Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Zenfidan Kan Greyfurt Fidanı, 80-100 cm, Saksıda


● Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetiştirilmeye başlanmıştır.

● 4-6 metreye kadar boylanabilen dik ve düz bir gövdeye sahiptir.

● Çok iyi yapılı dallarında, koyu yeşil renkli sert, parlak ve pürüzsüz yüzeyli iri yaprakları yer alır.

● Kışın yaprağını dökmeyen greyfurt fidanı, ilkbaharda beyaz renkli, hoş kokulu iri çiçeklerini salkımlar halinde açar.

● Sonbaharda olgunlaşan ve portakal dan iri olan meyveleri, alt ve üstten basık yuvarlak biçimlidir.

● Meyve eti kırmızı renkli, bol sulu ve lezzetlidir.

● Gönderilen fidanlarımız 3 yaşlarındadır.

● Gönderilen fidanların saksı üzerinde kalan boyu 80-100 cm 'dir.

● Saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.

● Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler.

● Budamaları yapılmış olarak gönderilmektedir.

● Etiketlidir.

● Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir.

● Fidanlığımız Virüs ve Nematod Ari Üretim Sertifikalıdır.

GREYFURT YETİŞTİRİCİLİĞİ

Greyfurt ağacı, 4 – 6 metreye kadar boy atabilir. Düz ve dik bir gövdeye sahiptir. Yaprakları sık, iri, sert, koyu yeşil renkli, parlak ve pürüzsüz ve derimsi yapıdadır. Yaprakları dört mevsim üzerindedir.

Toprak İsteği
Greyfurt ağacı bolca humus barındıran, derin, süzek, kumlu – tınlı, tınlı veya killi – tınlı topraklarda yetiştirilmektedir. Toprağın derinliklerine inen köklerin oksijen ihtiyacı fazladır. Bu nedenle, asla ağır bünyeli topraklarda yetiştirilmemelidir. Yetiştirilecek bölgede, taban suyunun 1,5 metrenin altında olması istenmektedir. Eğer taban suyu 1.5 metrenin üzerinde ise drenaj yapılması gerekmektedir. Topraktaki kireç miktarına oldukça duyarlı olan greyfurt ağacı için optimum pH derecesi 5.5 – 6 arasındadır.

İklim İsteği
Greyfurtun en önemli isteklerinden birisi, sıcak bir iklim ortamıdır. Greyfurt yetiştiriciliği yapılan bölgelerde, hava sıcaklığının -2, -3 derecenin altına düşmemesi istenmektedir. -9, -10 °C ‘ye düşen hava sıcaklıklarında ağaç donarak ölmektedir. Greyfurt ağacı için maksimum sıcaklık ise 45 °C ‘dir. Greyfurt ağacında gelişme, 12 – 13 °C’de başlar ve 37 – 38 °C sıcaklıklarda sona erer. Meyve oluşumu için optimum sıcaklık 21 °C’dir.
Sıcak ve soğuk rüzgarlar, greyfurt ağacını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle yetiştiricilik yapılan bölge rüzgar alıyorsa, rüzgarkıran sistemi kurulmasında fayda vardır. Düşük orandaki nispi nem, ağacın gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir.

Budama

Greyfurt ağaçlarında şekil ve ürün budamaları uygulanır. Ağaçlara genellikle kâse şekli verilmektedir. Ağaçlar, uç kurutan hastalığına karşı hassas olduğu için yazın budama yapılmamalıdır. Dikim sırasında terbiye budaması yapılmış greyfurt fidanlarına 2 – 3 yıl süreyle budama yapılmaz. İlk 2 – 3 yıl yalnızca alt sürgünler alınır.

Ağaçların ürün vermesiyle beraber şekil budamasına başlanır. Dikine doğru büyüyen obur dallar erkenden kesilmelidir. Dondan zarar gören dallar , yeni sürgünler çıktıktan sonra sürgünün hemen üstünden kesilmelidir. Budama işlemine son donlardan sonra başlanmalı ve ilkbahar sürgünleri oluşmadan bitirilmelidir.

SulamaGreyfurt ağaçlarında yıllık su ihtiyacı toprak, iklim ve gelişme durumuna değişmekle birlikte 800 – 1.200 mm.’dir. Sulama dönemi olan Nisan ayı ortası ile Ekim ayı ortasındaki 7 aylık süre içerisinde havanın çok sıcak ve kurak olduğu zamanlarda ağaçlara 600 – 700 mm arasında değişen miktarlarda sulama yapılması gerekmektedir. Eğer yapılan sulama yetersiz olursa ağaçlar su bulabilmek için köklerini yayarlar. Bu durum ağacın gelişiminin yavaşlamasına ve meyvelerin veriminin ve kalitesinin düşmesine neden olur.
Fazla sulama yapılırsa ağacın kökleri havasız kalır ve bu durum kök çürüklüğüne neden olabilir. Kök çürüklüğü de meyve veriminin ve kalitesinin düşmesine neden olan bir etmendir. Eğer ağaçların yaprakları akşam saatlerine doğru solgunluk gösteriyor ve gece saatlerinde tekrar canlanıyorsa ağacın sulama zamanı gelmiş demektir. Öğle saatlerinde güneşin etkisi ile oluşan geçici solgunluk sulamanın gerektiği anlamına gelmez.GübrelemeGreyfurt ağaçları topraktan büyük oranda bitki besin elementi çektiği için toprağın gübre ihtiyacı oldukça fazladır. Gübreleme yapılmadan önce toprak analizi yapılmalı ve elde edilen analiz sonucuna göre tüm faktörler göz önünde bulundurularak gübreleme programı hazırlanmalıdır. Hazırlanan bu program ışığında gübreleme yapılmalıdır. Sun’i gübrelerin yanı sıra. 2 – 3 yılda bir, iyi yanmış ahır gübresi verilerek, toprak organik madde açısından zenginleştirilmelidir.
Greyfurt bahçelerine yıllık olarak verilmesi gereken kompoze gübre miktarları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Kan Greyfurt Fidanı, 80-100 cm, Saksıda

 
105,90 TL (KDV Dahil)
11,77 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT