Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Zenfidan Jasminum nudiflorum Sarı Yasemin Fidanı, 60-80 cm, Saksıda

Sürgünlere dizilişleri almaçlı olan yapraklar 3 parçalı veya sadedir. Uzunca-kürek gibi, 2 cm. boyundadır.
Kışın yaprağını döken bir sarılıcı bitkidir.
Çiçekleri sarı renkli ve kokusuzdur.  
Sert kış soğuklarına son derece dayanıklıdır.
Türkiye'nin sahillerinde makiler içerisinde, seyrek yapraklı ağaç ormanlarında çalılıklar arasında bulunur. 
 
Sarı Yasemin Özellikleri:
Sarı Çiçekli Yasemin (Jasminum nudiflorum) bitkisi 14 cm. çapında ve yaklaşık 4 litre hacmindeki plastik saksılarda, torf+organik gübre karışımı bir harç içinde dikili bulunmaktadır. Bitkilerin boyu saksıyla beraber yaklaşık 90-100 cm.dir. Sarı çiçekli yasemin bitkisi, kışın yaprağını döken bir süs bitkisi olduğundan Kasım-Mart ayları arasında yapraksızdır.

Sarı Çiçekli Yasemin (Jasminum nudiflorum) Bitkisinin Genel Özellikleri Nelerdir?
Sarı Çiçekli Yasemin bitkisi, 2-3 metre boylanabilen ve çalımsı formda gelişen bir yasemin türüdür. Kışın yaprağını döker. Çiçekleri sarı renkli ve kokusuzdur. İlkbaharda henüz yapraklanmadan önce çiçek açar. Uygun iklim koşullarında kış aylarında da çiçeklenebilir. İpe veya tele sardırılarak bir miktar yükseltilebilir ve sarkık gelişmesi sağlanabilir. Değişik toprak tiplerine uyum sağlar ve arsız bir gelişme kuvvetine sahiptir. Bolca dip sürgünü verirler ve bu sürgünler aracılığıyla bulundukları yerde yayılırlar.
Sert kış soğuklarına son derece dayanıklıdır ve -30°C’ye kadar olan soğuklara dayanıklıdır.

Sarı Çiçekli Yasemin (Jasminum nudiflorum) Bitkisini Nasıl Gübrelemeliyim?
Gübreleme amacıyla; bir litre suyun içerisine Tropikal Bitki Besini (Çiçek Açan Türler İçin) ürününden, kışın iki haftada bir, yazınsa haftada bir kapak karıştırıp bitkinizin dibine dökmeniz ve sonrasında sulama yaparak, gübreli suyu kök bölgesine indirmeniz; bitkinizin gelişimesi ve çiçek kalitesini arttırması için yeterlidir.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Jasminum nudiflorum Sarı Yasemin Fidanı, 60-80 cm, Saksıda

 
78,90 TL (KDV Dahil)
8,77 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT