Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

 • 1 paket içerisinde 2 adet soğan bulunmaktadır.
 • Ürünlerimiz Sağlık Sertifikalı, ISO-9001 Kalite Standartlarına uygundur.
 • Ürünlerimiz TSE 2547 Nolu Çiçek Soğanları Standartlarına uygundur.
Zambak yetiştirilecek yerlerde toprak iyi drenajlı ve humusça zengin olmalıdır. Yetiştirilecek yer seçilirken rüzgar olmayan ve güneşli bir yer olması tercih edilmelidir.
Soğan çevre uzunluğu 10 / 12 cm'den az olmamalıdır. Çevre uzunluğu ne kadar büyük olursa kandil sayısı da buna bağlı olarak orantılı olarak artar. Sıra arası ve sıra üzeri mesafe 20 – 25 cm olacak şekilde tercihen üçgen şeklinde dikilmelidir. Dikim derinliği 10 – 12 cm civarında olmalıdır. Kaliteli bir bitki gelişimi ve çiçek için gece sıcaklığı en az 13 – 15 derece olmalıdır.
Kış ve erken ilkbahar aylarının yeterli ölçüde yağışlı olduğu bölgelerde sulamaya gerek duyulmaz. Buna karşılık gelişmenin hızlı olduğu dönemlerde ve terlemenin fazla olduğu aylarda bitki bünyesinden kaybedilen suyun karşılanabilmesi için sulama yapılmalıdır. Aşırı sulamalar ve kötü drenaj, kök bölgesindeki oksijeni azaltacağı için kök ve soğanları gelişimden alıkoymakta ve hatta çürütmektedir. Sulama genellikle yağmurlama veya damlama şeklinde yapılır.
Zambak yetiştirilen alanlarda mevsimlik otlar ile çok yıllık ayrık otu sık görülmektedir. Bu yabancı otlar topraktaki su ve besin maddelerini tüketmekte, yaprak ve sapların gelişmelerine engel olmaktadır. Bu nedenle fazla derin olmamak şartıyla bitki boyu 10 cm civarında iken otların temizlenmesi ve toprağın havalandırılması amacıyla çapalama yapılmalıdır.
Kimyasal gübreleme çiçek sapı uzunluğu 5 – 8 cm olduğunda dikimden yaklaşık 3 hafta sonra yapılmaya başlanmalıdır. Genel olarak sıvı halde (şerbet) gübreleme bitkin aktif gelişme ve çiçeklenme devresinde çok yararlıdır. Zambaklar tuza çok hassas olduklarından dolayı sık sık tuzlanma kontrol edilmelidir. Gerek duyulursa sulama suyu ile birlikte amonyum sülfat ve kalsiyum nitrat 1 : 4 oranında, iki haftada bir verilebilir. Azotlu gübre ihmal edilmemelidir. Zambak yetiştirilirken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da şudur; zambağın çiçeklenme dönemi tamamlandıktan sonra gübre uygulaması yapılmamalıdır.
Zambağın çiçeği açıp bittikten sonra da zambak sulanıp beslenmeye devam edilir. Solan çiçekler kesilir ama sap kısmı sonbaharda kendiliğinden kuruyuncaya kadar bırakılır.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


 • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
 • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
 • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
 • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
 • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
 • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
  garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Sarı Zambak Soğanı Paketli, 2 Adetli, 2 Paket

 
55,90 TL (KDV Dahil)
6,21 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT