini anthocyanoside içeriginden dolayi kapilerleri saglamlastirarak hemoroidleri azaltir.

Yabanmersini anthocyanoside içeriginden dolayi microangiopermeability yi engelleyerek böbreklerle ilgili önlemeye yardimci olur.


yüksek tansiyon

Yabanmersini varis damarlarini azaltir.

Yabanmersini damar kifayetsizliginde olusabilen ödem, agri, kramplar ve ürperme - hissizligi gibi semptomlari azaltir.


Metabolizma

Yabanmersini anthocyanoside içeriginden dolayi antioksidan özelliklere sahiptir.

Yabanmersini Diabetes Mellitus hastalarinda retinopati baslangicini engeller.

Yabanmersini kan sekeri düsüklügünü düzeltir.


Sindirim sistemi

Yabanmersini ishali azaltir.

Yabanmersini dizanteriyi hafiflestirir.

Yabanmersini anthocyanosideiçeriginden dolayi kan damarlarini saglamlastirarak sindirim kanalinin daha iyi beslenmesini ve muhtemelen gastrik mukozanin savunma mekanizmasini iyilestirerek peptikve gastrik ülserleri önlemeye ve daha çabuk iyilesmelerini saglamaya yardimci olur.


Uzun ömür - yaslanma

Yüksek miktarda polifenol ihtiva etmesi nedeniyle kuvvetli bir antioksidan olup yaslanma prosesinin ilerlemesini geciktirebilir. Bu yüzden yabanmersinini ömür uzatici bitkiler arasinda sayilmaktadir.

 

Yerel İsimleri"  LİKAPA-YER LİKAPASI-DAL LİKAPASI-ÇELA-AYI ÜZÜMÜ  ANÇERA-KASKANAKA-MERHAUK-MAHABAK-DAĞ ÜZÜMÜ MOTSVİ-MORSVİ-LİGARBA-LİFOS-ÇOBAN ÜZÜMÜ  ÇALI ÇİLEĞİ-SÜPÜRGE ÇALISI-ENİR-YABANMERSİNİ-GÖĞEN

"MAVİ ALTIN"

Mucize Meyve  Süper Sağlık Meyvesi  Çay ve Fındığa Göre 10-14 Kat Daha Yüksek Gelir Getirir  Antioksidan Deposu  Yüzyılın En Popüler ve Harika Meyvesi  Üzümsü Meyvelerin Kralı  Maviyemiş dik bol para kazan, maviyemiş tüket sağlıklı ol  Dünyada Blueberry, Blaubeeren veya Myrtıll Olarak Bilinir   

Doğu Karadeniz Bölgesindeki ormanlık alanlarda veya yaylalarda yabani olarak yetişen, ekşi, tatlı, ince meyveli, bol sulu ve mavi, siyah, pembe renkli olan bu meyve yerel halk tarafından likapa, ligarba, dal likapası, yer likapası, motsvi, merhauk, mahabak, kaskanaka, çela, ançela, çalı çileği, süpürge çalısı, ayı üzümü, çay üzümü, çoban üzüm veya göğen olarak tanınmaktadır. Günümüze kadar ormanlarda kalan, yerel halk tarafından taze meyve, reçel veya marmelat olarak tüketilen ancak ekonomik getirisi olmayan maviyemiş kültürü ikibinli yıllarda Doç. Dr. Hüseyin ÇELİK tarafından Karadeniz Bölgesi tarımına kazandırılmış ve ilk bahçe Rize ilinde kurulmuştur. Bölgede asıl ürünler olan çay ve fındığa göre çok daha yüksek gelir getiren maviyemiş yetiştiriciliği bölgenin doğusundan batısına doğru hızla yayılmaktadır.


Son yıllarda popülaritesi artan kültür maviyemiş, ılıman iklimde yetişebilen, çok yıllık, çalı formunda ve kışın yaprağını döken üzümsü meyvedir. Fundagiller familyasındaki Vaccinium cinsine girer. Kültür bitkileri 5m boylanabilir, ancak modern bahçelerde 1.5 m'den fazla büyümesine müsaade edilmez. Yaprakları eliptik veya oval olup alt yüzeyleri ince tüylü ve kenarları düzdür. Normalde koyu yeşil olan yaprakları sonbaharda kırmızı veya sarı renk alır. Yoğun ve beyaz çiçekleri, koyu mavi meyveleri ve farklı yaprak renginden dolayı süs bitkisi olarak da kullanılabilir.Çeşitlerine göre 400-1100 saat soğuklama ister. Sürgünleri -20 ila -40°C'lere kadar dayanabilir. Çiçeklenmeden sonra 45-75 gün içerisinde olgunlaşma meydana gelir. Karşılıklı tozlanma ile meyve miktarı ve kalite artar. Arılarla tozlanır. Meyveleri 1.5 - 6 gram ağırlığında olup meyve rengi mavi-siyah, meyve kabukları yumuşak, çekirdek sayıları ise azdır. Meyvelerinin raf ömrü 7-10 gün arasındadır. Bitki başına 3-9 kg meyve verebilir. Dekara 267-333 adet bitki dikilmektedir. Dünya üzerinde "blueberry", blaubeeren" veya "myrtill" olarak tanınan maviyemiş Karadeniz Bölgesinde kuvvetli asit karakterli ve yüksek organik madde içeren çok özel alanlarda ekonomik olarak yetişebilen ve çalı formunda olan kültür bitkidir.


"Değerlendirilme Şekilleri ve Sağlık Açısından Yararları"  

Taze meyve olarak uzun periyotta tüketilebilen maviyemiş, meyve suyuna işlenerek, reçel, marmelat veya konserve yapılarak da değerlendirilebilmektedir. Ayrıca, kuru meyve olarak, ilaç hammaddesi olarak, süt ve yoğurt ile karıştırılarak, yaş pastalarda, meyveli ekmeklerde, kek ve çöreklerde, meyve salatalarında kullanılıp dondurma sanayisinin ham maddesidir. Kahvaltıda, sos veya salsa yapımında kullanılabilen maviyemiş garnitürlere ayrı bir tat ve lezzet katmaktadır. Gerek meyvesi gerekse taze yapraklarından çay, meyvesinden ise kaliteli ve pahalı şarap da yapılabilmektedir. Maviyemiş krem ve sabunlarda, cilt bakımında ve esans ham maddesi olarak kozmetik sanayisinde kullanılabilen bir meyvedir. Akdeniz tipi diyetlerin vazgeçilmez ürünüdür. Vitamin, mineral ve lif bakımından bir buçuk bardak maviyemiş 5-9 porsiyon meyve veya sebzeye eşdeğerdir.

Birim alandaki getirisi son derece yüksek olan maviyemiş sağlık açısından da çok yararlıdır. Antioksidan içeriği en yüksek meyvedir. Gece körlüğü, gözlerde kamaşma ve diğer tüm görme bozukluklarını önler. Taze olarak yenildiğinde kanı temizler. Kan şekeri ve kolesterolü düşürür. Yaprak ve meyve çayları idrar yolu enfeksiyonlarında antibiyotik özellik gösterir, ishali önler, bayanların özel günlerini düzene sokar. Ülser, kabızlık ve mide bulantısını önler. Sakinleştirici özelliği de vardır. Ağız içi yaraları iyileştirir. İltihaplar için dezenfektan özellik taşır. Damar sertliğini azaltır, damar tıkanıklığını önler ve kalp krizi riskini azaltır. Kalori miktarı azdır, sodyum içermez, A vitamini, C vitamini, potasyum, kalsiyum ve fosfor içeriği yüksektir. Yaşlanmayı engeller ve hafıza kayıplarını önler.      


  "İklim ve Toprak İsteği "  

Maviyemişin ekonomik ömrü 35-40 yıldır. Tam güneş alan veya biraz gölge olan, kuzey bölgelerde güney, güney bölgelerde ise kuzey-batıya bakan ve hafif meyilli olan, drenaj ve hava akımı iyi yerler maviyemiş yetiştiriciliği için uygundur. Asitli (pH=4.2-5.5), drenajı iyi, kumlu-tınlı, havalı ve organik maddesi en az %3 olan toprakları sever. Maviyemişler için ideal toprak pH'sı 4.5 civarındadır. Kılcal ve yüzlek kök yapısına sahip olup 40 cm toprak tabakasını kullanır. Topraktaki 5.5 pH seviyesine kadar toleranslıdır ancak pH değerinin 5.5 ve üzerine çıktığı topraklarda yetiştirilemez. Toprak pH'sı 5-6.5 arasında ise kükürt uygulaması yapılarak pH düşürmelidir. Bunun için toprak tipine göre verilecek kükürt miktarı değişir ve kumlu-tınlı topraklarda metrekareye 75-100g, kumlu topraklarda ise metrekareye 35-50 g. kükürt verilir. Kükürtleme işlemi 20 cm toprak derinliğine gömülerek yapılır. pH değerinin 6.5'tan yukarı çıktığı topraklarda kükürt uygulaması da yetersiz kalır ve böyle topraklar maviyemiş yetiştiriciliği için uygun değildir. Ağır ve aşırı nemli olan topraklar ile taban suyunun 60 cm'den yukarı olduğu yerler maviyemiş yetiştiriciliği için uygun değildir. Çok ağır ve killi olmayan topraklara turba yosunu, odun talaşı ve eskitilmiş ahır gübresi ilave edilirse maviyemiş yetiştiriciliği için uygun hale gelebilirler. Dikim öncesi çok yıllık yabancı otlar yok edilmeli, mümkünse bir yıl süre ile yeşil gübreleme yapılmalıdır. 160 gün yetişme periyodu ile 7ºC'nin altında 300-1000 saat soğuklama ister. Kar altındaki sürgünleri -40ºC'ye kadar dayanabilir. Çiçekleri -2.2ºC'de zarar görmeye başlar. Temelde yabani maviyemiş türleri, orman gülleri, defne, kızıl ağaç, kayın ve çamın karışık olarak yetiştiği alanlar maviyemiş yetiştiriciliği için uygundur.

Çok lüks, çok yararlı ve çok kârlı bir meyve türü olan maviyemiş, iklim ve toprak şartları, özellikle de toprak pH'sının 4.5-5.5 arasında olduğu Karadeniz Bölgesinde yüksek kalitede ve verimli olarak yetişebilmektedir. Bu açıdan maviyemiş, Karadeniz Bölgesi (Artvin, Rize, Trabzon, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Samsun, Sinop, Kastamonu, Zonguldak, Bolu, Bartın ve Düzce), Marmara Bölgesi (Kocaeli, Sakarya, İstanbul, Kırklareli, Bursa ve Balıkesir) ve Doğu Anadolu bölgelerindeki (Erzurum-Şenkaya ve Ardahan) çok sınırlı ve özel alanlarda ticari veya deneme amaçlı olarak yetiştirilmeye başlanmıştır. Bu bölgede doğudan batıya doğru gidildikçe yüksek rakımlara çıkılarak lokal alanlar bulunmalıdır. Ticari yetiştiriciliğe karar vermeden önce uzman gözetim ve denetiminde bahçe yerinin iklimi, toprak özellikleri ortaya konulmalı, yetiştiricilik şekli, pazarlama kanalları, iş gücü potansiyeli ve değerlendirme şekli detaylı olarak incelenmelidir.         


"Dikim ve Bakımı "  

Dikimde 2-3 yaşlı hastalıksız ve özellikle de virüsten ari tüplü fidanlar kullanılmalıdır. Dikim erken ilkbahar veya sonbaharda yapılabilir. Toprak tahliline göre gerekli ön işlemler en az 1 yıl önceden tamamlanmalıdır. Dikim öncesi arazideki çok yıllık yabancı otlar, çalı, taş, ağaççık v.s temizlenerek arazi 50 cm derinlikten işlenmelidir. Maviyemiş fidanları sıra üzeri 1.0-1.5 m, sıralar arasında ise 1.5-3.0 m mesafede dikilebilir. El ile hasatta sıralar arasındaki mesafe en az 2.0 m., makine ile hasatta ise sıralar arası mesafe en az 3.0 m olmalıdır. Bahçe tesisinde erkenci, orta mevsim ve geççi maviyemiş çeşitleri kullanılarak, ürün uzun bir periyoda yayılabilir. Dikimde en az iki çeşide yer verilmelidir. Bir dekara 267 adet maviyemiş fidanı kullanılmaktadır (sıra üzeri 1,5 m x sıra arası 2,5 m). Tüplü fidanlar tüp yüksekliğinden biraz daha derinde olacak şekilde dikilmeli ve boş kalan yerlere ahır gübresi+toprak karışımı doldurulmalıdır. Maviyemiş kökleri çok ince olduğundan dikim sonrasında asla kuru bırakılmamalı, sulama yapılmalıdır. Dikim sırasında kimyasal gübre kullanılmaz. Dikim sonrası bitkilerin etrafına 10-15 cm kalınlığında malç serilmelidir. Bu amaçla odun talaşı, odun yongaları, kabuklar, çam iğneleri, sap-saman ve kompostlanmış yapraklar kullanılabilir. Dikimden 3-4 hafta sonra bitki başına 14-18 g. saf azot olacak şekilde Amonyum sülfat veya kompoze gübreden (10.10.10) bitki başına 140-180 gram verilebilir. Maviyemiş yüzlek köklü olduğu için kök bölgesi sürekli nemli tutulmalıdır ancak su ile boğulmuş alanlarda yetişemez. Böyle alanlarda yükseltilmiş masuralara dikim yapılmalıdır. Dikimden sonra yağmur durumuna göre haftada en az iki kez sulama yapılmalı, boğaz doldurma, çanak açma, yabancı ot kontrolü ve malçlanmaya devam edilmelidir.

Maviyemişte budama son derece önemlidir. Budama dikim ile başlar ve her yıl ilkbahar öncesi gözler uyanmadan tekrarlanır. Maviyemişlerde yeni sürgün elde etmek ve bol meyve temini için budama mutlaka yapılmalıdır. Budamanın temeli meyve vermeyen sürgünlerin çıkarılması, kurumuş, soğuktan zarar görmüş veya cılız kalmış sürgünlerle 5 yaşın üzerindeki yaşlı, çalılaşmış, verimsiz sürgünler ve sıkışıklığa sebep olan sürgünlerin çıkarılmasına dayanır. Dikim sonrası 4. yıldan itibaren sürgünlerde seyreltme yapılmalıdır. Ayrıca, yeni sürgünlerdeki gelişmeyi artırmak, iri meyve üretimini teşvik etmek, aşırı meyve yükünü engellemek, bitkiyi uygun boy ve şekilde tutmak amacıyla budama yapılmalıdır. Budama dinlenme dönemi olan sonbahar veya ilkbahar öncesi yapılır. Sulama, yabancı ot kontrolü, varsa hastalık ve zararlılar ile mücadele ve gerektiğinde malçlama yapılarak meyve kalitesi artırılmalıdır. 

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan LİKAPA YABAN MERSİNİ FidanıTüplü

 
118,90 TL (KDV Dahil)
13,21 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT