Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Zenfidan Sinameki Fidanı, Saksıda


Sinameki bitkisi baklagiller familyası ailesinden gelen ve 100 ile 150 cm arası uzayabilen şifalı bir bitki kaynağıdır.

Çoğunlukla sıcak tropikal bölgeler de yetişen bu bitki 260 farklı çeşidi ile insan sağlığı üzerinde birçok etkisi bulunmaktadır.

Ülkemizde ise Güney Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişmektedir.

 

Sinameki (Cassia) Bitkisi Genel Özellikleri

Baklagiller familyasından; bütün sıcak bölgelerde yetişen, sarı çiçekli otsu veya ağaçsı bir bitkidir.  Havanın serbest azotunu toprağa bağlar. Az bakım gerektiren bir bitkidir.  Sinameki yaklaşık 50–150 cm boylanır Yapraklar yaprakçık seklinde ikiye parçalanmıştır. Çiçekleri, yapraklarının dibinden çıkar. Uzun salkım şeklindedirler. Çalı, canlı renkli çiçekleri genellikle sarı, ve uzun tohum kutucukları üretir. Meyvesi, baklaya benzer. Basık silindirimsi, odunsu ve sert kabukludur. Meyveleri fasulye meyvesi gibi esmer, yeşilimsi veya siyahımsı renklidir. İçlerinde 6–10 kadar tohum bulunur.

 

İklim İsteği

Tam güneş alan yerlerde yetiştirilir. Cassia ağaçları sıcak iklimlerde çok yüksek büyür. Düşük sıcaklıklarda bitki ölebilir ancak yeni büyüme sezonunda gelecek yıl bitki tekrar canlanır.

 

Toprak İsteği

Kumlu-tınlı iyi drene olmuş topraklarda yetişir.

 

Yetiştirme Tekniği 

Üretimi tohumla yapılmakta olup gövdesi boş olduğu için aşılamalara uygun olmayıp daldırma üretime de cevap vermemektedir. Standart formda tohum ürettiği için her tohum kendi biyolojik ve genetik özelliklerini ileriye taşır. Uygun ortamlardan tohum toplanarak oluşturulan 1,5 m enli tava ve tahtalarda fide üretimi yapılır. Elde edilen fideler 50-75 cm sıra arası ile ister yalın isterse grup şeklinde dikim yapılır. 

 

Peyzajda Kullanımı

Cassia ağacının sonbahardaki sarı canlı çiçeklerle oluşturulan görüntü zenginliği geniş peyzaj alanlarında da diğer bitkilerin yaprak ve çiçeklerinin dökme döneminin başında devreye girerekten dikildiği yerde görüntü zenginliği oluşturarak ayrı bir hava katar. 

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Sinameki Fidanı, Saksıda

 
81,90 TL (KDV Dahil)
9,10 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT