Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Kuzukulağı Dikim Kiti, Papatya Saksı
Yapmanız Gerekenler:
Kit içinde verilen toprağı saksınıza doldurun.
Tohumları aralıklarla toprağın üzerine serpiştirin.
Tohumların üzerini en fazla 0.5 cm toprak ile örtün ve eizle hafifçe bastırın.
Tohumlarınızı püskürtme aleti yardımı ile sulayın
Toprağınızı sürekli nemli tutun ve soğuk su kullanmayın.
Bitkiniz 14-24ºC de ve 7 ile 15 gün arasında çimlenecektir.
Saksı içindeki sihirli toprak bitkinizin besin ihtiyacını karşılayacaktır.
Eğer birden fazla fide elde ederseniz çıkan fideleri başka saksıya alın.
Bitkiniz hızlı büyüme gösteriyorsa daha büyük bir saksı ile değiştirin.
Saksı buz beyazı, mor, mavi, pembe, açık yeşil renklerden herhangi bir adet olarak gönderilmektedir.
Diğer adları ekşilik, ekşimik, turşuotu ve ebemekşisi olankuzukulağının Latince adı "Rumex Acetosella”dır. Karabuğdaygiller familyasına ait bir bitkidir. Otsu bitkilerden biri olan kuzukulağı 60 cm’ye kadar ulaşabilen boyuyla oldukça irileşen bitkiler grubundandır.
Bitkinin gövdesi çizgili ve kabuklu ayrıca sulu, kırmızı renktedir. Bitkinin büyükkuzukulağıve küçük kuzukulağı olarak türleri bulunur.
Yaz mevsiminde çiçekleri patlayan bu bitki pembe ya da pembeye çalan çiçekler açar. Çiçeklerin iç kısmında kahverengi tohumlar çıkar. Bitkinin yaprakları iri ve tüysüzdür. Kuzukulağı bitkisi, olduğu yere tohumların dökerek çoğalmakla birlikte istenirse köklerinin bölünüp dikilmesiyle de çoğaltılabilir.
Kuzukulağı bitkisinin ekileceği alanın mutlaka yabani otlardan arındırılması gerekir. Bu işlemden sonra toprağın çapalanması da ayrı bir noktadır. Kuzukulağı tohumlarını ekmeden önce bir süre suyun içinde bekletirseniz çimlenme olayını hızlandırmış olursunuz. Bunun için vakit yoksa tohumlar toprağa ekilmeden önce sprey yardımıyla sulanmalı, ıslatılarak toprağa ekilmelidir. Kuzukulağı tohumlarının toprağa ekileceği derinlik ortalama 1 cm olmalıdır.
Bununla birlikte ekilecek olan tohumların sıralarının arasında en az 20 cm bulunmalıdır. Çünkü kuzukulağı boylanmaya yatkın bir bitkidir.
Kuzukulağı bitkisinin ekim zamanı kış ayları dışında hemen her zaman yapılabilir. İlkbahar, yaz ya da sonbahar aylarında istenilen zamanda yapılması mümkündür.
Bu bitki kalkerlitoprakları sevmez. Bu nedenle ülkemizde kalkerli özellik gösteren topraklar dışında nemin ve gölgenin olduğu, kumlu her toprakta yetişir. Dünyada ise Fransa başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde hem tarlalarda hem de seralarda yetiştirilir.
Kuzukulağı bitkisi nemi çok sevdiğinden toprağa ekerek yetiştirmek istediğinizde sık sık toprağı nemlendirmeniz ancak aşırı şekilde sulamamanız gerekir. Aşırı şekilde sulamaki tohumların kısa sürede çürümesine neden olur.
Çok fazla bakıma ihtiyacı olmayan bu bitki yabani olarak bile çok kolay yetişmektedir.
Ülkemizde birçok yerde yetişmesine rağmen en yaygın olarak Tokat ve çevresinde görülür. Bu bitki, ekşi tadıyla salatalarda kullanılabilir.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir

Son Gezilenler


Kuzukulağı Dikim Kiti, Papatya Saksı

 
100,90 TL (KDV Dahil)
11,21 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT