Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Zenfidan 2 Yaş Melisa Limon otu Aloysia triphylla


100 cm. kadar boylanabilen, dayanıklı çok yıllık otsu bitkidir.

Gövdesi dört köşe kesitli, tüylü ve dallara ayrılan yapıdadır. 

Oval biçimli, kenarları dişli ve tüylü yaprakları limon kokuludur.

Yaz mevsiminden sonbahara kadar açan, çok açık sarı ya da beyazımsı küçük çiçekleri vardır.

Körpe yaprakları hoş limon kokusunu vermesi için salatalara, bazı yiyecek ve içeceklere katılır.

Yaprakları melisa çayı olarak tüketilmektedir.

Kış aylarında yaprak döker ve ilkbahar aylarında tekrar yeşerir.


Melisa Limon otu Aloysia Triphylla 

Aloysia triphylla 

Türkçe adı: Limonotu, limonlu melisa, yalancı melisa, ağaç melisa 

İngilizce adı: Lemon verbena 

Familyası:Verbenaceae (Mineçiçeğigiller) 

20-30 cm boyundadır.


Verbena familyasındandır. Akdeniz havzasının bitkisi olup Güney Avrupa'da yaygın biçimde tarımı yapılmaktadır. Ülkemizde de Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişir. Kış aylarında -3 dereceye kadar sorun yaşamaz. Biraz daha fazlasında yapraklar ve dallar kurur. En fazla -10°C soğuğa toprak üstü her parçası donup ölerek dayanabilir. İlkbaharda havalar ısındığında köklerden yeni filizler çıkarır. Yurdumuzda tüm deniz etkisindeki kıyı kesimlerimizde melisa açıkta yetiştirilmeye uygundur. Marmara bölgesinin ve Batı Karadeniz bölgesinin kuzey rüzgarlarını kuvvetli alan yerleri ve yüksek kesimleri risklidir. Ancak ilkbaharda kökünden yeniden filizlenebilir. Karasal iklim bölgelerinde dış mekan için uygun değildir. İç mekanda yetiştirilebilir. 


Nötr (pH 6.6 – 7.5 arası) topraklarda daha sağlıklı gelişir. Hafif asitli ya da hafif alkalinli topraklarda da sorun çıkmaz. Toprağı süzek, verimli ve humuslu topraklarda gelişim çok hızlıdır. 

Kış sonunda tüm cılız, güçsüz dallarını dipten budanmalıdır. En güçlü dallarını kısaltılır. İlk çiçeklerini açtıktan sonra solan çiçekleri, güçsüz dalları yaz boyunca budanmalıdır.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan 2 Yaş Melisa Limon otu Aloysia triphylla

 
81,90 TL (KDV Dahil)
9,10 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT