Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır


Ürün Özellikleri


Güneşli yerleri sever. Kışa ve deniz soğuğuna dayanıklıdır.

Dik ve dar bir tepe yapar. Tepe çapı 3-4 m.dir.

Nemli veya kuru topraklarda hatta ıslak yetişme ortamlarında bile yetişir. 

Kirli havaya ve rüzgara dayanıklıdır.

Yamaçların tutulmasında ve gruplamalarda kullanılır.


Keçi Söğüdü Doğal Yayılış ve Rakım

Yayılış alanı tüm Avrupa, Kuzeydoğu Asya ve Kuzey İran’ın ıhman kesimleridir. Ülkemizin hemen her yerinde, orman açıklarında, dere boylarında, sızıntılı yamaç şevlerinde ve çayırlıklarda görülür. Ülkemizde 2300 m .rakıma kadar çıkar.


Keçi Söğüdü Toprak ve Besin İsteği

Nemli veya kuru topraklarda hatta ıslak yetişme ortamlarında bile yetişir. Besince zengin toprakları sever. Durgun suya dayanıklıdır. Ağır killi topraklarda yetişmesine rağmen kireci sevmez. Tuza hassastır. 


Keçi Söğüdü Donlara Duyarlılık

Donlara karşı mutedil derecede duyarlıdır.

Keçi Söğüdü Sıcaklık ve Nem İsteği

Güneşli yerleri sever. Kışa ve deniz soğuğuna dayanıklıdır.


Keçi Söğüdü Tohum Özellikleri

Tohumlan çok küçük ve tüylüdür. Mayıs ayında olgunlaşır. Tohumlar çimlenme güçlerini çabuk kaybederler.


Keçi Söğüdü Tepe Şekli

Dik ve dar bir tepe yapar. Tepe çapı 3-4 m.dir.

Keçi Söğüdü Makaslama ve Budama

Budamaya yatkındır. Budama çiçeklenme bitiminde yapılmalıdır.

Keçi Söğüdü Büyüme ve Boylanma

Hızlı büyür. Maksimum 13 m. boy yapar.

Keçi Söğüdü Kök Yapısı

Çok geniş ve yaygın kökler geliştirir. Kolay kök yapabilme özelliğine sahiptir.

Keçi Söğüdü Işık İsteği

Işık ağacıdır. Bol ışıklım ortamları tercih eder.


Keçi Söğüdü Meyve ve Çiçek 

Meyveleri iki veya daha fazla karpelden oluşan kapsül meyve durumundadır. Perikarp’ın sırt tarafından açılması ile tohumlar dökülür. Mart-Nisan ayında görülen çiçekleri çok dekoratif ve dikkat çekicidir. Çiçeklenme yapraklanmadan önce olur. Erkek çiçekler 5 cm. uzun ve dik durumlu, dişiler ise 8 cm. uzundur. Çiçekler dioiktir.


Keçi Söğüdü Yaprak ve Sürgün

Yaz yeşili yaprakları oval, 3-10 cm. uzun, sivri ya da küt uçlu, kenarları dişli ya da dalgalı, üst yüzü mat koyu yeşil ve tüysüz, alt yüzü boz yeşil renkte ve beyazımsı tüylüdür. Sürgünler erkek fertlerde önce gri tüylü sonra parlak kırmızı kahve renginde, dişi bireylerde ise yeşildir. Sürgünlerin kabukları soyulduğunda çıplak gövde üzerinde boyuna çizikler görülür.


Keçi Söğüdü Üretim Şekli

Çelikle üretim esastır. Tohumla üretimde taze tohumlar yüzeysel olarak ilkbaharda ekilmelidir. Bitkinin son yıl sürgünlerinden alınan yeşil çelikle ve yaz boyunca alınan yarı olgun odun çelikleri ile üretilir. Köklenme çok kolaydır. Çelikleri elle koparılacak kadar yumuşaktır. Üretim materyali olarak erkek bireyler kullanılır. Kültür çeşitleri kalem ve göz aşıları ile üretilir.


Keçi Söğüdü Diğer Özellikler

Kirli havaya ve rüzgara dayanıklıdır. Yamaçların tutulmasında ve gruplamalarda kullanılır. Arı konukçusudur. Erkek çiçeklerin rengi çok dikkat çekici olduğu için park ve bahçelerde kullanılır. Kısa ömürlüdür. Odunu yumuşak ve elastik olup kolay işlenir.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Salix caprea Keçi Söğüdü, 60-80 cm, Saksıda

 
60,00 TL (KDV Dahil)
6,67 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT