Ürün Kodu: 2495871

Zenfidan Lila Ağaç Hatmi Fidanı, Saksıda

En geç 20 Temmuz Pazartesi günü kargoda. Bayram ve resmi tatillerde kargo firmaları hizmet vermediğinden siparişiniz tatil sonrasında sevk edilecektir.
43,90 TL  (KDV Dahil)
4,88 TL x 9 Ay

Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır


Yazları sıcak olan iklimlerde yetişebilen, oldukça dayanıklı bir bitkidir.

En gelişmişi 3 - 4 metreye kadar uzayabilir.

beyaz, pembe, kırmızı, mor renkte çiçekleri vardır.

ılıman iklimleri sever.

kışın yapraklarını döker ve donlara karşı dayanıklı değildir.

Genellikle normal sulama yeterli olmasına karşılık, özellikle çiçek açtığı yaz mevsiminde sulamasına dikkat edilmelidir.


Hibiscus syriacus Ağaç Hatmi


AĞAÇ HATMİ BAKIMI 


Ağaçhatmi az kireçli, killi, iyi drenajlı, besin bakımından zengin topraklarda iyi bir şekilde gelişip performans verir. Bitkinin toprağına kuru yaprak parçaları karıştırmak iyi gelmekle birlikte gül için kullanılan katı ve sıvı gübreler oldukça iyi sonuç verir.


AĞAÇ HATMİ BİTKİSİNE HANGİ GÜBRELER VERİLEBİLİR?


Ağaçhatmi çiçeğine gül için kullanılabilen katı ve sıvı gübreler verilebilir. Ayrıca çapalanan toprağına kuru yapraklar atılabilir. Çok fazla gübrelemeye ihtiyaç yoktur.


AĞAÇ HATMİ BİTKİSİ HANGİ TOPRAKTA YETİŞİR?


Ağaçhatmi az kireçli, killi, iyi drenajlı, besin bakımından zengin topraklarda iyi bir şekilde gelişip performans verir. Bitkinin toprağına kuru yaprak parçaları karıştırmak iyi gelmekle birlikte gül için kullanılan katı ve sıvı gübreler oldukça iyi sonuç verir.


AĞAÇ HATMİ BİTKİSİNİ SULARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?


Ağaçhatmi bitkisini çiçeklenmeye başladığı yaz ayları haricinde toprağı sürekli nemli kalacak şekilde normal olarak sulamak gereklidir. Ancak yaz aylarında bolca su vermeliyiz. Suyun bitkilere üstten veya dipten vermenin herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak sularken dikkat etmemiz gereken birkaç nokta vardır. Bunlar;


Kışın musluktan su vermeyin. Su oda sıcaklığında olmalıdır.

Musluk suyunu dinlendirmeden verebilirsiniz. Ağaçhatmi biraz kirece dayanabilir.

Suyu yağmur gibi yukarıdan taziksiz olarak sisleme şeklinde verebilirsiniz.da saksı tabağından yapmayın.


AĞAÇ HATMİ ÇİÇEĞİ ÜRETİMİ NASIL YAPILIR?


Ağaçhatmi bitkisi üretimi tohumdan ve çelik alma yöntemiyle zahmetsizce üretilebilir. Ancak bitkinin gelişimi oldukça yavaş olduğundan tohumla üretim biraz sabır isteyen bir iştir. Dolayısıyla çelikle üretim mantıklı olacaktır.


Çelik alma yönteminde özellikle ilkbahar ayında yeni filizleri tercih etmek üzere, 8-10 santim arasında bulunan bir dal çapraz kesilir ve direkt torf-kum karışımına dikilir. Daha hızlı kök gelişimi için amatörce bir pet şişe ortadan kesilip içerisine ekilir. Dikim yapılan pet şişenin sulandıktan sonra ağzı naylon ile kaplanır ve bitkinin sürekli nemli bir ortamda kalması sağlanır. Ancak günde birkaç saat havalandırmak gerekir. En azından 2-3 yeni yaprak çıktığında bitki tutmuş kabul edilir ve bir saksıya alınır.


AĞAÇ HATMİ NASIL SAKSIDA YETİŞİR?


Ağaçhatmi bitkisi özellikle bir saksı türü seçmez. Herhangi bir saksıda yetişebilir. Ancak kök gelişimi nedeniyle geniş ve derin saksılar tercih edilmelidir. Saksı değiştirirken mevsimlerden ilkbahar olmasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde çiçeğiniz bu değişimden hoşlanmayabilir. Ağaçhatmi saksısı değiştirilirken, köklerin kendi toprağını çok fazla silkelemeden bu işlemi gerçekleştirmek yerinde olacaktır. Yani kökler çok fazla açığa çıkarılmamalıdır.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Lila Ağaç Hatmi Fidanı, Saksıda
 
43,90 TL (KDV Dahil)
4,88 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT