Toplam 52 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Gaz ve Toz Maskeleri


Gaz ve Toz Maske Modelleri

Toz yoğunluğunun çok olduğu ve zararlı kimyasal maddelerin kullanıldığı iş yerlerinde ihtiyaç duyulan toz maskesi ve gaz maskesi modelleri, işçilerin sağlığını korumak amaçlı kullanılan malzemelerdir. İş güvenliği açısından oldukça önemli olan kaloriferci maskesi gibi maskeleri Tekzen'de kolayca bulabilirsiniz.

Gaz Maskesi Nasıl Çalışır?

Duman maskesi ya da gaz maskesi takılırken, lastikler burnun üst tarafına gelecek şekilde iki taraftan bükülerek maske yüze yerleştirilir. Lastikler ve burun klipsi başı sıkmayacak şekilde ayarlanarak maske yüze tam olarak oturtulur. Filtreli maskeler, ortamdaki toz ve zararlı maddelerin solunum yolu ile alınmasını engelleyen gaz sabitleyici bant özelliği sayesinde rahat ve konforlu bir kullanım sağlar.

Kullanım alanı ve korunmak istediğiniz toz ya da gaz çeşidine göre çalışma prensibi değişen maskeleri kullanmadan önce hangi kategoriye ait olduğunu bilmek gerekir. Maskeleri uygun bir biçimde kullanmak için ambalajında ya da maske üzerinde yer alan çeşitli işaretlerden yardım alarak gerekli ön bilgiyi edinebilirsiniz.

Gaz Maskesi Nasıl Kullanılır?

Kimyasal maske modeller, yüzü tam olarak kaplayıp kaplamamasına göre tam yüz ya da yarım yüz modellerini içerir. Gazları tutan, nefes alıp vermeyi kolaylaştıran ve çeşitli takılma şekillerine sahip olan farklı modeller mevcuttur. Kullanacağınız alana yönelik kimyasal ya da toz maske çeşitlerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Çalıştığınız iş alanına göre size en uygun maske, baş kısmındaki lastikler yardımı ile yüz şeklinize göre ayarlanarak kullanılabilir. Bu maske çeşitlerinin yanlardan hava almaması için yüze tam olarak oturması oldukça önemlidir.

Toz Maskesi Kullanım Süresi Nedir?

Toz maskesi kullanım süresi 3 saat ile 1 gün arasında değişmektedir. Tozun daha yoğun olduğu çalışma ortamlarında ise ürünün verimliliği ve sağlıklı bir kullanım sağlaması için 8 saatte bir değiştirilmesi gereklidir.

Duman maskesi, toz maskesi ya da gaz maskesinin kullanım süreleri birbirinden farklıdır. Her bir maskenin kullanım süresi; kullanıldığı ortam, maske özelliği ve kullanan kişiye göre değişiklik gösterir. Bu nedenle maskelerin ne kadar süre kullanılması gerektiği konusundaki detaylı bilgi satın alınan ürüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Gaz ve Toz Maskesi Nasıl Temizlenir?

Maske modelleri çeşitlerine göre farklı temizlik özelliklerine sahiptir. Maskelerin filtreleri belirli aralıklarla temizlenmeli ve uzun kullanımlarda yenisi ile değiştirilmelidir. İş güvenliği açısından en iyi maske çeşitlerine, Tekzen kalitesi ve güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT