}
Toplam 3272 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Çiçek Bakımı & Bitki Yetiştirme


Çiçek Bakımı ve Bitki Yetiştirme Ürünleri


Ev ve bahçe dekorasyonlarının vazgeçilmez parçalarından biri olan canlı çiçekler ve diğer bitki çeşitleri, uygun bakım ve kullanımla mükemmel bir görünüm oluştururlar. Tekzen kalitesiyle satın alabileceğiniz çiçek bakımı ve bitki yetiştirme ürünleri ile siz de evinizi neşelendirin !


Bitki Bakımı İçin Pratik Bilgiler


Çiçekler narin ve hassas canlılardır, fakat her birinin uzun süre canlı kalabilmesi için birkaç temel ipucu yeterlidir. Eğer, saksıda çiçek yetiştiriyorsanız; çiçeğin aydınlık ve gün alan bir köşede kalmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, saksı çiçekleri, fazla sulandığında kolaylıkla çürüyebilirler. Bu sebeple, çiçeğin cinsine uygun miktarda su dökülmelidir.

Tüm bunlara dikkat etmenize rağmen çiçeğiniz hala cansız ve solmuş görünüyorsa, yeterli besini alamıyor olabilir. Çiçeğinize uygun bir toprak kullanır, bitki besinleri ile de takviye yaparsanız; çiçeğiniz ışıldamaya devam edecektir.


Evde Çiçek Bakımı Nasıl Yapılmalı?


Evde çiçek yetiştirmek, seçilen çiçeğin cinsine ve ihtiyaçlarına göre kolay ya da zorlayıcı olabilir. Saksı bitkileri; yeterli miktarda su, güneş, verimli bir toprak ve besin ile mükemmel sonuçlar verir. Tekzen kalitesiyle satın alabileceğiniz bitki besinleri, farklı bitki çeşitleri için seçenekler sunar.

Dış mekanda ya da farklı bir iklimde büyümeye uygun küçük ağaç ve bitki çeşitleri ise ev ortamında daha fazla ilgi ve bakım isteyebilir. Bu tür bitkileriniz için besinlerin yanı sıra gübre de kullanabilirsiniz.


Saksı ve Bitkiye Uygun Toprak Seçimi Nasıl Yapılır?


Bitki yetiştirirken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi uygun saksı seçimidir. Saksınızın, bitkinin köklerinin rahatlıkla büyüyebileceği bir genişlikte olması gerekmektedir. Yaprakları çürümeye müsait olan menekşe gibi canlı çiçekler için ise alttan sulamaya uygun delikli saksı çeşitleri tercih edilmelidir.

Çiçek ve bitkilerinize en uygun toprak seçimini yapmak için ise satın alacağınız ürünün torflu ve gübreli olmasına dikkat edebilirsiniz. Orkide gibi bazı saksı çiçekleri için özel olarak satın alabileceğiniz toprakların yanı sıra, genel bitkiler için uygun topraklar da tercih edebilirsiniz.


Tekzen Kalitesiyle Çiçek ve Bitki Bakımı


Tekzen'de bahçe kategorisinde bulabileceğiniz çiçek bakımı ve bitki yetiştirme ürünleri, ihtiyacınız olan tüm bakım ekipmanlarını beğeninize sunmaktadır. Canlı çiçek çeşitleri için güçlendiren kış bakım ürünleri, bitki köklerinin rahat hareket edebilmesi için gerekli torflar ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT