Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır


Ürün Özellikleri


Bodur, yayılıcı formu olup, turuncu renkli meyveleri vardır. 

Arapsaçı familyasından olduğundan halk arasında arapsaçı olarak da bilinir.

Herdem yeşil bir bitkidir.

İlkbaharda çiçeklenir bu çiçekler yazın meyveye dönüşür.

Yarı aydınlık bir ortam ister.

Fazla güneş ve sıcak, meyvelerin rengini soldurur.

Sulamada toprak devamlı nemli tutulmalı, sıcaklık yazın 16oC olmalıdır.

Üretim kök ayırması ile olur.


Oval biçimli küçük yeşil yaprakları, yeşilimsi sarı renkli çiçekleri vardır. Bu çiçekler yaz sonuna doğru kırmızı renkli küçük meyvelere dönüşür. Bitkinin üzerinde meyveleri birkaç ay süreyle kalır ve çok güzel görünürler.


Nertera zengince karışımlı toprağı sever. Bahçe toprağına bir miktar kil, yaprak çürüntüsü, kaba dere kumu ve funda toprağı karıştırılarak bitki için uygun toprak hazırlanmış olur.Bitki nemli ortamları yeğler. Bolca su verilmeli, saksı toprağı sürekli nemli tutulmalı, arada bir yapraklarına su püskürtülmelidir. Kışın bitkiye verilen su azaltılır.


Nertera güneşli ya da çok aydınlık, çok havadar yerleri sever. İstenirse balkona çıkarılabilir. Serin ortamları seven nertera, kışın en düşük 10 santigrat dereceye kadar dayanabilir.


Çiçekli olduğu ve meyve taşıdığı dönemlerde bitkiye 15 günde bir Tropikal Bitki Besini verilmelidir. Öteki zamanlarda gübre verilmesi gerekmez. Nertera bitkisinin kökleri saksısını doldurmuşsa, ilkbahar mevsiminde saksı uygun toprak eklenerek bir numara büyüğü ile değiştirilir. Saksı değiştirilmek istenmezse, ilkbaharda bitki özenle yerinden sökülüp kökleri kırkılır ve aynı saksıya dikilir.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Nertera Granadensis, Saksıda

 
78,90 TL (KDV Dahil)
8,77 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT