Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Zenfidan Fortunella obovata Fukushu İri Yuvarlak Kamkat, 40-60 cm, Tüplü
Diğer kamkat türlerine göre daha büyük meyveye sahip olup meyveleri yuvarlaktır.
Küçük mandaa görünümüne sahiptir ve meyve tadı mandaaya benzemektedir.
Yıl boyunca dönem dönem çiçeklenir ve meyve verimi sağlayabilir.
Sıcaklığın 0 derecenin altına düşmediği ve sert rüzgarların olmadığı yerlerde yetiştirilir.
İç mekanda saksı içerisinde yetiştiriciliğe de uygundur.

Gönderilen fidanlarımız 2 yaşlarındadır.
Gönderilen fidanlarımızın saksı üzerinde kalan boyu 40-60 cm 'dir.
Kumquat Kamkat Fidanımızın hepsi saksı içinde kökleri tutmuş bir şekilde gönderilmektedir.
Saksılı fidanlar 12 ay boyunca dikilebilirler.
Budamalar yapılmış olarak gönderilmektedir.
Etiketlidir.
Dikey taşımacılığa uygun özel kutusunda gönderilir.
Gönderilen narenciye fidanlarının tamamı sertifikalıdır.
Fidanlığımız Virüs ve Nematod Ari Üretim Sertifikalıdır.

Narenciye Fidanı KAMKAT Citrus fortunella Tüplü Fidanı 30-60cm
-Kamkat, Turunçgiller içinde küçük mücevher olarak adlandırılır. Anavatanının Çin olduğuna inanılır.
-Kamkat çincede altın portakal manasına gelir "gold orange".
- Dünyada kabuğu ile beraber yenilen tek narenciye çeşididir.
- Evlerde, salonlarda, balkonlarda yetiştirilebilen bir meyve ağacıdır. Minyatür portakal olarak da bien kamkat, hem vitamin kaynağı hem de süs bitkisi olarak 5 yıldızlı otellerin iç mekan düzenlemesinde peyzaj malzemesi olarak da kullanılmaktadır.
- Batı dünyası ile tanışması 19.yüzyıl ortalarında olmuştur.
- Dünya'da, Çin, Japonya, Amerika, Porto Riko, Guatemala, Kolombiya, Brezilya ve Güney Hindistan da yetişir.
- R'ye 50-60 yıl önce Batum'dan gelmiş olan Kamkat uzun zaman nasıl değerlendirileceği bilinememiştir.
- Ülkem Japonya dan gelen meyveleri, İstanbul -Bursa gibi büyük şehirlerimizin marketlerinde yüksek fiyatla satışa sunulmuş değeri ve özellikleri bimediğinden talep görmemiştir.
- Ruslar tarafından bu meyveye 'Doktor' denilmesi üzerine üretime başlanmıştır. KAMKAT YETİŞTİRİCİLİĞİ ve FAYDALARI
Doğu Asya ve Çin'de doğal olarak yayılış gösteren çalı biçimindekikamkat; portakal fidanı , mandaa fidanı , bergamot fidanı , limon fidanı gibi turunçgiller ailesinin bir meyvesidir. Biçimi tıpkı limon , rengiyse tıpkı portakala benzer. Ama limon ve portakalın kabuğunu soyarak yersiniz; kamkatın kabuğunu soymanıza gerek yoktur. Kokusu bergamotu andırır ve eizde tuttuğunuz kamkatın kokusu uzun süre gitmez.
Narenciye Fidanı KAMKAT Citrus fortunella Kullanımı:
Kamkat meyvesi, çiğ olarak tüketilebidiği gibi, reçel, marmelat, meyve suyu, şekerleme, kek, pasta yapımında da kullanılıyor. Çin lokantalarında yemeğin sonunda yenen bir tatlı çeşididir. Kamkatmeyvesi C vitamini yönünden çok zengin bir bitki. 100 gramında 151 miligram C vitamini var. Kas ve doku oluşumu için gerekli olan bu vitamin diğer mineral ve vitaminlerin daha iyi kullanılmasına da yardım ediyor. C vitaminine günlük gereksinimiz ise 30 miligram. Yani günlük 20 gram kamkat, günlük C vitamini ihtiyacımızı karşılıyor. Yine 100 gramı yendiğinde 274 kilokalori enerji ve 3,8 gram protein veriyor. Ülkelere, kaynaklarına ve kişisel koşullara göre değişmekle beraber ortalama günlük protein gereksinimi, erişkinler için kilogram başına 0,75–1,5 gram arasında değişiyor. Bu miktar protein günlük gereksinim duyduğumuz enerjinin %9 - %18'ini veriyor. Genel olarak günlük toplam enerjinin %10 - %15'nin de proteinden gelmesi öneriliyor. Bu durumda, 50 kilogram gelen bir kişinin günlük protein gereksinimi yaklaşık 50 gramdır. Kamkatın bileşimindeki protein miktarıysa, günlük protein gereksiniminin karşılanmasında önemli bir yer tutuyor.
Kamkat fidanı , "turunçgiller ailesinin küçük mücevheriolarak adlandırılıyor. Bizim kamkat adını verdiğimiz bu meyve, bilim dünyasında "fortunell olarak adlandırılıyor. Dünya halkları arasında da "kumquatya dakomquotadlarıyla anılan meyveye "altın portakaldiyenler de var.
Narenciye Fidanı KAMKAT Citrus fortunella Yetiştirilmesi:
19. yüzyılda Avrupa ve Kuzey Amerika'ya girenkamkat fidanı, seralarda ve saksıda yetiştiriliyor. Hatta günümüzde süs bitkisi olarak balkonlarda, bahçelerde çevre düzenlemesinde de kullanılıyor. Dünyada Çin, Japonya, Amerika'da yaygın olark; daha küçük ölçekte Porto Riko, Guatemala, Kolombiya, Brezily Güney Hindistan'da da yalnızca deniz seviyesinden yüksek yerlerde yetiştiriliyor. Avustralya ve Güney Afrika'daysa sınırlı olarak kültüre alınıyor.
Ülkemizde ise üretim ve yetiştiricilik henüz tam anlamıyla saksının dışına çıkamamış durumdadır. Yakın gelecekte kamkat yetiştiriciliğinin hobi amaçlı olmaktan daha çok meyve üretimi amaçlı kapama kamkat bahçelerinin kurulması şeke dönüşeceği, bahçe kurmak amacıyla tarafımıza gelen yetiştirici taleplerinden anlaşılmaktadır.
Bitki Üzerinde Bir Yıl Meyve...
Kamkat fidanı, üç yaprak anaç üzerine göz aşısı yapılarak üretilir. Erkek ve dişi organları aynı çiçek üzerinde olduğundan tek birkamkat bitkisiher yerde çiçeğe ve meyveye yatabilmektedir.
Meyveleri iri zeytin büyüklüğünde olup Nisan-Mayıs aylarında yeme olgunluğuna erişmektedir. Meyve koparılmazsa bir yıl bitki üzerinde kalabilmekte, aynı lezzetle yenebilmektedir.
Kamkatın meyveleri Haziran ayı ortalarına kadar olan dönemde toplanıp yenirse bitki yeniden Temmuz ayında çiçeğe yatabilmektedir. Aksi halde bitki zayıf kalır ve çiçek açmaz. Bitki gübre olarak azot, fosfor ve potasyuma ihtiyaç duyar.
Narenciye Fidanı KAMKAT Citrus fortunella Faydaları:
C vitamini bakımından zengin olanKamkat fidanı, kabuğu ile beraber yenildiğinde gribal enfeksiyonları önlemede önemli rol oynamaktadır. A, B1, B2, B3 ve Kalsiyum da ihtiva edenKamkat fidanı , Sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.
Kamkat Nasıl ve Nerede Kullanılır?
Reçel ve marmelatı yapılır. Çok değişik bir aroması vardır. Meyve suyu ve sos olarak kullanılır. Kamkatgenelde taze meyve olarak kabuğu ile birlikte yenilir. Dünya restaurantlarında tatlı ve salatalarda en gözde yeri alır.
Not: Sonbahar başlangıcı ile beraber bitki yapraklarında renk değişmesi yaşanmaktadır. Dönemsel bir durum olup ilkbahar yaz aylarında bitki normal seyrine dönecektir.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan Fortunella obovata Fukushu İri Yuvarlak Kamkat, 40-60 cm, Tüplü

 
133,90 TL (KDV Dahil)
14,88 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT