Ürün Kodu: 587900

Vilmorin -379 Pembe Statis Çiçek Tohumu Seri-2

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Ürünümüz stoğa girdiğinde haberdar olmak için önce üye girişi yapmanız gerekmektedir

Ürün Özellikleri

Vilmorin -379 Pembe Statis Çiçek Tohumu Seri-2

Sepetler için uzun süre kalıcı, renklerini kaybetmeyen kuru çiçek aranjmanları yapmaya olanak veren deniz lavantası – limonyumlar (limonium statice), taze kesilmiş çiçek olarak ve yıllık bordürler için ideal bitkilerdir. Alışılmadık dalgalı başaklar üzerinde kâğıtsı, göz alıcı çiçekler yetiştirmeye imkân veren deniz lavantası tek yıllık bitkidir. Limonyum ismi ile de anılan bu bitkiler, bahar başında tohumdan ekilmelerini takiben hızla gelişim gösterirler. Kıyı Ege ve Akdeniz havzasında doğal varyeteleri bulunur ve geçirgen bol güneş alan toprakta sağlıklı çiçeklenirler.

Eğer limonyumları saksıda yetiştirmek istiyorsanız, topraklı yayvan ve genişçe saksıları tercih edin. Mümkünse saksı deliklerini genişletin ve içlerini sağlıklı gelişecekleri gevşek ve geçirgen bahçe toprağı ile doldurun. Saksı ve bahçe üretimine uygun olan çiçekli bitki, sadece sezon boyu açtığı zarif sürgünleri ile değil, takip eden bahara dek, vazolarınızı süsleyecek kurutulmuş çiçekleri ile de kış aylarına sıcak ve rengârenk yaz coşkusunu taşıyacaktır.

Tohum ekimi
Erken bahar, şubat-mayıs arası ekimi yapılabilir. Aynı şekilde sonbahar ekimlerinde toprak nemini korumak daha kolay olduğundan bitkinin ilk tutunma aşaması daha rahat atlatılabilir.

Nasıl çimlendirilir?
Kaliteli, nemli torf doldurduğunuz üretim saksılarının toprak yüzeyine tohumları ekip, üzerlerini ince bir tabaka elenmiş çimlendirme torfu ya da vermikülit ile örtün. Çimlenme 18-24 derecede 7-14 gün içinde gerçekleşir. Bu sürede toprağın kurumasını engellemek için üretim saksısının altına bir tabak yerleştirip, sulamayı buradan yapınız. Genç filizler elle alınabilir boya geldiklerinde geniş bir saksıya her filiz arası 5 cm kalacak şekilde şaşırttınız. Don tehlikesi geçtikten sonra yavaş yavaş, gündüz dışarıda gece tekrar kapalı iç mekâna alarak bitkiyi dış hava koşullarına hazırlayınız. Bu şekilde hazırlanan fideleri, derinlemesine havalandırılmış ve çapalanmış, gevşek, süzek toprağa bol güneş alacakları bir alana taşıyarak, her fide arası 25 cm mesafeli kalıcı yerlerine dikiniz.

Kurutulmuş çiçek için elinizle yoklayarak, çiçeklerin en güzel renkte olduğu ve kuruduğu dönemde hasat edin. Bu şekilde topladığınız demetleri bağlayarak baş aşağı bir şekilde asıp, tam olarak kurumalarına izin verin.

Bakımı ve diğer bilgiler
Geçirgen havalandırılmış bahçe toprağında sağlıklı gelişim gösterir. Güneşli, açık alanda güzel çiçeklenir. Drenajı yüksek toprak ister. Aşırı nemden hoşlanmaz.

Nerede yetiştirilir?
Saksı yetiştiriciliğine uygundur. Bordürler, çiçek tarhlarına ekimi yapılır. Kurutulmuş çiçek ve kesme çiçek olarak kullanılır.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Vilmorin -379 Pembe Statis Çiçek Tohumu Seri-2

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT