Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

 Zenfidan Kırmızı Çiçekli Bahar Dalı, Saksıda

Sık dallı, dikenli 2 m veya daha fazla boylanabilen bir türdür. 
Sürgünler üzerinde sivri uçlu dikenler vardır.
Çiçek rengi kırmızı, yalın kat yada katmerlidir.
Oval şekilli, parlak koyu yeşil yapraklar 4-9 cm uzunluğunda, kenarları ince dişlidir.
Yaprak kulakçıkları büyük ve böbrek şeklindedir.
Yapraklanmadan önce mart-nisan aylarında çiçek açarlar.
4.5 cm çapında, parlak kırmızı renkli çiçekleri vardır.
Ayvaya benzeyen meyvesi yuvarlak veya yumurta biçiminde, yeşil-sarı renkli ve 6 cm çapındadır.
Kışın yaprağını döken bir çalıdır.
 

Meyve, yalancı meyve olup ayvaya benzer. Meyvedeki 5 karpelde çok sayıda tohum vardır. Chaenomeles japonica (Japon Ayvası)Japonya'da doğal olarak bulunur. Yazın yeşit, 3 m kadar boylanabilen. sık dallı yaygın ve bodur gelişen bir çalıdır. Dalları dikenlidir. Yaprakların kenarları leşlere dişli, 3-5 cm uzunlukta, yumurta veya oval şekilde, üst yüzü parlak koyu yeşil, alt yüzü açık yeşil renkli, tüysüz, sapı kısadır.

Kulakçık kenarları kaba dişli yuvarlak görünüşlüdür. Çiçeklerin birkaç tanesi bira-rada buket şeklinde, koyu kırmızıdan beyaza kadar değişen renklerdedir. Erken ilkbaharda (Mart-Nisan aylarında) yapraklanmadan önce açar. Bazı yıllarda kış aylarında da çiçeklene-bilir. Meyve ayvaya benzer, sarı-yeşil renkli ve güzel kokuludur. Yenebilir. Ekolojik İstekleri Güneşli alanları sever, özel bir toprak isteği yoktur. Tohumla üretimde, tohumlar ekilmeden önce 4 C'de 2-3 ay katlanırlarsa kolayca çimlenirler. Sonbaharda doğrudan açık araziye ekilerek de üretilebilirler.

Ancak tohumdan çıkan bitkilerde açılma görülmekte ve çiçek rengi koyu kırmızıdan beyaza kadar değişebilmektedir. Bu nedenle tohumla üretim fazla tavsiye edilmemektedir Japon Ayvası (Chaenomeles)

Çelikle üretim: Çelikler Haziran ayında, o yılki sürgünlerden 6-7.5 cm uzunlukta hazırlanır. %0.8'lik toz IBA ile muamele edilerek soğuk yastıklarda hazırlanmış 2 kısım peat+1 kısım kum karışımına dikilirler ve üzerlerine ayrıca naylon çekilir. Takriben 4 hafta sonra %85-90 oranında köklenme elde edilir. Köklenen çelikler sökülerek gene soğuk yastıklarda gübreli 12.5-17.5 cm aralıklarla dikilirler. Önce bitkiler İyice tutup gelişinceye kadar gölgeleme yapılır.

Daha sonra gölgeleme kaldırılır. Müteakip ilkbaharda bitkiler soğuk yastıklardan sökülerek açık alandaki geliştirme yastıklarına dikilirler ve bu ikinci yılın sonunda 30-60 cm boy alırlar. Diğer bir yöntem ise kök çelikleriyle olmaktadır. Ocak ayında bitkiler sökülerek, ana bitkiye yakın olan ve 0.8 cm çapındaki köklerden 7.5 cm uzunluğunda çelikler hazırlanır. Ana bitkiye uzak olan köklerden hazırlanan çeliklerde tutma oranı düşük olur. Hazırlanan çelikler, eşit miktarda peat ve kum karışımına yatay olarak yatırılırlar, üzerleri 1.2 cm kalınlıkta gene aynı harçla örtülür.

Sonbaharda bitkiler buradan sökülerek, kaplara, soğuk yastıklara veya açık alanlara geliştirilmek üzere şaşırtılırlar. Üçüncü yılın sonbaharında bitkiler 60-70 cm boya gelirler. Kök çelikleriyle üretimde Hollanda'da uygulanan diğer bir yöntem ise 2-2.5 cm uzunluğunda hazırlanan kök çelikleri, makinalar ile açık alanda hazırlanmış yastıklara 2.5 cm derine dikilirler ve yıl sonunda buradan sökülerek geliştirme yastıklarına dikilirler. Japon Ayvasının kök çelikteriyle üretiminde. Hollanda'da nasıl bir yöntem uygulanmaktadır. Daldırma üretimi Bitkiler, ilkbaharda sert bir budamaya tabu tutularak, kuvvetli bir sürgün vermeleri sağlanır.

Daldırmayı müteakip ilkbaharda Şubat-mart aylarında yapılır ve 15 cm'lik uç kısmının toprak üzerinde kalması sağlanır. Müteakip ilkbaharda bitkiler yerlerinden sökülerek geliştirme yastıklarına dikilirler. Ancak bütün dallar daldırılmaz, dalların yarısı daldırılmalıdır. Dip Sürgünleri ile üretim : Chaenomeles'ler dip sürgünleriyle de üretilebilirler. Özellikle yaşlı bitkiler fazla miktarda dip sürgünü verirler. Bu dip sürgünleri iyi köklenmişler ise kış aylarında sökülerek kullanılabilirler.

Not: Bitkiler kış aylarında yaprak dökme dönemine girmektedir. Sonbahar başlangıcı ile beraber bitki yapraklarında renk değişmesi yaşanmaktadır. Dönemsel bir durum olup ilkbahar yaz aylarında bitki normal seyrine dönecektir.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Kırmızı Çiçekli Bahar Dalı, Saksıda

 
89,90 TL (KDV Dahil)
9,99 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT