}

Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Zenfidan Ruj Çiçeği, Saksıda


Kalın, canlı parlak yeşil yaprakları vardır.
Çiçek görseli bir ruju andırır ve bu nedenle ruj çiçeği olarak adlandırılır.
23°-26° sıcaklıkları sever, en düşük 15°-18° önerilir.
İç mekanda genellikle sarkıcı formda yetiştirilir.
Nemli ve ışıklı ortamları sever.

Familya: Gesneriaceae 
Anavatanı: Hindistan,Yeni Gine,Himalayalar ve Java dır. Sarkıcı dallarından dolayı asılabilen bir saksıya konmalıdır. Turuncudan kırmızı ve kahverengiye kadar çiçek açan türleri vardır. 
Çiçeklenme zamanı: İlkbahar yaz aylarıdır.
Yer seçimi: İlkbaharrdan Sonbahara kadar aydınlık ve sıcak bir yerde muhafaza edilmeli fakat direk güneşten sakınılmalıdır. Kışınsa daha serin bir yerde muhafaza edilmeidir.bu dönemde 1 ay kadarda çok nadir sulanmalıdır.

Su ve besin ihtiyacı: Gelişme dönemi boyunca toprağı hafif nemli tutulmalı Asla soğuk su verilmemelidir. ilkbahardan ağustos ayına kadar beslenmeli bu iki hafta arayla hafif dozda olmalıdır.
Bakım: Sonbaharda çiçeklenme sonrası dalları budanabilir.ilkbaharda saksı değiştirilmelidir..
Üretim: İlkbaharda yada sonbaharda uç dallarından kesilerek nemli ve 25 derece sıcaklıktaki ortamda köklendirilebilir.
Hastalık ve zararlılar: Besin azlığı yaprak sararmasına yolaçar nadiren böceklenme olur,böceklerin gitmesi için arap sabununu köpürtüp yapraklarına bu köpüğü sürünRuj çiçeği iç mekan süs bitkilerinden olup, sarkıcı özellikte bir bitkidir. Özellikle evlerde duvar saksılarında yetiştirilerek sarkıcı özelliğininden yararlanılır. Sarkıcı özelliğinden dolayı evlerde çok dekoratif görünümler oluşturulması sağlanabilir. 

Aydınlık ve dolaylı yollardan güneş ışığı alan yerleri severler. Ruj çiçeği çok gölge yerlerden hoşlanmaz. Bu yüzden bulunduğu yerin filtrelenmiş güneş ışığı alıyor olması gerekir. Ayrıca bulunduğu ortamında sıcak olması gerekir. Soğuklardan çabuk etkilenen bir bitkidir. Direk güneş ışığından bitki korunmalıdır. Direk güneş ışığı hem çiçeğine hem de bitkinin yapraklarına zarar verecektir. 

Ruj Çiçeği Yaz aylarında bolca sulanmalıdır. Yapraklarına çok sıcak havalarda su püskürtülmesi gerekir. Bu sayede bitkinin nem ihtiyacı karşılanmış olacaktır. Sonbahar döneminden sonra yani bitkinin dinlenmeye girmesinden sonra verilen su miktarı azaltılmalı, sadece toprağının yüzeyinin nemli kalması sağlanmalıdır. Bitkiye asla çok soğuk su verilmemelidir. Klorsuz, dinlendirilmiş ve ılık su oda sıcaklığında su verilmesi gerekir. 

Geçirgen, nemli  ve humus bakımından zengin toprakları sever. Ağır toprakları pek sevmez. Toprağının nemli olması kök gelişimi açısından önemlidir. 

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Ruj Çiçeği, Saksıda

 
133,90 TL (KDV Dahil)
14,88 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT