Toplam 12 üründen, 1-12 arası gösteriliyor.

Priz Çevirici Modelleri

Dünyanın farklı ülkelerinde kullanılan prizleri, Türk prizlerine adapte etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz priz çeviriciler Tekzen'de! Elektirikli eşyalarınızı farklı ülkelerde rahatlıkla kullanabilmeniz için Amerikan priz dönüştürücü ve ingiliz priz dönüştürücü gibi ürünleri kullanabilirsiniz.

Priz Dönüştürücü Ne İşe Yarar?

Ülkemizde kullanılan elektrikli aletleri çalıştırdığımız akım 220 Volt iken Amerika'da kullanılan prizlerin elektrik akımı ise 110 Volt'tur. Bu farklılığı ortadan kaldıran Amerikan priz dönüştürücü, özellikle yoğun seyahat eden kişilerin gitmiş oldukları ülkelerde elektrikli cihazların pratik ve uyumlu bir şekilde kullanmasını sağlar.

Gittiğiniz ülkedeki şebekeler farklı ise cihazlarınız için mutlaka bir adaptör kullanmanız gerekir. Ufak tefek elektronik aletlerin dışında ütü ya da saç kurutma makinası gibi cihazlar için ise transformatöre ihtiyacınız olabilir.

Priz Dönüştürücü Nasıl Kullanılır?

Bulunduğunuz ülkenin prizlerine adapte olabilen priz dönüştürücü aparatlar farklı elektronik aletlerin gücüne göre seçilmelidir. Amerikan tipi priz kullanımında dikkat etmeniz gereken cihazın üzerinde yer alan volt değeri ve evrensel kullanıma uyumlu olup olmadığıdır. Cihazınızı kullanmadan önce bu değeri mutlaka kontrol etmelisiniz.

Farklı ülkelerin standartlarına uyumlu olan priz dönüştürücü aparatlar, oldukça pratik bir biçimde kullanılabilir. Adaptörü cihazınıza taktıktan sonra cihazın üzerinde yer alan 110 V - 220 V ayarını Amerika için 110 V ayarına getirerek kullanabilirsiniz.

Amerikan Priz Dönüştürücü Nasıl Kullanılır?

Amerikan priz birbirine paralel priz ucu ile altında yer alan yuvarlak girişli priz ucundan oluşur. Amerika'da kullanmanız gereken elektrikli aletlerin üzerinde bulunan volt değerine dikkat etmeniz son derece önemlidir. Bazı ürünler, 220 Volt bazıları ise 110 Volt - 240 Volt ile çalışmaktadır.

Eğer 110 Volt - 240 Volt aralığında ise bu cihaz evrenseldir ve her ülkedeki akıma uygundur. Bu gibi durumlarda priz ucunu dönüştüren bir aparat kullanmanız yeterli olacaktır. Farklı ülkeler ve farklı cihazlar için ihtiyaç duyduğunuz priz çevirici modellerini geniş ürün çeşitliliği ile Tekzen'de bulabilirsiniz.

Priz Dönüştürücü Nasıl Takılır?

Elektrik aksesuarları içinde yer alan priz çevirici modelleri Modelight ve Tek-İş gibi güvenilir markaların kalitesi ile Tekzen'de! Siz de yurt dışına çıkarken ihtiyaç duyabileceğiniz priz dönüştürücü modelleri içinden kullanacağınız ülkeye uygun olan ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT