Toplam 170 üründen, 1-36 arası gösteriliyor.

Gıda Saklama Kapları


Gıda Saklama Kabı Çeşitleri

Mutfak gereçleri içinde gıdaları taze ve sağlıklı olarak muhafaza etmenizi sağlayan saklama kapları, değişik tasarımları ile farklı ihtiyaçlara yönelik uygun çözümler sunar. Plastik, mika, porselen ve cam gibi malzemeler kullanılarak üretilen erzak saklama kabı modellerini Tekzen' de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Saklama Kapları Nasıl Olmalı?

Mutfak eşyaları içinde oldukça önemli yeri olan saklama kabı, besin türlerine ve kullanım alanına göre farklı özellikte olabilir. Buzdolabı içinde kullanabileceğiniz saklama kaplarının yanı sıra mikrodalga fırın içinde kullanabileceğiniz çeşitler, yiyecekleri sadece koruma amaçlı değil ısıtmak ve soğutmak için de kullanılabilir.

Saklama kabı alırken kolay yıkanabilen, düşmelere karşı dayanıklı yapıya sahip, tat ve koku geçirmeyen ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Bakteri oluşumunu engelleyen ve gıdaların tazeliğini uzun süre koruyan kaliteli mutfak ürünleri ile hem sağlıklı hem de uzun ömürlü bir kullanım imkanı elde edebilirsiniz.

Saklama kapları Nasıl Kullanılır?

Artan yemekleri muhafaza edebileceğiniz, saklama kapları ayrıca bakliyat saklama kabı olarak da kullanılabilir. Mutfağınızdaki düzeni sağlamak için farklı ebatlarda tasarlanmış olan saklama kapları çoklu seçenekleriyle pratik bir kullanım sağlar. İç içe geçebilen işlevsel saklama kapları çok yer kaplamadığından avantajlı bir kullanım sunar.

Saklama kabı seçerken en çok dikkat etmeniz gereken nokta, kabın üretildiği malzemedir. Baharat ya da bakliyat gibi gıdalar için tercih edeceğiniz saklama kabı plastik olabilir. Artan yemekler için ise cam veya seramik saklama kapları kullanılabilir.

Saklama Kabı Kullanım Alanları

Mutfak gereçleri içinde gıdaların tazeliğini koruyabilmesi için çeşitli özelliklerde sunulan saklama kabı modelleri sıcak yiyecekler ya da soğuk yiyecekleri muhafaza edebilmeniz için ayrı özelliklere sahiptir. Servis esnasında da kullanabileceğiniz modeller içinde vakumlu modelleri de bulabilirsiniz.

Vakumlu saklama kabı hava almadığından gıdaların daha uzun süre taze kalmasını sağlar. Özellikle süt ürünleri gibi, daha çabuk bozulan gıdalar için vakumlu modelleri tercih edebilirsiniz. Plastik saklama kabı modelleri ise meyve sebze, bakliyat ve kuru yemiş gibi gıdaları saklamanız için ideal yapıdadır.

En Kullanışlı Saklama Kabı Modelleri

Mutfak için gerekli olan züccaciye ürün çeşitleri arasında yer alan saklama kapları, farklı özellikteki besinlerin muhafaza edilmesini sağlarken ergonomik ve şık tasarımlarıyla da mutfaklarınıza şıklık katıyor. En iyi ve kullanışlı saklama kabı modellerini Tekzen'de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT