Toplam 14 üründen, 1-14 arası gösteriliyor.

Kablo Kanal Çeşitleri

Elektrik aksesuarları içinde elektrikle çalışan cihazların bir parçası olan kablolar birçok amaca hizmet eder. Elektriği taşımak ile görevli olan kabloların yanı sıra kablo saklama kutusu gibi ürünleri Tekzen'de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kablo Kanalı Nasıl Döşenir?

Kablo gizleyici ürünler sayesinde ev ya da ofis ortamında kablo dağınıklığına son vermek için çeşitli aparatlardan faydalanabilirsiniz. Kablo kapatıcı ürünler içinde ihtiyacınız olan ürünü satın almadan önce mutlaka kullanılacak olan alanın ebatlarını bilmeniz ve bu doğrultuda bir seçim yapmanız gerekir.

Dağınık kabloların göze hoş gelmeyen görüntüsünü ortadan kaldırmak kullanacağınız ürünleri dilerseniz dekoratif olarak renkli de seçebilirsiniz. Kabloların uygulanacağı alanlarda köşe kısımlar için kablo kanalı köşe bağlantılarına ve kablo gizleme bandı ürünlerine ihtiyacınız olacaktır.

Kablo Kanalı Nasıl Kesilir?

Kablo kanalı ölçüleri belirlendikten sonra döşeme esnasında kesilecek olan kısımların düzgün bir biçimde kesilmesi önem taşır. Bağlantı noktasına dik olarak inen kablo kanallarını birleştirirken; 90 derecelik açı ile keserek birbirlerine sıfır olacak şekilde monte edilmesi ve ardından kanal kapaklarının kapatılması gereklidir.

Kablo kanallarını zemin üzerine düzgün bir biçimde sabitlemeniz için kablo gizleme bandı gibi ek ürünlere ihtiyacınız olacaktır. Yardımcı bir alet ile düzgün ve pürüzsüz bir kesim oluşturmanız kablo kanalınızı uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Kablo Kanalı Nasıl Yapıştırılır?

Elektrik aksesuarları içinde kablolarınızı saklayabilmek için kullanacağınız çeşitli ürünler yer almaktadır. Kablo kanalını sık sık açmayacaksanız duvara sıcak silikon ile yapıştırmanız önerilebilir. Bunun dışında dübel yardımı ile vidalama seçeceğini de uygulayabilirsiniz.

Kablo kanalını gerçekleştirirken uygulamayı yapacağınız alanda tesisat ile kesiştiği noktalara dikkat etmek ve uygun bir yapıştırma modelini seçmeniz son derece önemlidir. Ayrıca kablo kanalı çeşitleri arasında yer alan renkli ürünler kullanacağınız alan ile uyumlu ve hoş görüntüler ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Kablo Çeşitleri ve Özellikleri

Kabloların bir yerde sabit kalmasını ve ortamda oluşturacağı karmaşayı azaltmak için kablo saklama ürünleri içinden dilediğiniz ürünü Tekzen'de bulabilirsiniz. Sektörde kalitesini ispatlamış olan markalar içinde yer alan Emka, Mutlusan, Sanem ve Sonorus gibi markaların ürünlerini Tekzen üzerinden hemen inceleyebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT