}

Ürün Özellikleri

Bu ürün yalnızca internet mağazamızda satılmaktadır

Zenfidan +-100 Adet Papatya Çiçeği Tohumu Paketli


Ürün Özellikleri:

Ekim Derinliği: 0.5 - 1 cm

Yükseklik: 25-30 cm

Renk Özelliği: Beyaz

Ekim Zamanı: İlkbahar, yaz ayları

Tipi: Çok Yıllık

Tahmini Çimlenme Günü: 25-30 Gün

Bir Paketteki Tohum Sayısı: ~ 100  Adet

 


Bir Akdeniz bitkisi olan Papatya, yaz aylarında doğada açan çiçekleri sayesinde tüm insanların beğenisi kazanan çok yıllık otsu yapıya sahip bir bitkidir. Compositae familyasına ait olan bir bitki olan Papatya, günümüzde birçok farklı kültür türü olsa da doğada yabani olarak yetiştiğinde sarı veya beyaz renk çiçeklere sahiptir. Kokulu çiçek açan türleri de bulunan Papatya’nın çiçek tablasının iç yapısı boşluk halindedir. Ilıman iklimlerde yetişen bu bitki, bazı türlerde değişmekle birlikte genel olarak Nisan sonu, Haziran başı çiçek açar.


Baharın habercisi olarak da bilinen Papatyalar, bahar sonlarında yoğun güneşin ve ılıman iklimin sayesinde hızlı bir şekilde çiçek açtığından Mart ayından itibaren ekim yapılabilir. Dış mekanda Papatya yetiştirilmesi Mart başında Papatya tohumlarının ekilmesiyle başlar ve takip eden dönemde de bitki hızlı bir büyüme sürecine girer. Çok ince bir tohum yapısına sahip olan Papatya’nın araziye çok sık bir biçimde ekilmemesi gerekir. İnce tohumların çabuk filizlenebilmesi ve bitkinin ergen hale daha hızlı gelebilmesi için aralıklı ekim yapılması gerekir. Papatya’nın bir diğer özelliği de, ince tohumların üzerine toprakatılmadan ekilmesi gerektiğidir.


Papatya tohumları üzeri açık kalacak şekilde ekilir ve hafifçe bastırıldıktan sonra ilk suyu verilir. Tohumun ekilmesi esnasında fazla basınç uygulanması filizlenme işleminin gerçekleşememesine neden olabileceğinden, bastırılma işlemine dikkat edilmesi gerekir. Papatya ekimi esnasında aralıklı ekim yapılmaması, tohumların üzerinin kalın bir toprak tabakasıyla örtülmesi veya toprağın fazla bastırılarak sertleştirilmesi gibi durumlarda eyreltme işlemi uygulanarak bitkinin daha sağlıklı bir şekilde gelişmesi sağlanabilir. Bu tür durumlar Papatyaların çok cılız bir şekilde gelişmesine veya hiç gelişmemesine neden olduğu gibi bitkinin çok uzayarak yapısının bozulmasına da sebep olabilmektedir.


Papatya toprağı seçiminde toprağın hafif bir oranda killi olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Serada bahar başında yapılan ekimler öncesinde toprağın havalandırılması, bitkinin daha hızlı gelişmesini sağlayacaktır. Papatya killi toprak haricinde kireçli toprakları da seven bir bitkidir ancak topraktaki kireç oranın da çok fazla olmamasına dikkat edilmelidir. Çiçekleri uzun saplı olduğu için güneş ile arası çok iyi olan bir bitki olan Papatya, açık alanların dışında bordür bitkisi olarak da yetiştirilebilir. Yabani Papatyaların boyları 15-30 santim arasında olmasına rağmen günümüzde kültür ortamında üretilen bazı bodur türleri de bulunmaktadır.

Yorumlar

Taksit Seçenekleri

İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim İşlemleri


Satın aldığınız ürün / ürünlere ilişkin teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz.


ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ 


    1-) Üye girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfasına gel " siparişlerim " menüsüne gir ve iade etmek istediğin siparişin yanındaki "iade et" butonuna tıklayın

    2-) Adres bilgilerini onaylayın

    3-) İade / Değişim yapmak istediğiniz ürün / ürünleri seçin

    4- ) Ürünün iade nedenini seçerek kısaca iade nedenini açıkladıktan sonra formu kaydedin.

    5-) İade talebini en kısa süre içerisinde müşteri hizmetleri ekibimiz tarafından incelenecek ve hem size gönderilecek SMS mesajları hem de iade takibi sayfamızı kullanarak talebiniz ile ilgili         gelişmelerden  haberdar  olabileceksiniz.

    6-) Talebiniz ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra ürünü göndermeniz gereken iade adresi veya iade gönderi kodu size gönderilecektir.

    7-) İade adresine geri gönderdiğiniz ürünün iadeye uygunluğu kontrol edilerek herhangi bir sorun görülmediği taktirde iade işleminiz tamamlanacaktır. Aksi durumda ürün / ürünler adresinize geri           gönderilecektir.

        

    İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler


  • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
  • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldıktan sonra değişim ve iade kapsamına girmemektedir.
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti ve iade kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir
  • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
  • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
  • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, her türlü Elektronik ürünlerin ve Kırtasiye sarf malzemelerin ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir. Ambalajı açılan / kullanımı gerçekleşen elektronik ürünlerin iadesi / değişimi için yetkili servis raporu alınması gereklidir.
  • Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün
    garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.    

İlginizi Çekebilir


Zenfidan +-100 Adet Papatya Çiçeği Tohumu Paketli

 
36,00 TL (KDV Dahil)
4,00 TL x 9 Ay
Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT