Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

 • Anavatanı Portekiz olan limon kokulu yasemin türüdür.
 • Haziran-Eylül arası çiçek açar.
 • Yıl boyunca çok aydınlık, havadar ve serin yer ister.
 • Yapraklar birleşik 3 parlak yeşil broşürden oluşur.
 • Çiçekleri beyaz, salkımlar şeklinde, yoğun ve kokuludur.
 • Yaz kış yeşil, etli parlak yaprakları ile oldukça güçlü, hızlı gelişen bir yasemindir. 
Ülkemizin kıyı bölgelerine uyum sağlamış tropik bir yasemindir. Haziran ayında başlayan çiçeklenme aralıksız sonbahar ortasına dek devam eder. Yaz kış yeşil, etli parlak yaprakları ile oldukça güçlü, hızlı gelişen bir yasemindir. Beyaz ve 5 pedallı çiçeklerinin tam ortasından çıkan su yeşili anter bitkinin diğer yasemin türlerine göre tanımlanmasını kolaylaştırır. Susuzluk, bakımsızlık ve ihmale tam dayanıklı olan varyete, böcek yapmaz ve hastalıklara karşı tam dirençlidir. -10 dereceye kadar kısa süreli donlara ve kışı ortalama -4 derecede geçiren tüm illerimizde yetiştirme uygundur.
Çit sardırmada ve bahçede paravan yaratıp perdeleme yapmada kullanıma uygun, temiz görünümlü ve çiçekli ender sarmaşık türlerinden biridir.

Dikim Yeri: Güneşli ve yarı gölge
Toprak:  Verimli, geçirgen, humuslu topraklarda iyi gelişme gösterir.
Büyüme Hızı: Çok hızlı
Çiçeklenme Dönemi: Bahardan itibaren Kasım ayı ortasına dek aralıksız çiçeklenir.
Bitkinin Maks. Eni: 8 m
Bitkinin Maks. Boyu: 5 m
Dona Dayanıklılık: Donlara yarı dayanıklı
İklim Kuşağı: 8-11
Ömrü: Çok yıllık
Dikim: Bol güneş görebileceği yerlerde çiçeklenme yoğun olur. Bahçe toprağında rahatlıkla sıkıntısız gelişir. Çok arsız bitki hem üst aksamından hem de mümkün ise kök kısmından sınırlandırılmalıdır. Çok hızlı yayılma eğilimi gösterir. Kuraklığa, soğuğa ve mevsim koşullarına dayanıklıdır.
Bakım: Bir kez kök attıktan sonra yaz kış bakım ve sulama istemeden gelişmeye devam eder. Budama şubat ortasında yapılır ise bitkiye şekil vererek yapılmalıdır. Şubat ortası budaması gören bitkide çiçeklenme çok yoğun olur.
Önerilen: Çitler, giriş kapıları, pergola ve limonluklarda sardırılarak kullanılır.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


 • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
 • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
 • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
 • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
 • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
 • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
  garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Jasminum azoricum Lemon Limon Kokulu Yasemin, 40-60 cm, Saksıda

 
84,90 TL (KDV Dahil)
9,43 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT