Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır


Ürün Özellikleri


Gilaburu (Viburnum opulus) Adoxacea familyasından kırmızı renkli nohut büyüklüğünde bir meyve veren ağaç türü. 

Çoğunlukla Kayseri ve civarında yetişir. 

Bol miktarda su ile yetiştirilir. 

Acımsı bir tadı vardır. 

Gilaburu suyu sıkılarak tüketilir. 

 

Adoxaceae familyasına ait olan gilaburu Türkiye'de en çok İç Anadolu Bölgesinde yetişme imkanı bulan bir bitkidir. Bodur yapıdaki küçük ağaçlardan meydana gelir. Ana vatanı Çin olan gilaburunun boyu 4 metreye kadar çıkabilir.


Gilaburu yetişmesi için en uygun mekanlar orman kenarları, su kenarları ve nemli yerlerdir. Türkiye'de İç Anadolu'dan sonra Karadeniz Bölgesinde de yaygın olarak görülür. Bitki organik maddelerce zengin toprakları sever. 


Gilaburu suyu seven bir bitkidir. Sulak bölgeler bitkinin yetişmesi için en ideal mekanlardır. Bitki gelişme döneminde fazla su istemez. Bitkinin fidelerinin dikilmesi için en uygun dönem aralık ve mart aylarıdır. Fidelerin büyüklüğü ortalama 100 cm olmalıdır. Eğer tüplü fide kullanılacaksa nisan ve kasım ayları arası dikilmesi gerekir. Fideler toprağın yaklaşık 30 cm altına dikilir. Gilaburu fideleri aralıklı bir biçimde dikilmelidir. İki fide arası mesafe 3 metre olmalıdır. 


Gilaburu çiçeklerinin ilkbahar aylarında açar. Bahar bitimine doğru ise çiçekleri meyveye dönüşür. Meyve hamken yeşil renktedir. Olgunlaştıkça kızaran meyveler kasım aylarında yenilecek kıvama gelir. Ham olarak tüketilen meyveler zehirlenmeye sebep olabilir. 

Gilaburu hasadı nisan ve ağustos ayları arası yapılır. Bu dönemde bitkinin dalları soyulup kurutulur. 

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Gilaburu Fidanı, Saksıda

 
51,90 TL (KDV Dahil)
5,77 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT