Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır


Ürün Özellikleri


Ev ortamında hiçbir sorun çıkarmaması ve yapraklarının çok dayanıklı olup yıllarca dökülmemesi ile mum çiçeği ideal bir ev süs bitkisidir.

Nemli ve sıcak ortamı sever.

Tropikal bir bitkidir. Salonlarda bakımı kolaydır.

Kışları don tehlikesi olmayan güney illerimizde bahçede duvar sarmaşığı gibi kullanılabilir.

Sıfır dereceye kadar dayanabilse de kışın 5 dereceden daha soğuk yerde bulundurmamalısınız. 

Yapraklarının etli ve kalın olması mum çiçeğinin başka bir güzelliğidir.

Genelde yaprakları için yetiştirilir.

Çiçekleri ise sanki balmumundan yapılmışçasına çok güzel, ilginç bir güzelliğe sahiptir.

Çok da güzel kokar.

Çiçek açtığı zaman kokusu bütün evi sarar.

 

Büyümesi: Bazen normal bir şekilde yaprak yaprak büyür. Bazen ip gibi yapraksız, incecik, bordo renginde bir veya birkaç uzantı çıkarır. Bir metre kadar uzayabilirler. Bu ipe benzer dallar zamanla yapraklarla kaplanır. Yapraklar önce çok küçük, kızılımsı kahverengi veya bal rengi olur.


Işık: Pencere yakınında bol aydınlıkta bulunmalı. Günde dört saat kadar filtrelenmiş güneş ışığı sağlıklı gelişmesi ve çiçek açması için çok faydalıdır (pencere tülü, dokusunun ve nakışlarının sıklığına göre güneşi filtreleme vazifesi görür). Ev içinde doğuya veya batıya bakan pencere önünde bulunmalı.


Toprak: Mum çiçeği suyu iyi süzdüren ve çabuk kuruyan toprak istiyor. Kaktüs ve etli yapraklı çöl bitkileri için özel hazırlanmış toprak tavsiye edilir.

Bulabilirseniz "succulent” bitkileri için olan özel topraktan kullanın. Bunu bulamazsanız, hindistancevizi lifi + ince kıyılmış çam kabuğu + perlit + pomza taşı karışımı uygundur. Bauhaus’ta vardır sanıyorum. Orkideler için olan çam kabukları büyük parçalıdır, ince kıyılmışından olması lazım.

Bunları bulamazsanız benden size kolay bir toprak hazırlama formülü: Kumlu veya gevşek bahçe toprağı + torf + kestane toprağı + perlit.. Önce, torfu tamamen kurutun (çünkü torf bir defa tamamen kuruyunca daha sonra sulasanız bile hiç su tutmaz olur, çabuk kurur). Sonra kuru torfu kumlu bahçe toprağı ve kestane toprağı ile karıştırın. Bu karışıma beşte bir oranında perlit ekleyin karıştırın. Sulayın ve bir iki gün bekleyin. Bu karışım nemini hafifçe kaybettiği zaman, yani hem oldukça nemli hem elinize yapışmıyor şekle geldiği zaman tekrar karıştırıp havalandırın. Mum çiçeğinizi bu toprağa dikin ama hemen sulamayın, toprak nemini beşte üç gibi oranda kaybettiği zaman bol ılık su ile sulayın. Saksının dibinden çıkan su alt tabakta toplanıyorsa geri emilmemesi için hemen boşaltmalısınız. toprak suya fazlaca doymamış olmalıdır.


Sulama: Toprak yarıdan biraz fazla kuruyacak, sonra yüzeyini eşeleyeceksiniz havalandıracaksınız, hacim küçülmesi olup kenarlarda boşluklar oluşmuşsa eşeleyerek oraları kapatacaksınız sonra bolca sulayacaksınız. Su biraz ılık olmalı. Saksının dip deliklerinden çıkan suyu toprak geri emmemeli suya doymamalı.

Çiçek açıyorsa o süreçte toprak nemini yarıya yakın kaybettiği zaman sulayın.


Çiçeksiz olduğu zamanlarda arada bir toprak yüzde yüz nem kaybedene kadar sulamayın böylece mum çiçeğinin çok hassas olduğu gözle fark edilemeyen solucan türünden canlılar o toprakta barınamaz yok olurlar.

Böyle aşırı susuz bırakmalardan sonra sulayınca özel karışım toprak suyu emmede çok başarısız olur, onun için  şöyle yapılmalı: Akşamleyin bolca sulayın, yukarda anlattığım gibi dipten çıkan suyu toprak geri emmesin dikkat edin, sonra sabahleyin tekrar aynı şekilde sulayın.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Hoya Carnosa Mum Çiçeği, Saksıda

 
110,90 TL (KDV Dahil)
12,32 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT