Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır


Ürün Özellikleri


20 m'ye kadar boylanan yaprak döken kalın dallı ve geniş tepeli bir ağaçtır.

İlk bakışta çınara benzer.

Yaşlandıkça, kabuğu koyulaşır ve derin çatlaklı bir görünüm alır.

Elsi loplu yapraklar sürgünlere sarmal dizilmiştir.

Çiçekler küçüktür. Çiçek kurulu 1-2 cm çapında olup küre şeklinde çok sayıda çiçek kümesini bulundurur.

 

Halk arasında günlük sakızı,sığala yağı,buhur,günlük sakızı olarakta bilinen günlük ağacı ülkemizin Akdeniz ve Ege bölgelerinde ormanlarda yetişen bir ağaçtır.Ağacın meyveleri siyah ve beyaz renklerde olur,gövdesi çizilerek elde edilen reçinesine sığala yağı denilmektedir.Ağacın kabuklarından buhur dediğimiz kabuk elde edilir bu kabuk hoş kokulu olup mevlitlerde ve evlerde yakılarak tütsüsü yapılır.Sakızları ise ağacın uç kısımlarında damlalar halinde oluşur.Hoş kokulu bu sakızıda yine tütsü olarak eski çağlardan beri kullanılmaktadır.

Nefes darlığı,astım ve bronşite,göğsü yumuşatmaya balgam söktürmeye,adale ağrılarına,unutkanlığa,beyin ağrılarına karaciğer ve akciğer rahatsızlıklarına,zihin yorgunluğuna,idrar yolları iltihabına,mide ve bağırsak parazitlerine,ülser ve mide sancı ve kramplarına aynı zamanda kalp rahatsızlıklarına karşıda kullanılmaktadır.

Ağacın yaprakları kaynatılarak suyu içilir,kabukları buhur olarak yakılarak tütsüsü yapılır,sakızı yutularak ve öğütülüp bala karıştırılarak yenilir,yağı ise yani sığala yağı sade yada bala karıştırılarak yenilir,yağını sade olarak tüketirken 2-3 damla halinde tüketmek gerekir fazlası boğazı kurutur.

Meyve 2-6 cm çapında çok sayıda kapsülden oluşur ve içerisinde çok miktarda tohum bulunur. Gövdesinden çıkarılan  balzam  kozmetik ve eczacılıkta kullanılır. Gövdesinden çıkarılan bu balzam kapsül halinde bitkisel besin takviyesi olarak da kullanılmaktadır. 

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Liquidambar Styraciflua Sığla Ağacı, Saksıda

 
65,90 TL (KDV Dahil)
7,32 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT