Ürün Kodu: 224818

Master Lawn 5'Li Karışım Çim Tohumu 10 Kg / Siyah Torba

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Ürünümüz stoğa girdiğinde haberdar olmak için önce üye girişi yapmanız gerekmektedir

Ürün Özellikleri

Master Lawn 5'Li Karışım Çim Tohumu 10 Kg / Siyah Torba

Ürün Özellikleri

Lawn & Art Shade 5 Mix Çim tohumlarımız ithal olup özellikle gölgede kalan alanlarda kullanılabilecek 5 farklı çim bitkisi türünden oluşan özel bir karışıma sahiptir. Soğuğa dayanım performansı çok yüksek olduğundan, kış aylarının sert ve uzun geçtiği bölgelerimizde mükemmel sonuç verir. Soğuk ve gölge koşullarda çim alan tesis etmek için en çok tercih edilen çim karışımıdır.

Yoğun şekilde ezilmelere maruz kalan alanlarda dahi mükemmel dayanım göstermesi ve hastalıklara dayanıklılığı bu çeşidin başarısını arttırır.

Lawn & Art Shade 5 Mix Çim tohumu toplu konut alanları, villa bahçeleri, site bahçeleri gibi peyzaj tasarımlarında özellikle soğuk koşullarda geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Lawn & Art Shade 5 Mix Çim tohumu ürünü aşağıda yüzde olarak oranları belirtilen çim türlerinin tohumları kullanılarak hazırlanmıştır. Çim tohumlarındaki karışımın çeşitliliği, çimin değişik ve olumsuz koşullara dayanıklılığını arttıran bir husustur.


Lawn & Art Shade 5 Mix Çim tohumu kullanarak nasıl çim alan tesis edebilirim?

1) Öncelikle, sıkışmış ve havasız kalmış olan topraklar bel küreği kullanılarak 10-15 cm. derinliğinde işlenir. Bu işlem, çim tohumunuzun ekimden sonra ihtiyacı olan havalanma koşullarını sağlayacaktır. Ayrıca havalanmış ve işlenmiş toprakların su geçirgenliği artacağından, bitkilerinizin kökleri zarar görmeden gelişecektir. Toprak işlemesi toprağın ıslak olmadığı ve işleme aletlerine yapışmayacağı tav durumundayken yapılmalıdır.

2) Çim tohumu ekilerek yeşil alan tesis edilecek sahada bulunan her tür ot ve yabancı madde ekim öncesi temizlenmelidir. Yabancı otların kökleri hem tohumun çimlenmesine zarar verecek, hemde çimlenen tohumların yeterli su ve besin maddesi almalarına engel olacaktır.

3) Ekim yapılacak alandaki çukur ve tümsekler düzeltilerek çim tesis edilecek alanın kaba tesviyesi yapılır. Kaba tesviye sırasında kazı-dolgu çalışması yapılarak yüksek yerler traşlanır, çukur yerler ise doldurulur. Alandaki her türlü inşaat malzemesi vb. artık temizlenir. Bütün bu işlemlerle arazinin yüzeyinin dümdüz olması sağlanır. Tesviye düzgün yapılmazsa, sulamalarda su biriken alanlardaki tohumlarda çıkış olmaz veya kökleri havasız kalarak ölür. Yüksek kalan yerlerde ise sulama yeterince yapılamaz. Tesviyenin düzgünlüğü çiminizin uzun ömürlü olmasının en önemli etkenlerindendir. Alanın toprak derinliği yetersizse besin içeriği yüksek toprakla dolgu yapılır. Toprak mevcut fakat organik madde içeriği yetersizse bu kez toprağa iyi yanmış organik gübre (çiftlik gübresi) karıştırılarak takviye edilir.

4) Kaba tesviyeden sonra ince tesviye denilen detay düzeltme işlemine geçilir. Bunun için ince dişli tırmıklar kullanılır. Gözden kaçan yabancı otlar ve iri toprak kesekleri veya taşlar temizlenir.

5) İnce tesviye sonrasında 50-100 kg. ağırlığa sahip, taş-beton veya demir silindirler kullanılarak ekim öncesi sahanın düzleştirilmesi sağlanır. Silindirleme ile tohum yatağı da hazırlanmış olur.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

Master Lawn 5'Li Karışım Çim Tohumu 10 Kg / Siyah Torba

Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT